Latvijas Biškopības biedrība prognozē, ka šogad Latvijas bišu populācija varētu pieaugt par 500 līdz 1000 saimēm, pauda Latvijas Biškopības biedrības padomes priekšsēdētājs Juris Šteiselis.
Latvijas biškopji, piedaloties Eiropas mēroga akcijā "Eiropas medus brokastis", katras valsts finansētās, vispārizglītojošās skolas pirmās klases skolēnam nodos trīs trauciņus ar medu un izglītojošu magnētu par medu, informēja Latvijas Biškopības biedrība.
Vai tev šķiet, ka par bišu produktiem jau sen zināms pilnīgi viss? Tā nav! Attīstoties zinātnei un augot tehnoloģiskajām iespējām, izdodas arvien labāk izpētīt vielas, produktus un to lieliskās īpašības. Šis tas svarīgs atklāts arī par medu un bišu maizi.
Nav noslēpums, ka medum ir pozitīva iedarbība uz mūsu veselību, taču bez palīdzības vīrusu laikā, tam piemīt arī citas ārstnieciskas īpašības. Uztura speciāliste Sintija Sasa nosaukusi piecus ieguvums veselībai no medus.
Vēsais laiks pavasarī nav negatīvi ietekmējis bišu saimes, taču laika apstākļu dēļ gandrīz nav ievākts agrais medus, tamdēļ atliek mazāk medus tirgošanai, sacīja Latvijas Biškopības biedrības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.
Latvija ir ziemeļvalsts, un mūsu lauksaimniecībai ir izteikti sezonāls raksturs. Vairākās Latvijas lauksaimniecības nozarēs mūsu lauksaimnieki nevar būt konkurētspējīgi ar zemēm, kuras atrodas daudz siltākos klimatiskajos apstākļos.
Latvijas biškopji ziedos kopumā 2197 kilogramus medus Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) un slimnīcām Latvijā, informē Latvijas Biškopības biedrība.
Mikroblogošanas vietnes Twitter lietotāja un uztura speciāliste Eva Kataja publicējusi fotogrāfiju, kurā redzams, ka pēdējā laikā plaši apspriestajam "Ica" zīmola "I love Eco" medum piemērota atlaide.
Ja arī Pārtikas veterinārā dienesta (PVD) pārbaužu rezultāti apstiprinās pārāk daudz kancerogēnās vielas "Rimi Latvia" mātes kompānijas, zviedru uzņēmuma "Ica" zīmola "I love Eco" medū, kura izcelsme ir Bulgārija un Rumānija, šo produktu atsauks no tirdzniecības visos "Rimi" veikalos - arī pārējās Baltijas valstīs, informēja mazumtirgotāja "Rimi Latvia" pārstāve Dace Preisa.
Saistībā ar laika apstākļiem šovasar bijusi krietna putekšņu raža un bišu saimes sarūpējušas biškopjiem daudz medus, liecina izvietotā "Latvijas Valsts meži" (LVM) mājaslapā.
Medus raža šogad ir laba un arī agrīna, tāpēc var atļauties ne tikai noglabāt kādu burciņu zāļu tiesai, bet arī vērienīgāk eksperimentēt ar medu virtuvē. Tā kā arī daudzas ogas ienākušās agrāk par ierasto laiku, paveras iespēja pagatavot arī kādu neparastāku ievārījumu uz jaunā medus bāzes. Daudzi to nekad nav mēģinājuši, bet tie medus cienītāji, kuri ir, zina teikt, ka šāds ievārījums ir gards un ļoti labi uzglabājas. Daži liek medū arī ārstniecības augus – tāds ziemā īpaši labi palīdzot pret saaukstēšanos.
Tēja ar medu joprojām ir viens no iedarbīgākajiem tautas brīnumlīdzekļiem, kas palīdz cīnīties ar slimībām, kas ziemas periodā mūs piemeklē itin bieži, ka arī uzlabo mūsu imunsistēmu.
Medus burka daudzos mājokļos glabājas skapī zāļu tiesai, ja nu gadītos saaukstēties. Un ar medu gribas panašķēties arī brīžos, kad veselība laba un dzīve skaista. Var nobaudīt kādu karotīti tāpat, nesteidzīgi izgaršojot. Tieši tā iesaka rīkoties medus lietpratēji, jo katram medus sviedumam ir atšķirīgas nianses, turklāt visvērtīgākais ir medus tieši savā dabiskajā veidā. Arī dažādiem ēdieniem medus piešķir īpašu garšu, un reizēm pietiek ar ļoti nelielu daudzumu, lai to sajustu.
Medus ir vislabāk zināmais bišu produkts, par kuru visbiežāk atceramies vien tad, kad saskaramies ar tādu ķibeli kā rudens un ziemas saaukstēšanās, taču velti. Kā izrādās, medus un citi bišu produkti ikdienā ir nepelnīti aizmirsti – to iedarbība ir tik universāla, ka tie noder gan dažādu slimību profilaksei un ārstēšanai, gan skaistumkopšanas procedūrām jaunības saglabāšanai.
Noskaidrots, ka medus un kanēļa maisījums ārstē daudzas slimības. Medu iegūst lielākajā daļā pasaules valstu, un to jau gadsimtiem ilgi izmanto kā svarīgas zāles.