Saistībā ar laika apstākļiem šovasar bijusi krietna putekšņu raža un bišu saimes sarūpējušas biškopjiem daudz medus, liecina izvietotā "Latvijas Valsts meži" (LVM) mājaslapā.
Medus raža šogad ir laba un arī agrīna, tāpēc var atļauties ne tikai noglabāt kādu burciņu zāļu tiesai, bet arī vērienīgāk eksperimentēt ar medu virtuvē. Tā kā arī daudzas ogas ienākušās agrāk par ierasto laiku, paveras iespēja pagatavot arī kādu neparastāku ievārījumu uz jaunā medus bāzes. Daudzi to nekad nav mēģinājuši, bet tie medus cienītāji, kuri ir, zina teikt, ka šāds ievārījums ir gards un ļoti labi uzglabājas. Daži liek medū arī ārstniecības augus – tāds ziemā īpaši labi palīdzot pret saaukstēšanos.
Tēja ar medu joprojām ir viens no iedarbīgākajiem tautas brīnumlīdzekļiem, kas palīdz cīnīties ar slimībām, kas ziemas periodā mūs piemeklē itin bieži, ka arī uzlabo mūsu imunsistēmu.
Medus burka daudzos mājokļos glabājas skapī zāļu tiesai, ja nu gadītos saaukstēties. Un ar medu gribas panašķēties arī brīžos, kad veselība laba un dzīve skaista. Var nobaudīt kādu karotīti tāpat, nesteidzīgi izgaršojot. Tieši tā iesaka rīkoties medus lietpratēji, jo katram medus sviedumam ir atšķirīgas nianses, turklāt visvērtīgākais ir medus tieši savā dabiskajā veidā. Arī dažādiem ēdieniem medus piešķir īpašu garšu, un reizēm pietiek ar ļoti nelielu daudzumu, lai to sajustu.
Medus ir vislabāk zināmais bišu produkts, par kuru visbiežāk atceramies vien tad, kad saskaramies ar tādu ķibeli kā rudens un ziemas saaukstēšanās, taču velti. Kā izrādās, medus un citi bišu produkti ikdienā ir nepelnīti aizmirsti – to iedarbība ir tik universāla, ka tie noder gan dažādu slimību profilaksei un ārstēšanai, gan skaistumkopšanas procedūrām jaunības saglabāšanai.
Noskaidrots, ka medus un kanēļa maisījums ārstē daudzas slimības. Medu iegūst lielākajā daļā pasaules valstu, un to jau gadsimtiem ilgi izmanto kā svarīgas zāles.
Medus pavisam noteikti ir viens no visvērtīgākajiem dabas produktiem. Tā sastāvā ir minerālvielas, mikroelementi, fermenti, bioloģiski aktīvas vielas un visi vitamīni, kas nepieciešami organisma imūnsistēmas stiprināšanai un labas veselības nodrošināšanai. Medus unikālās ārstnieciskās īpašības pazīstamas jau no senatnes, to iesaka gan ārsti, gan dietologi. Esam apkopojuši medus 10 unikālākās īpašības.
Ņemot vērā dažādos laikapstākļus rudenī, īpaši svarīgi šajā laikā ir rūpīgi sekot līdzi savai veselībai. Šoreiz piedāvājam ārkārtīgi vienkāršu karstā dzēriena recepti, kas pasargās no saaukstēšanās.
Šo dzērienu izmanto, ja jau ilgstoši vēlies atbrīvoties no taukiem, kas uzkrājušies ķermenī. Dzēriena pagatavošanai nepieciešams ūdens, medus un kanēlis.
Vēsā pavasara un vasaras dēļ bitenieki šogad uz medus rekordražu necer. Ienesums varētu būt vidēji liels – apmēram 25 līdz 30 kilogrami no saimes. Tomēr šogad medus ir ievākts izcili gards.
Jau zināms, ka tautas medicīna ir efektīvs ierocis cīņai ar vairākām slimībām. Ne velti mūsu priekšteči, izmantojot tikai dabas preparātus, spēja izdzīvot pat ļoti smagu saslimšanu gadījumos. Lūk, kārtējais no veiksmes stāstiem, par cilvēku, kurš gadu dzēra citronūdeni ar medu un piedzīvoja apbrīnojamas pārmaiņas.
Neraugoties uz aizgājušās ziemas īpatnībām - kailsalu, niecīgo sniega sniegu un atkušņiem -, bišu saimes ir pārziemojušas labi un varētu būt gaidāms labs medus gads, atzina Latvijas Biškopības biedrības veterinārārste Iveta Eglīte.
Medus ir vislabāk zināmais bišu produkts, par kuru visbiežāk atceramies vien tad, kad saskaramies ar tādu ķibeli kā rudens un ziemas saaukstēšanās, taču velti. Kā izrādās, medus un citi bišu produkti ikdienā ir nepelnīti aizmirsti – to iedarbība ir tik universāla, ka tie noder gan dažādu slimību profilaksei un ārstēšanai, gan skaistumkopšanas procedūrām jaunības saglabāšanai.
Lai popularizētu medus produkciju, šodien Latvijā notiek Medus diena, kuras laikā interesenti var apmeklēt vairākas bišu dravas, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Latvijas Biškopības biedrības pārstāvji.
Latvijas Biškopības biedrība (LBB) aizsāk jaunu tradīciju, katru gadu septembra otrā sestdiena turpmāk būs Medus diena dravā. Šogad tas ir 15.septembris, kad bitenieki no dažādiem Latvijas novadiem vērs savas dravas ikvienam apmeklētājam. Dravā būs iespējams iegūt zināšanas par bitēm, biškopja profesijas noslēpumiem, dažādām medus šķirnēm, uzzināt kā rodas medus, degustēt un iegādāties to.
Ceturtdien, 10.maijā Līgatnes lāči Mikus un Puika savā jaunajā mājvietā, dzīvnieku patversmē Mežavairogi, sagaidīja savus pirmos ciemiņus - Latvijas Biškopības biedrību ar diviem medus podiem. Lai gan lāči vēl nav pilnībā atguvuši spēkus pēc lielajiem pārvešanas pārdzīvojumiem un vēl nav pieraduši pie jaunajiem dzīves apstākļiem, medus garšoja abiem.
Iespējams, gandrīz 100 bitenieku saņems nepamatotus atbalsta maksājumus vairāku simtu tūkstošu latu apmērā, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "De facto".