Japānas vēstniecība dāvājusi Rīgai simbolisku dāvanu – sakuras kokus, kas visā krāšņumā uzplauks Latvijas 100. dzimšanas dienas gadā – 2018. gadā. Sakuras kociņiem jāapliecina Latvijas un Japānas draudzīgās attiecības. Tos Rīga saņēmusi dāvinājumā no Japānas, tādējādi apliecinot Latvijas un Japānas draudzīgās attiecības.
Par Mārupes pašvaldības policijas priekšnieku iecelts bijušais Valsts policijas Mārupes iecirkņa vadītājs Juris Jēkabsons, aģentūrai BNS pastāstīja Mārupes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs.
Mārupē ceturtdien, 15.septembrī, plkst.11:30 Daibes un Lielās ielas krustojumā, svinīgi tiks uzsākta centralizētās ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izbūve, ko saskaņā ar noslēgto līgumu veiks būvfirma „RE&RE”.
Pēc mēnesi ilga monitoringa noskaidrots, ka ķīmiskā avārija, kuras dēļ jūlija sākumā tika piesārņoti Mārupītes apkārtnes lokālie ūdeņi, būtisku kaitējumu gruntsūdeņiem nav nodarījusi.
Pēc ķīmiskās avārijas Mārupītē, kuras dēļ ir gājušas bojā visas zivis, Māras dīķi mēneša garumā bagātinās ar skābekli, informē pašvaldības uzņēmuma "Rīgas dārzi un parki" vadītāja vietnieks Uldis Petrevics.
Vairākas dienas pēc ķīmisko vielu noplūdes, vides stāvoklis Mārupītē un apkārtējās teritorijās uzlabojas. Atbildīgie speciālisti turpina novērst avārijas sekas un seko situācijas attīstībai piesārņojuma skartajā teritorijā.
Valsts vides dienesta (VVD) veiktās analīzes apstiprina pozitīvāko no Mārupītes ķīmiskās katastrofas attīstības scenārijiem. Speciālisti apliecina, ka trīs dziļurbuma akās ūdens ķīmiskais sastāvs, spītējot piesārņojumam Mārupītē, ir normāls un ūdens ir lietojams.
Kopš Mārupītē svētdien ieplūda ķīmiskās vielas, Rīgas teritorijā savākta jau tonna zivju, aģentūrai BNS sacīja pašvaldības aģentūras "Rīgas dārzi un parki" vadītājs Agnis Kalnkaziņš.
Lai Mārupīte ātrāk attīrītos no ķīmiskajām vielām, amatpersonas apsver iespēju ūdeni papildināt ar skābekli, izmantojot īpašas ierīces, norāda "Rīgas dārzu un parku" vadītājs Agnis Kalnkaziņš.
Valsts vides dienestā (VVD) nule iegūto ūdens analīžu rezultāti apliecina, ka trīs dziļurbuma akās ūdens ķīmiskais sastāvs, spītējot piesārņojumam Mārupītē, ir normāls un ūdens ir lietojams.
Mārupītē mirušas praktiski visas zivis, saindētais ūdens ieplūdis arī Daugavā, tomēr, par laimi, turpmākus postījumus vairs nenodarīs. Valsts vides dienesta Uzraudzības departamenta direktore Inese Kurmahere Neatkarīgajai apstiprina, ka pagaidām nav ziņu par citiem ķīmiskās noplūdes upuriem.
Veselības inspekcija (VI) neiesaka Mārupītes apkaimes iedzīvotājiem uzturā lietot piemājas dārzos izaudzētos dārzeņus un citas veltes, aģentūru BNS informēja inspekcijā.
Šorīt, sazinoties ar Valsts vides dienesta speciālistiem, ir noskaidrots, ka pirmie ūdens pārbaužu rezultāti būs zināmi rīt, 06. jūlijā un testēšanas pārskati uzreiz tiks nosūtīti Veselības inspekcijas speciālistiem, pēc kuriem Veselības inspekcija varēs sniegt plašākas rekomendācijas iedzīvotājiem. Šobrīd Veselības inspekcija aicina iedzīvotājus neizmantot dzeramo ūdeni no vietējā ūdens avota dzeršanai, izmantošanai uzturā un sadzīves vajadzībām.
Ņemot vērā ziņas par Mārupītē un tās apkaimē noplūdušo bīstamo ķīmisko vielu sastāvu un koncentrāciju, kā arī vides speciālistu brīdinājumus, ka piesārņojums, iespējams, pakāpeniski var nokļūt arī gruntsūdeņos, tādējādi sabojājot ūdeni gruntsūdeņu akās un urbumos, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks šodien uzdevis Mājokļa un vides departamentam kopā ar SIA „Rīgas ūdens” vadību izvērtēt iespējas sniegt palīdzību piesārņojuma skartajām mājsaimniecībām ūdens kvalitātes pārbaužu veikšanai.
Mārupītē un Māras dīķī ieplūdušo piesārņojuma ietekmi uz ūdens tuvumā mītošajiem dzīvniekiem šobrīd nav iespējams noteikt – to varēs konstatēt tikai pēc viena diviem gadiem, saka Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes direktora vietnieks un Iekšējo ūdeņu kontroles daļas vadītājs Nikolajs Liskins.