Pirmais priekšstats par māju rodas, uzlūkojot tās fasādi. Tai jābūt ne tikai funkcionālai, bet arī jāpriecē ar izskatu, jāharmonē ar apkārtējo vidi un jārada iekšējā noskaņa. Tādēļ arvien vairāk saimnieku savas mājas fasādi izvēlas veidot no dabīgiem materiāliem.
Mājokļa siltināšana ir atbildīgs uzdevums, kas pelnījis rūpīgu plānošanu un nevainojamu darba izpildi, lai turpmākos gadus varētu bez bažām ļauties gadalaiku maiņas krāšņumam, nebaidoties par siltumizolācijas drošumu.
Vasara šogad mūs dāsni lutinājusi ar karstu un saulainu laiku. Tomēr, paraugoties uz bagātīgo ogu birumu pīlādžu zaros, ne viens vien jau sāk apcerēt, ka rudens nav vairs aiz kalniem, un aizdomājas, kāda būs ziema – vai malkas pietiks, vai gāzes cenas necelsies...
Vai tad nav tā, ka bieži, skatot mākslinieku rokām darinātas lietas, grūtsirdīgi nopūšamies un pie sevis nodomājam: sak’, ko nu es..., to spēj tikai viņi – īsti mākslinieki...
Logi, kā zināms, ir tā lieta, ko nemaina katru gadu, tāpēc pirkums parasti tiek izdarīts apdomīgi, vairākkārt apsverot plusus un mīnusus. Līdzīgi ir ar logu montāžu – tai jāpievērš gana liela uzmanība, jo tieši no tā, cik kvalitatīvi logi tiks uzstādīti, atkarīga mājokļa siltumizolācija un izturība pret mitrumu vairāku gadu garumā.
Kulinārijas bloga www.gatavoza.lv autore Zane Užule kopā ar meitām Emīliju (7), Esteri (5) un Karlu (5) un vīru Mārtiņu jau kādu laiku dzīvo Siguldā, kur plāno būvēt arī paši savu ģimenes māju, taču, atrodoties Rīgā, ģimene labprāt iegriežas savā Teikas mājoklī, kur katrai lietai ir ne vien vēsture, bet arī stāsts, kā tā uz turieni atkļuvusi.
Žurnāla Māja 19. jūlija numurā rakstījām par to, kādas sekas var iestāties, ja privātmāju īpašnieki izmanto nelegālas iespējas, ierīkojot urbumus ūdens ieguvei. Turpinājumā – par urbuma ierīkošanai nepieciešamajiem dokumentiem un formalitātēm. Konsultē SIA ATVV AKA hidroģeologs Raimonds Egliņš.
Kaut kā neiznāk atpūsties Japānā vai Austrālijā? Vidusjūra un Āfrika vien sapņos rādās? Neskumstiet, jo arī pašu dārzā var izveidot eksotiskus svešzemju stūrīšus, atliek vien iznest ārā ziedošus subtropu izcelsmes telpaugus.
Vajadzība nokļūt neapdzīvotās bēniņu telpās var rasties gan privātmājās, gan sabiedriskās ēkās. Šim nolūkam noderēs salokāmas vai sabīdāmas bēniņu kāpnes, kas atšķirībā no stacionārajām bēniņu kāpnēm aizņem maz vietas, un arī finansiālais ieguldījums to iegādei ir salīdzinoši neliels.
Šā gada sākumā Pārdaugavā atvērtajā restorānā Nometne gardēžiem interjera estētiskais iekārtojums ar nolūku tapis mājas stilā – lai būtu omulīgi, silti un mīļi, patiešām kā mājās.
Mūziķis, radio dīdžejs un laika ziņu moderators Ansis Klintsons ar ģimeni – sievu Montu un meitām Annu (1 gads un 3 mēneši) un Martu (14 gadi) – tagadējo mājvietu četristabu dzīvoklī izvēlējies atbilstošas platības dēļ.
Kokmateriāls ir dabiskas izcelsmes polimērmateriāla analogs, kura mikrostruktūra ir sarežģīts dažādu diametru kanālu, eju, poru un dobumu caurstrāvots kambija audu masīvs, pa kuriem virzās koka sula, minerālvielas, koka barības vielas (stērķeļvielas, olbaltumvielas u.c.).
Paši skaistākie un neaizmirstamākie šīs vasaras mirkļi noteikti ir tā vērti, lai tos iemūžinātu un ievietotu oriģinālā ietvarā, kas pagatavots pašu rokām.
Uzņēmēja Linda Abu Meri ar dzīvesbiedru ārstu – gastroenterologu Hosamu Abu Meri un Lindas bērniem Helēnu (14 gadu) un Haraldu (12 gadu) pusotru gadu mitinās saulainā piecistabu dzīvoklī vienā no jauno projektu ēkām netālu no Rīgas.
Stepanovu ģimenes mājā Berģos mitinās bērni Dārta, Dāgs, Kristers, mamma Iveta, tētis Jānis un ģimenes mīluļi – punduršpics Kings, kaķis Cukurs un pundurkāmis Skīpa. Namā ir deviņas telpas, kas izvietotas divos stāvos, aizņemot apmēram 380 kvadrātmetru plašu platību.
Vasaras vidus ir pēdējais brīdis, kad veikt jumta apsekošanu, lai pārbaudītu tā stāvokli un vēl pirms rudens lietiem paspētu salabot to, kas labojams. Jārēķinās ar to, ka sezonas laikā atrast labus jumiķus ir gandrīz neiespējami, tāpēc būtu laikus jāsameklē vēlamie meistari.
Lai arī vēl joprojām turpinās karsta vasara, īsts saimnieks jau laikus domā, ar ko kurinās ziemā. Ja jau ir ierīkota centrālā apkure, tad vasarā ieteicams veikt tehnisko pārbaudi un novērst trūkumus – tas nepieciešams, lai laikus novērstu defektus.