Tas, kā jūtamies, ietekmē apkārtni – gan mājiniekus, gan kolēģus darbā. Fiziskā un emocionālā labsajūta iet roku rokā un ietekmē veselību, taču diemžēl dzīvojam laikā, kad stress piezogas ātrāk, nekā vēlētos.
Ikdienas dzīves trakulīgajā ritmā arvien vairāk cilvēku uzskata, ka ir svarīgi noteikt savu veselību un labklājību par prioritāti. Rezultātā ir izveidojies plašs un dinamisks labsajūtas tirgus, kas paredzēts, lai katru dienu palīdzētu dzīvot labāk.
Rudens un ziemas periods ir izaicinošs laiks – kad dienas kļūst īsākas un tumšākas, laiks aukstāks un mitrāks, tas jūtami ietekmē gan garastāvokli, gan fizisko veselību, gan emocionālo labsajūtu un imunitāti.
Manuprāt, labsajūtas avoti ir atrodami vienkāršās, pat ikdienišķās lietās, kuras, regulāri ieplānojot, jau rodas priecīgas gaidas. Spējā atrast skaisto un izbaudīt to.
Mēs dzīvojam tik straujā laikā, ka bieži sanāk par sevi aizmirst. Taču šāds temps rada lielu risku ne tikai vienā brīdī pazaudēties nemitīgajā vāveres ritenī, bet ātri vien iedzīvoties izdegšanā.
Kopš Covid-19 ierobežojumu stāšanās spēkā 60% Latvijas iedzīvotāju ir pasliktinājusies emocionālā labsajūta, biežāk izjūtot tādas emocijas kā aizkaitināmība, nomāktība un raizes, liecina "Mana aptieka un Apotheka Veselības indekss" jaunākais pētījums.
Vēdera uzpūšanās nav nekas patīkams jebkurā gadalaikā. Tomēr vasarā šādu defektu ir grūtāk noslēpt, jo tiek vilkts plānāks apģērbs un pavadīts laiks pludmalē. Lai vēders atpūšoties pludmalē būtu plakans un nebūtu uzpūties, eksperti iesaka izvairīties no šiem pieciem produktiem, kuri vasaras laikā var veicināt nepatīkamās sajūtas.
Par pēdu veselību biežāk tiek runāts siltajā laikā, kad pēdas biežāk ir redzamas citu skatienam. Tomēr tieši ziemas laiks, ko mūsu pēdas daudz vairāk pavada slēgtos apavos, var ietekmēt pēdu un to ādas veselību un labsajūtu. Kā kopt pēdu ādu ziemā? Kā pareizi veikt pēdu vanniņas un kā parūpēties par nogurušu pēdu labsajūtu? Iesaka skaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko un farmaceite Zanda Ozoliņa.
Ēteriskās eļļas aromterapijā tika izmantotas jau senajās civilizācijās, bet mūsdienas tās tiek pielietotas daudz plašāk – dažādos preparātos medicīnā, kā smaržas uzlabotāji kosmētikā un niansētas garšas uzlabotāji pārtikas rūpniecībā. Ēteriskās eļļas labsajūtas uzlabošanai iespējams lietot arī mājas apstākļos. Vairāk par ēterisko eļļu labvēlīgo ietekmi uz organismu stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.
Vairāk nekā 100 pasaules valstīs jūnija otrajā sestdienā tiek atzīmēta Starptautiskā labsajūtas diena (Global Wellness Day). Šogad Labsajūtas diena būs 9.jūnijā, tāpēc pētījumu kompānija Kantar TNS īsi pirms tās veica aptauju par Latvijas iedzīvotāju labsajūtu un to veicinošiem faktoriem.