Kosmoss

3.jūl 2018
Planētu novērošanas ierīce fiksējusi pirmo jebkad veikto planētas dzimšanu, kura notiek tepat mūsu galaktikā, informē CNN.
5.jun 2018
''Soyuz MS-07'' komandieris Antons Škapļerovs ar savu komandu, kurā bija NASA, JAXA un Roscosmos kosmonauti, veiksmīgi ar kapsulu piezemējušies Kazahstānas stepēs, noslēdzot savu visuma misiju.
3.jun 2018
Kazahstānā svētdien sekmīgi piezemējusies kosmosa kuģa "Sojuz" kapsula ar trīs astronautiem, kuri atgriezušies no Starptautiskās kosmosa stacijas (SKS). Kapsula ar sarkanbaltu izpletni nolaidās Kazahstānas stepēs bez redzamām problēmām. Noslēdzot 168 dienas ilgo misiju, ar "Sojuz" kapsulu no SKS atgriezies Krievu kosmonauts Antons Škapļerovs un amerikāņu un japāņu astronauti Skots Tingls un Norisige Kanai. SKS pašreiz atrodas trīs astronauti - amerikāņi Rikijs Arnolds un Drū Foistels un krievu kosmonauts Oļegs Artjomovs.
14.mai 2018
Britu medijs "Mirror" vēsta, ka otrdien mūsu planētai Zeme garām palidos 130 metrus garš asteroīds.
19.apr 2018
ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) trešdienas vakarā palaida izplatījumā planētu meklēšanas satelītu TESS ("Transiting Exoplanet Survey Satellite"). 337 miljonus ASV dolāru vērto satelītu TESS nogādāja izplatījumā ASV privātā kosmisko lidojumu uzņēmuma "SpaceX" nesējraķete "Falcon 9", kas startēja no kosmodroma Kanaveralas zemesragā Floridas štatā. NASA mērķis ir ar šo satelītu skenēt 85% izplatījuma, meklējot debesu ķermeņus, uz kuriem varētu eksistēt dzīvība. TESS ir paredzēts meklēšanai ārpus Saules sistēmas, skenējot tuvākās spožākās zvaigznes, lai konstatētu periodiska to blāvuma pazīmes, kas varētu nozīmēt, ka ap šīm zvaigznēm riņķo planētas. Ir gaidāms, ka TESS atklās 20 000 planētu ārpus Saules sistēmas, tai skaitā vairāk nekā 50 Zemes lieluma planētu un līdz 500 planētu, ka ir mazāk nekā divas reizes lielākas par Zemi, paziņoja NASA. Šie atklājumi tiks tālāk izpētīti ar teleskopiem, meklējot pazīmes, kas liecinātu par šo planētu piemērotību dzīvībai. Šādas pazīmes būtu akmeņaina vide, Zemei līdzīgs planētas izmērs un piemērots attālums līdz šīs planētas "saulei", kas ļautu nodrošināt pareizo šķidra ūdens temperatūru.
2.apr 2018
Gads, kurš aizvadīts kosmosā, cilvēku izmaina ne tikai ārēji, bet skar pat gēnus, informē CNN.
28.mar 2018
ASV Nacionālā Aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) uz 2020.gadu pārcēlusi tās jaunā teleskopa nogādāšanu kosmosā, kuru sākotnēji bija paredzēts nogādāt izplatījumā šā gada oktobrī.
22.mar 2018
Trešdienas vakarā no Baikonuras kosmodroma Kazahstānā uz Starptautisko kosmosa staciju (SKS) startējis Krievijas kosmosa kuģis "Sojuz" ar diviem ASV astronautiem un Krievijas kosmonautu, kā arī futbola bumbu, kuru paredzēts izmantot šovasar Krievijā plānotajā Pasaules kausa finālturnīrā futbolā.
21.mar 2018
Tuvākajās nedēļās uz Zemes nokritīs darbību izbeigušās Ķīnas pirmās orbitālās kosmosa laboratorijas "Tiangong-1" ("Debesu pils") atlūzas, trešdien paziņojusi Eiropas Kosmosa aģentūra (ESA).
6.feb 2018
ASV kompānija "SpaceX" gatavojas otrdien palaist savu jaunāko un lielāko raķeti "Falcon Heavy".
31.dec 2017
Par godu Latvijas valsts simtgadei misijas "Pirmie Latvijas 100 km kosmosā" komanda ir palaidusi pasaulē pirmo raķeti eglītes formā.
20.dec 2017
Kontinentālās hokeja līgas Gagarina kausa samazinātā versija un ripa ar desmitās sezonas simboliku svētdien nokļuva kosmosā. Starts tika dots Baikonuras kosmodromā, kas atrodas Kazahstānā. Aizlidošanas pasākumā līdzjutējiem bija iespēja fotografēties ar Gagarina kausu, kā arī Astanas "Barys" uzbrucēju un KHL labāko snaiperi Naidželu Dousu.
30.nov 2017
Kontinentālā hokeja līga, atzīmējot desmito gadskārtu, sadarbībā ar "Roscosmos" kosmosā nosūtīs mazu Gagarina kausu un ripu, ar kuru tiks sākta finālsērija.
29.nov 2017
Zinātniskā centra "ZINOO" speciālisti plāno Latvijas vārdu ierakstīt kosmosa lielvalstu sarakstā. Pirmo raķeti viņi plāno palaist kosmosā jau 2018.gadā, ziņo "grani.lv".
21.nov 2017
19.oktobrī ticis fiksēts kas savāds, kas lidojis cauri mūsu saules sistēmai, ziņo CNN. Izrādījies, ka tas ir viesis no citas galaktikas!
18.sep 2017
Nra.lv sadarbībā ar mobilo televīziju, lietotni LMT Straume aicina šodien, 18. septembrī tiešraidē vērot Eiropas Planetārās zinātnes kongresa (EPSC 2017) atklāšanu. Kongresa dalībniekus uzrunās Vaira Vīķe - Freiberga un skatītājiem būs iespēja redzēt pasaules vadošo zinātnieku lekcijas par planetāro sistēmu evolūciju un starpplanētu zondes Dawn speciālās sesijas 10. gadadienu. Pasākums notiek angļu valodā.
15.sep 2017
Kosmosa izpētes zonde "Cassini" piektdien beidza savu 20 gadus ilgo misiju, tai sadegot Saturna atmosfērā, paziņojusi ASV Nacionālā Aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA).
16.aug 2017
Pēdējās dienās sociālajā tīklā facebook lielo lietotāju uzmanību piesaistījis pirms teju četriem gadiem tapis video, kurā redzams, cik neparasta var izvērsties matu mazgāšana atrodoties kosmosa stacijā.
28.jūl 2017
Ja esi skatījies zvaigznēs, cerībā ieraudzīt ārpuszemes dzīvības formas, īstais laiks paskatīties spogulī.