Krievijas kosmosa kuģim "Sojuz" ar pirmo cilvēkveidīgo robotu neizdodas savienoties ar SKS

 
Attēlam ir ilustratīva nozīme ©Reuters / Scanpix /LETA

Krievijas bezpilota kosmosa kuģim "Sojuz", ar kuru Zemes orbītā nogādāts pirmais cilvēkveidīgais robots, sestdien nav izdevusies automātiskā savienošanās ar Starptautisko Kosmisko staciju (SKST), vēsta Krievijas ziņu aģentūras.

Pēc neveiksmīgās savienošanās, kas bija paredzēta plkst.8.30 pēc Latvijas laika, kosmosa kuģis atgriezies "drošā attālumā" no SKS, pavēstījis lidojumu kontroles centrs.

Aģentūra "RIA Novosti", atsaucoties uz avotu Krievijas kosmosa pārvaldē "Roskosmos", vēsta, ka problēma radusies automātiskās savienošanās sistēmā.

Arī ASV Nacionālā Aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) paziņojusi, ka problēmas radušās automātiskajā navigācijas sistēmā KURS un ka ar pašu kosmosa kuģi viss esot kārtībā.

Notiekošā tiešraide Krievijas kosmosa pārvaldes "Roskosmos" tīmekļa vietnē, tika pārtraukta brīdī, kad "Sojuz" atradās aptuveni 100 metrus no SKS.

Lidojumu kontroles centrā notiek ārkārtas sanāksme, lai izlemtu, vai veikt vēl vienu savienošanās mēģinājumu.

Tikmēr NASA vēsta, ka saskaņā ar Krievijas lidojumu kontroles centra sniegto informāciju nākamais savienošanās mēģinājums varētu notikt ne agrāk kā pirmdien.

Gan "Roskosmos", gan NASA uzsver, ka sešu cilvēku lielajai SKS apkalpei nekas nedraud.

Robots "Skybot F-850", kam dots arī cilvēka vārds "Fjodors", ir pirmais cilvēkveidīgais robots, kuru Krievija nosūtījusi kosmosā.

Viņš paredzēt tādu operāciju veikšanai, kas "ir īpaši bīstamas cilvēkam", pirms lidojuma paziņoja "Roskosmos".

 

Abonē