Kosmosa izpētes zonde "Cassini" piektdien beidza savu 20 gadus ilgo misiju, tai sadegot Saturna atmosfērā, paziņojusi ASV Nacionālā Aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA).
Pēdējās dienās sociālajā tīklā facebook lielo lietotāju uzmanību piesaistījis pirms teju četriem gadiem tapis video, kurā redzams, cik neparasta var izvērsties matu mazgāšana atrodoties kosmosa stacijā.
ASV Nacionālā Aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) pirmdien paziņoja, ka ārpus Saules sistēmas atklājusi desmit jaunas Zemes lieluma planētas, kurām ir attiecīgs izmērs un temperatūra, lai uz tām varētu atrasties ūdens un dzīvība.
Ilgstoša uzturēšanās mūsu planētas orbītā noved pie astronautu asinsrites sistēmas traucējumiem, un viņu fiziskā izturība mazinās par 30 līdz 50 procentiem.
ASV kompānija "SpaceX" pirmdien palaida raķeti ar slepenu ASV valdības kravu, kas pazīstama ar nosaukumu "NROL-76", un tā ir pirmā militārā krava miljardiera Īlona Maska kontrolētajā kompānijā.
Lai apliecinātu Latvijas potenciālu kosmosa izpētē, kā arī veicinātu jaunās paaudzes interesi par inženierzinātnēm, Zinātkāres centrs ZINOO un Latvijas Mobilais Telefons (LMT) uzsācis projektu Pirmie Latvijas 100 km kosmosā. Tā ietvaros 20. aprīlī Cēsu lidlaukā tika palaista izmēģinājuma raķete, lai uz valsts simtgadi pirmo reizi Latvijas vēsturē varētu palaist raķeti jau 100 km kosmosā. Latvija tad būtu viena no 19 valstīm, kas spējušas to izdarīt.
Marta vakaros pēc Saules rieta joprojām varam aplūkot Venēru un Marsu, nedaudz vēlāk aust milzis Jupiters, kuru agrās rīta stundās papildina gredzenotais Saturns. Viennozīmīgi, ir ko redzēt gan tiem, kas debesis vēro ar neapbruņotu aci, gan tiem, kuru rīcībā ir mazāks vai lielāks palielinājums, vēsta "Star Space"
Britu raidsabiedrība BBC ziņo, ka ASV privātā raķešu kompānija SpaceX saņēmusi maksājumu no diviem cilvēkiem, lai dotos lidojumā ap Zemes pavadoni Mēnesi.
Tikai nelielai cilvēces daļai šobrīd ir iespēja doties visumā un vērot mūsu Zemi no citas perspektīvas. Astronautiem tas ir darbs. Astronauts Reids Vizmens savā twitter.com profilā regulāri publicē fotoattēlus no kosmosa, lai arī mēs varētu zināt, kā Zeme izskatās no visuma.
Šodien no Ķīnas kosmosā ir palaists kosmosa kuģis ar diviem astronautiem. Šī kosmosa kuģa palaišana ir viens no projekta posmiem par paadziļinātu kosmosa izpēti, ziņo BBC.
No Baikonuras kosmodroma Kazahstānā otrdien veiksmīgi orbītā ievadīts kosmosa kuģis "Sojuz TMA-19M", uz kura klāja atrodas trīs astronauti - Jurijs Maļenčenko no Krievijas, Timotijs Pīks no Lielbritānijas un Timotijs Kopra no ASV.
Augusta vidū Čurjumova-Gerasimenko komēta (saukta arī par 67P) pietuvojās maksimāli tuvu Saulei, sarūkot cerībām, ka jebkad izdosies atjaunot sakarus ar moduli «Philae», kas uz komētas virsmas nogādāts misijas «Rosetta» ietvaros. Tikmēr žurnāls «Science» publicējis veselu rakstu sēriju par to, ko izdevies atklāt uz komētas.
Amerikāņu studentiem izdevies atgūt videokameras no gaisa balona, kurš tika palaists startosfērā 2013. gada jūnijā. Videomateriālā, kurš publicēts vietnē Youtube redzams ar hēliju pildītā balona ceļojums no sākuma līdz beigām.