Kosmosa pētnieki brīdina: Drīz uz Zemes nokritīs Ķīnas kosmosa laboratorijas atlūzas

© AP/Scanpix

Tuvākajās nedēļās uz Zemes nokritīs darbību izbeigušās Ķīnas pirmās orbitālās kosmosa laboratorijas "Tiangong-1" ("Debesu pils") atlūzas, trešdien paziņojusi Eiropas Kosmosa aģentūra (ESA).

Ķīnas orbitālās stacijas atlūzas Zemes atmosfērā ieies starp 30.martu un 6.aprīli, norādījusi ESA.

"Trīs līdz četras dienas iepriekš mēs varam sašaurināt precīzu dienu, un tad tajā dienā labākajā gadījumā noteikt laiku līdz pāris stundām," paziņoja ESA pārstāvis Holgers Krags.

Tomēr iedzīvotājiem nav pamata satraukumam.

"Atlūzu gabala uzkrišana ir tikpat iespējama, kā tas, ka divreiz gadā varētu iespert zibens," sacīja Krags.

Kosmosa aģentūras visā pasaulē ir izplatījušas prognozes, kur varētu nokrist astoņarpus tonnas smagās "Tiangong-1" atlūzas, ja tās netiks iznīcinātas, ieejot Zemes atmosfērā.

ASV bāzētā bezpeļņas korporācija "The Aerospace Corporation" izslēdz iespēju, ka atlūzas varētu nokrist Eiropā, tomēr pieļauj, ka tās varētu skart tādas lielpilsētas kā Ņujorku, Riodežaneiro un Manilu.

Iespēja, ka cilvēki varētu ciest, ir ļoti zema, norādīja aģentūra, piebilstot, ka līdz šim neviens cilvēks nav cietis pēc kosmisko atlūzu ieiešanas Zemes atmosfērā.

Pasaulē

Sakaru sistēmas bruņotajos spēkos dēvē par armijas nervu. Mūsdienīgas kaujas operācijas, kurās ir iesaistīti dažādu veidu karaspēki, bez efektīviem sakaru līdzekļiem nav iespējamas. Polijas armijā sakaru jomā šobrīd nav tā labākā situācija, bet drīz tas mainīsies, jo bruņotajos spēkos tiks ieviesta jaunā lāzera informācijas tehnoloģija, kas nodrošina ātru un drošu datu pārsūtīšanu. Lāzera tehnoloģija ir izturīga pret traucējumiem un noklausīšanos, raksta Polijas ekonomikas ziņu portāls "wnp.pl".

Svarīgākais