No Baikonuras kosmodroma Kazahstānā otrdien veiksmīgi orbītā ievadīts kosmosa kuģis "Sojuz TMA-19M", uz kura klāja atrodas trīs astronauti - Jurijs Maļenčenko no Krievijas, Timotijs Pīks no Lielbritānijas un Timotijs Kopra no ASV.
Augusta vidū Čurjumova-Gerasimenko komēta (saukta arī par 67P) pietuvojās maksimāli tuvu Saulei, sarūkot cerībām, ka jebkad izdosies atjaunot sakarus ar moduli «Philae», kas uz komētas virsmas nogādāts misijas «Rosetta» ietvaros. Tikmēr žurnāls «Science» publicējis veselu rakstu sēriju par to, ko izdevies atklāt uz komētas.
Amerikāņu studentiem izdevies atgūt videokameras no gaisa balona, kurš tika palaists startosfērā 2013. gada jūnijā. Videomateriālā, kurš publicēts vietnē Youtube redzams ar hēliju pildītā balona ceļojums no sākuma līdz beigām.
Kosmiskā teleskopa «Hubble» iegūtās fotogrāfijas ļāvušas Mērilendas universitātes astronomu grupai secināt, ka vismaz divi no pieciem pundurplanētas Plūtona pavadoņiem atrodas haotiskā kustībā. Žurnālā «Nature» zinātnieki norāda, ka tas pats varētu attiekties arī uz vēl diviem mazākajiem Plūtona pavadoņiem. Ļoti iespējams, ka taisnība ir tiem, kuri uzskata, ka Plūtons un par tā lielāko pavadoni uzskatītais Harons patiesībā veido dubultplanētu sistēmu.
Miljoniem jūdžu attālumā, starp Marsu un Jupiteru, NASA kosmosa kuģis ir nosūtījis zinātniekiem pirmo informāciju par pundurplanētu Ceres, kas ir lielākais objekts asteroīdu joslā, raksta usatoday.com
Mūsu pašu galaktikā jeb Piena Ceļā vien varētu būt miljardiem planētu, uz kurām ir dzīvībai piemēroti apstākļi, vismaz mūsu izpratnē. Šādas aplēses veikuši Austrālijas Nacionālās universitātes un Kopenhāgenas Nilsa Bora institūta zinātnieki, kuru pētījumu rezultāti publicēti žurnālā «Monthly Notices of the Royal Astronomical Society».
Žurnālā «Nature» publicēti zinātnieku darbi apstiprina jau pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados izteikto hipotēzi – Mēness radies pēc tam, kad aizvēsturiskos laikos Zeme sadūrusies ar kādu mazāku kosmisko objektu. Līdz šim teorijas piekritējus bija mulsinājis fakts, ka Mēness sastāvs ir pārlieku līdzīgs Zemes sastāvam, lai gan teorētiski tā īpašībām vairāk būtu jāatgādina svešķermeņa īpašības.
Krievijas kravas kosmosa kuģis "Progress" uz Zemes nogāzīsies 8.maijā Ziemeļamerikas Klusā okeāna piekrastē, paziņojis ASV stratēģiskās pavēlniecības kosmosa operāciju apvienotais centrs.
12. aprīlī apritēs kārtējā gadadiena, kopš 1961. gadā Jurijs Gagarins kļuva par pirmo cilvēku, kurš pabijis kosmosā. Kopš tā laika veiktas neskaitāmas kosmiskās misijas, Zemes orbītā un aiz tās robežām pabijuši simtiem kosmonautu, astronautu un taikonautu – kā nu kurā valstī viņus sauc. Vien piecas kosmiskās misijas beigušās traģiski, zaudējot cilvēku dzīvības, un katra no tām devusi kādu mācību.
Publicētas skaistākās fotogrāfijas, ko uzņēmis ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) jaudīgais Habla kosmiskais teleskops. Ar Habla teleskopa palīdzību novērotas Visuma dzīles, atklātas planētas ārpus Saules sistēmas un uzņemti saviļņojoši zvaigžņu dzimšanas attēli. Zinātnieki izmanto teleskopu kosmosa izcelsmes pētīšanai un meklē vietas, kurās varētu eksistēt ārpuszemes dzīvība.
Norvēģijas entuziasti, ar meteozondes palīdzību, kosmosā palaiduši virtuli - saldums tika nogādāts 32 kilometru augstumā, bet pēc izvēlētā augstuma sasniegšanas ierīce sadalījās un virtulis iekrita jūrā, apmēram 137 kilometru attālumā no meteozondes palaišanas vietas, ziņo mixnews.lv
Amerikāņu astronauti Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) var palikt bez ēdiena Krievijas noteikto pārtikas sankciju dēļ, ceturtdien vēsta ziņu aģentūra "Interfax".
Piektdien no Keipkanaveralas Kenedija kosmosa centra Floridā startējis jaunās paaudzes ASV kosmosa kuģis "Orion", dodoties izmēģinājuma lidojumā, kas varētu pavērt cilvēkam ceļu lidojumiem uz Marsu.
Eiropas Kosmosa aģentūras (ESA) 1,3 miljardus eiro izmaksājusī misija, kuras laikā komiskais aparāts pirmo reizi nolaidies uz komētas, sākusies veiksmīgi. Vakar tika apstiprināts, ka zonde Philae stabili atrodas uz komētas 67P/Čurjumovs – Gerasimenko, lai gan tās nolaišanās brīdī nav iedarbojušās harpūnas un speciāls dzinējs, un ESA speciālisti bija nobažījusies, ka zonde var nenoturēties uz komētas.
Eiropas zinātnieku konstruētā zonde "Philae", kas trešdien veica kosmosa izpētes vēsturē pirmo nolaišanos uz komētas, ir nostabilizējusies, vēsta britu raidorganizācija BBC.
"Philae" iepriekš sūtītie dati liecināja, ka tai nācies veikt nosēšanos vismaz trīs reizes, jo tās harpūnas nav izšāvušās.