kodolenerģija

25.nov
Pirms desmit gadiem šķita, ka pasaules kodolenerģijas nozare piedzīvo neatgriezenisku lejupslīdi. Tagad vairākas valstis, tostarp Apvienotā Karaliste, būvē jaunas atomelektrostacijas, ziņo Lielbritānijā bāzētais medijs "bbc.com". Ja pašreizējās tendences vēsta par jaunu kodolēru, ir kāda veca problēma – ko darīt ar uzkrātajiem radioaktīvajiem atkritumiem, no kuriem daži paliks bīstami simtiem tūkstošu gadu.
23.aug
Ķīna šonedēļ apstiprināja 11 jaunu kodolreaktoru būvniecību, pārspējot rekordu un vēlreiz demonstrējot savu vispusīgo attieksmi pret energoapgādes drošību, vēsta portāls oilprice.com.
14.mar
Pērnā gada decembrī “Neatkarīgā” aizsāka diskusijas par kodolreaktora būves nepieciešamību Latvijā. Beidzot kodolenerģijas tēma nonākusi arī līdz politiķu dienaskārtībai –Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina izvērtēt kodolenerģijas attīstību – Klimata un enerģētikas ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums "Par kodolenerģētikas attīstības iespējām Latvijā" jau tiek analizēts Saeimas apakškomisijā.
1.feb
Igaunijā 69% iedzīvotāju atbalsta kodolenerģijas attīstīšanu valstī, liecina pēc kompānijas "Fermi Energia", kas Igaunijā plāno veidot mazjaudas modulāru atomelektrostaciju (AES), veiktas aptaujas rezultāti.
18.apr 2023
Projekts, kura mērķis ir Polijā uzbūvēt 20 mazos modulāros kodolreaktorus (“SMR”), straujiem soļiem virzās uz priekšu. Nule kā divas ar ASV valdību saistītas finanšu organizācijas piekritušas šim nolūkam piešķirt 4 miljardu dolāru aizdevumu uz Polijai izdevīgiem nosacījumiem.
7.okt 2022
Austrija piektdien iesniegusi Eiropas Savienības Tiesā sūdzību par bloka lēmumu atzīt kodolenerģiju par zaļo enerģiju, vēsta Austrijas laikraksts "Kurier".
25.jun 2022
Mazais modulārais kodolreaktors varētu saražot ap 25% no Baltijai nepieciešamā elektroenerģijas apjoma, norāda Igaunijas kompānijā "Fermi Energia", kas Igaunijā plāno attīstīt šāda veida reaktoru.
17.mar 2022
Lai mazinātu Latvijas atkarību no Krievijas gāzes, valstij nopietni jāapsver nākotnē pāriet uz kodolenerģiju, ceturtdien Saeimas sēdē pauda ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
6.feb 2022
Ekonomikas ministrijai (EM) uzticēts sagatavot analītisku ziņojumu par kodolenerģijas izmantošanas iespējām nākotnē kā alternatīvu enerģētikas avotu dabasgāzei, liecina publiskotais 1.februāra Ministru kabineta sēdes protokols.
18.jan 2022
Baltkrievija nav laikus informējusi Latviju par kodoliekārtu stāvokļa maiņu, šodien valdībā ziņoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).
9.sep 2019
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests šogad ir pārņēmis ar medicīnu un veselības aprūpi saistītās valsts materiālās rezerves, ko līdz šim apsaimniekoja Nodrošinājuma valsts aģentūra. Joda tablešu tajās nav, bet saistībā ar Baltkrievijā drīzumā plānoto kodolspēkstacijas iedarbināšanu tiks lemts par tādu iepirkšanu.
27.aug 2019
Pirms nepilniem desmit gadiem tika plānots, ka Visaginā – pārdesmit kilometrus no Lietuvas un Latvijas robežas – Baltijas valstis uzbūvēs kopīgu atomelektrostaciju, kas sāktu darboties 2020. gadā. Projekts izgāzās, un lietuvieši tagad metušies apkarot topošo spēkstaciju Baltkrievijā, jo baltkrievi it kā uzprojektējuši un būvē nedrošu kodolobjektu. Starptautiskā atomenerģijas aģentūra neko tādu neapstiprina.
13.okt 2015
Britu raidsabiedrība BBC ziņo, ka Irānas parlaments apstiprinājis plānu par valsts kodolprogrammu. Pēc pieejamās informācijas zināms, ka plāns saskaņotas arī ar 6 pasaules lielvarām.
11.aug 2011
Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) savā priekšvēlēšanu programmā sola pasargāt Latviju no ģenētiski modificētiem organismiem un kodolenerģijas. Par vienu no galvenajiem uzdevumiem turpmāko triju gadu laikā Saeimā un valdībā ZZS uzskata arī pensiju un sociālo pabalstu palielināšanu, palielinoties inflācijai.
13.mar 2011
Vairāki desmiti tūkstoši cilvēku Vācijā vakar iesaistījās protesta akcijā pret valdības plāniem pagarināt kodolspēkstaciju izmantošanu. Akcija tika plānota vēl pirms Japānas zemestrīces, taču pasākuma rīkotāji norāda, ka Japānas atomelektrostacijā (AES) notikusī avārija vēlreiz apstiprina, cik kodolenerģija ir bīstama.
2.jūl 2010
Somijas parlaments apstiprinājis divu jaunu kodolreaktoru būvniecību. Šādā veidā Somija cer panākt, ka līdz 2020. gadam tā pati sevi spēj nodrošināt ar elektroenerģiju.
12.mar 2010
Krievijas kodolaģentūra Rosatom ir parakstījusi vienošanos ar Indiju par vismaz 12 kodolreaktoru būvēšanu.