Neraugoties uz politikas veidotāju centieniem sakārtot uzņēmējdarbības vidi un padarīt to labvēlīgāku, pēdējo 12 mēnešu laikā būtiski uzlabojumi nav manāmi, un Latvijas pievilcība investoru acīs joprojām neuzlabojas. Lielākos ārvalstu investorus Latvijā visvairāk uztrauc neparedzamā nodokļu politika, kvalificēta darbaspēka un mērķtiecīgas valsts attīstības stratēģijas trūkums - secināts Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) un Rīgas Ekonomikas augstskolas (SSE Riga) kopīgi veidotajā pētījumā "FICIL Sentimenta Indekss 2015-2016" par investīciju klimata attīstību Latvijā 2016.gadā.
Puse no Latvijā strādājošajiem ārvalstu investoriem plāno turpināt ieguldīt naudu, secināts Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) pētījumā "ĀIPL sentimenta indekss 2015-2016", kurā ietverts ārvalstu investoru vērtējums par Latvijas investīciju klimatu.
Ārvalstu investoriem ir pārliecība par uzņēmējdarbības vides uzlabošanos Latvijā, šorīt intervijā Latvijas Radio teica Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) izpilddirektore Marta Jaksona.
Ārvalstu investori vēlas straujākas pārmaiņas ekonomiskās situācijas uzlabošanā, intervijā aģentūrai LETA sacīja Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) izpilddirektore Marta Jaksona.
Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) pārstāvji pauduši atbalstu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iecerei par sadarbības teritoriju veidošanu Latvijā.
Šā gada pirmajos sešos mēnešos uzkrāto investīciju apjoms bijis ar mīnusa zīmi, kas nozīmē, ka investori no Latvijas uzņēmumu pamatkapitāliem izņēmuši lielākas naudas summas, nekā šajā periodā ieguldījuši, izpētījusi SIA "Lursoft".
Var visādi apkarot ēnu ekonomiku un celt nodokļus, taču tā ir tikai nauda, ko apvārām paši savā sulā. Lai valstī būtu aizvien vairāk jaunas papildu naudas, vajag kaut ko eksportēt un dabūt uz Latviju ārvalstu investīcijas.
Valdībai un ārvalstu investoriem ir kopīgs redzējums par Latvijas ekonomikas attīstību, šodien pēc valdības pārstāvju diskusijas ar Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) biedriem žurnālistiem atzina Ministru prezidents Māris Kučinskis (V).
Maldīgs ir priekšstats, ka ēnu ekonomika ir tikai Valsts ieņēmumu dienesta (VID) problēma, jo godīgas konkurences uzraudzība nozīmē arī pārvadājumu noteikumu ievērošanu, virsstundas, būvniecības kontroli un materiālu sertificēšanu, kā arī patērētāju tiesību ievērošanu, aģentūrai LETA sacīja Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) izpilddirektors Ģirts Greiškalns.
Neizsludinot grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz jaunas nodevas ieviešanu termiņuzturēšanās atļaujas īpašniekiem, Valsts prezidents pret to gan nevēršas, taču valdošās koalīcijas vairākums jau sācis apšaubīt tās nepieciešamību.
Kanādas lidmašīnu ražotājs "Bombardier" varētu būt labs risinājums nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" stratēģiskā investora meklējumiem, uzskata demisionējusī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).
Šodien ir plānots parakstīt gan akcionāru līgumu, gan visus saistītos dokumentus ar jauno "airBaltic" investoru Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, aģentūrai LETA apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš.
Satiksmes ministrija (SM) kā nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" akcionārs jau kopš decembra ir gatava parakstīt aviokompānijas akcionāru līgumu ar Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, taču iespējamais investors joprojām nav informējis, kad būs gatavs to darīt, aģentūru LETA informēja ministrijā.
Satiksmes ministrija (SM), nesaņemot "airBaltic" valdes oficiāli iesniegtu priekšlikumu par iespējamā investora piesaisti, kā arī likumā "Par aviāciju" noteiktos atzinumus par izvēlēto finanšu investoru, jautājumu par iespējamā stratēģiskā investora piesaisti aviokompānijai nevirzīs izskatīšanai Ministru kabinetā, aģentūru LETA informēja ministrijā.
Latvijas aviokompānijas "airBaltic" investora meklējumos valsts pašlaik runā ar diviem avionozares uzņēmumiem, kā arī tiek vērtētas iespējas uzņēmumā iesaistīties visām trim Baltijas valstīm, šorīt LNT pastāstīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V).
Kopš termiņuzturēšanās atļauju tirdzniecības apmaiņā pret investīcijām uzņēmējdarbībā vai nekustamā īpašuma iegādi uzsākšanas pagājuši jau pieci gadi, kas nozīmē, ka pirmajiem investoriem šogad jāpagarina savas atļaujas. Manāma aktivitāte šajā ziņā vēl neesot jūtama, bet pirmās problēmas, kuras radījuši likumdevēji, grozot Imigrācijas likumu, pamanītas jau šobrīd.
Piektdien, 1. jūnijā, notika valdības ikgadējā tikšanās ar Ārvalstu investoru padomi Latvijā (ĀIPL). Investori uzteica valdības iniciatīvas investīciju vides uzlabošanā un aicināja turpināt pāreju no krīzes pārvarēšanas uz ilgtspējīgu izaugsmi. Puses vienojās nākamajā periodā koncentrēties uz nodokļu nemaksāšanas apkarošanu.
Aptaujātie ārvalstu investori Baltijā, Eiropā, Skandināvijā un Ziemeļamerikā kā galvenos šķēršļus pozitīva lēmuma pieņemšanā par investīciju veikšanu Latvijā min nevis perspektīvu biznesa ideju trūkumu, vāju tirgus potenciālu vai niecīgas peļņas iespējas, bet gan biznesa vides nesakārtotību.