Pašvaldības piederoša, avārijas stāvoklī esoša nedzīvojamā ēka Buru ielā 15A tiks nojaukta, tāpat arī bijusī sūkņu stacija un dispečera ēka Daugavgrīvas ielā Spilves lidlauka tuvumā - šādu Rīgas domes lēmuma projektu akceptēja Pilsētas īpašuma komiteja.
Ēka Rīgā, Mēness ielā 24 atrodas avārijas stāvoklī, tās jumta konstrukcija iegruvusi, sākusies pamatu erozija un ir apdraudēta ēkas turpmākā telpiskā noturība, ēka ir arī cietusi ugunsgrēkā.
Administratīvā ēka Salaspils ielā 20, sabiedriskā tualete Garciema ielā 9, garāžas un šķūņi Juglas ielā 16 un Miera ielā 45 ir pašvaldībai piederošas ēkas avārijas stāvoklī, kas ilgstoši netiek izmantotas.
Liedzot nesabrukušās mājas daļas iedzīvotājiem uzturēties savos dzīvokļos, aizvadītajā piektdienā Rīgā, Peitavas ielā 9/11 (pretim sinagogai), sabrukušā nama demontāža tiks uzsākta jau tuvākajās dienās. «Kavēties nedrīkst, kas notiks, ja tas nams uzbruks virsū sinagogai,» apsekojot notikuma vietu, satraukumu neslēpa Rīgas mērs Nils Ušakovs.
Pussagruvušas, ugunsgrēkā cietušas ēkas - bijušās dzīvojamās mājas un palīgceltnes Dzegužu ielā 28 un Krāsotāju ielā 15 - tiks nojauktas piespiedu kārtā, šādu lēmumu pieņēma Pilsētas īpašumu komiteja.
Rīgas domes cīņa ar slavenāko un izturīgāko pilsētas graustu nav vainagojusies ar būtiskiem panākumiem, kaut arī gada laikā graustu īpašnieki kopumā bijuši spiesti sakārtot vidi degradējošās un bīstamās būves vai arī maksāt no savas kabatas.
Šķūņi, pagrabi, siltumnīcas, noliktavas un dažādas citas nolietojušās būves Vecmīlgrāvja 5.līnijā, Grenču ielā 2a un Maskavas ielā 452A tika nojauktas - šādu Rīgas domes lēmuma projektu atbalstīja Pilsētas īpašuma komiteja.
44 graustu īpašniekiem, kuriem piederošie īpašumi ierindoti A, B un C graustu kategorijās, tiks piemērota dubulta nekustamā īpašuma nodokļa likme jeb 3 % no būvei piekritīgās zemes kadastrālās vērtības. To piektdien, 6. jūnijā, nolēma Rīgas domes Īpašuma departamentā izveidotā darba grupa.
Grausta Rīgā, Augusta Deglava ielā 41 īpašniekiem mēneša laikā jāvēršas būvvaldē pēc ēkas nojaukšanas uzdevuma un četru mēnešu laikā tā jānojauc - šādu Rīgas domes lēmuma projektu akceptēja Pilsētas īpašuma komiteja.
Tiks nojaukti 18 pašvaldības piederoši grausti un piespiedu kārtā nojaukti vai sakārtoti 6 privātīpašumā esoši grausti – šādu Rīgas domes lēmumu akceptēja Pilsētas īpašuma komiteja.
Atsaucoties uz iedzīvotāju un Rīgas 47.vidusskolas vadības sūdzībām par grausta Skaistkalnes ielas 17 bīstamo stāvokli, šodien, 16.aprīlī, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks uz steidzamu darba sanāksmi pie grausta Skaistkalnes ielā 17 sasauca visas iesaistītās institūcijas un grausta īpašniekus.
Šodien, 10. aprīlī, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks uz steidzamu darba sanāksmi Lāčplēša ielas un Skolas ielas krustojumā bija aicinājis Īpašuma departamenta, Rīgas pilsētas būvvaldes, Rīgas pilsētas būvinspekcijas, Rīgas pilsētas kultūras pieminekļu aizsardzības nodaļas vadību, kā arī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju un grausta īpašniekus.
Pašvaldībai ir jāparedz lielākas tiesības un lielāka rīcības brīvība, vēršoties pret graustu īpašniekiem, līdz pat īpašumu nacionalizācijai, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja nekustamo īpašumu projektu attīstītāja SIA "New Europe" valdes priekšsēdētājs un bijušais Rīgas mērs Gundars Bojārs.
Rīgas dome apstiprināja "Kārtību, kādā sakārtojamas vai nojaucamas pilsētvidi degradējošas, sabrukušas vai cilvēku drošību apdraudošas ēkas (grausti) Rīgā".
Pilsētas īpašuma komiteja akceptēja noteikumus „Kārtība, kādā sakārtojamas vai nojaucamas pilsētvidi degradējošas, sabrukušas vai cilvēku drošību apdraudošas ēkas (grausti) Rīgā”.
Pilsētas īpašuma komiteja akceptēja Rīgas domes lēmuma projektu, kurā paredzēts sakārtot graustu Marijas ielā 6 piespiedu kārtā, ja īpašnieki to neizdarīs labprātīgi.