Bijušais premjerministrs, tagadējais Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Godmanis uzskata, ka nav pieļaujama situācija, ka Latvijā nav neviena, kas patiesi uzrauga, kā tiek apgūti Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļi.
Tuvojoties brīdim, kad Eiropas Savienībai jāpasaka, cik liels būs tās budžets līdz 2020. gadam, dalībvalstis arvien niknāk cīnās katra par savu pīrāga daļu. Latvijai īpaši būtiskas ir divas pozīcijas: kohēzijas fondu finansējums, ko Eiropas Komisija (EK) grib pārdalīt par labu turīgajām valstīm, attiecīgi atņemot nabagajām. Un lauksaimniecības tiešmaksājumi, ko EK ierosina atstāt tāpat kā līdz šim – zemākajā līmenī savienībā.
Eiropas Komisija (EK) ir novērtējusi to, kā Latvija tiek galā ar dažādiem izaicinājumiem un Eiropā tas tiek apbrīnots, šodien 18.Baltijas finanšu forumā sacīja EK Iekšējā tirgus un pakalpojumu direktorāta ģenerāldirektors Džonatans Fols.
Parlaments otrajā galīgajā lasījumā pieņēmis grozījumus likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu", nacionālajā likumdošanā iekļaujot regulējumu, kas dod iespēju sabiedrībai iesaistīties Eiropas Savienības (ES) politikas veidošanā.
Tuvojoties 2014.gadam, kad būs jāizraugās jaunais Eiropas Komisijas (EK) prezidents, aizvien biežāk diskusijās izskan arī Latvijas premjerministra Valda Dombrovska vārds.
Ciešāka Eiropas Savienība (ES) ir iespējama, ja visas valsts piekrīt vairāk maksāt. Savukārt, ja netiek runāts par ES federālā budžeta lielumu, tad priekšlikums par ES pārveidi par suverēnu valstu federāciju ir samērā tukša saruna. Tā intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle (VL-TB/LNNK), komentējot Eiropas Komisijas prezidenta Žozē Manuela Barrozu priekšlikumu, ka ES "ir jāvirzās suverēnu valstu federācijas virzienā".
Tikai 4% Latvijas iedzīvotāju atbalsta pašreizējo Eiropas Savienības (ES) modeli, liecina un socioloģisko pētījumu kompānijas "GfK" un telekanāla LNT raidījuma "Top10" veiktā aptauja.
Eiropas Parlaments pieņēmis jaunu direktīvu, kas dalībvalstis nostāda nevienlīdzīgas konkurences apstākļos – turpmāk Vidusjūras kuģos ielietā degviela būs lētāka nekā Baltijas jūrā lietojamā.
Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozu vakar izmantojis Eiropas Parlamenta tribīni Strasbūrā, lai savā programmatiskajā runā aicinātu pārveidot Eiropas Savienību (ES) par «nacionālo valstu federāciju».
ES ārpolitikas pamatā jābūt jaunai vispārējai stratēģiskai koncepcijai ar mērķi nodrošināt ES ārējo darbību vienotību, konsekvenci un efektivitāti, Parlaments uzsvēra trešdien pieņemtajā ziņojumā par ES kopējo ārpolitiku un drošības politiku,informē sagatavoja Iveta Ķelpe, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Preses nodaļas vadītāja.
Eiropas Savienībai (ES), lai tā pārvarētu ekonomisko un politisko krīzi, ir jāpārtop par "suverēnu valstu federāciju", trešdien sacīja Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žozē Manuels Barrozu.
Vācijas Konstitucionālā tiesa trešdien apstiprināja Eiropas finansiālās stabilitātes fonda (ESM) un Eiropas Savienības (ES) fiskālās disciplīnas līguma atbilstību valsts pamatlikumam.
Pēc eiro ieviešanas sagaidāmās Latvijas iemaksas Eiropas Stabilizācijas mehānismā (ESM) būs samērīgas, turklāt šī nauda netiks kādam uzdāvināta, bet gan ieguldīta fonda kapitālā, un tā būs apdrošināšana arī Latvijai pret dažādiem riskiem nākotnē, šodien Latvijas Bankas (LB) rīkotajā konferencē sacīja LB Monetārās politikas pārvaldes vadītāja vietnieks Uldis Rutkaste.
Eiropas Savienības (ES) finansējums laika periodā no 2007.gada līdz 2012.gadam romu jeb čigānu atstumtības mazināšanai Latvijā izlietots nelietderīgi, neefektīvi un nemērķtiecīgi, veicot dokumentācijas pārbaudi, secinājis tiesībsargs Juris Jansons.
Eiropas Komisija (EK) ceturtdien paziņojusi, ka drīzumā varētu ierosināt direktīvu, kas liktu ražotājiem izplatīt tabakas izstrādājumus Eiropā vienkāršos iepakojumos.
Ja Lielbritānijā tiktu rīkots referendums par valsts turpmāko dalību Eiropā Savienībā (ES), teju puse pilsoņu - 46% - balsotu par izstāšanos no savienības, liecina Engusa Rīda pētījumu centra veiktās aptaujas dati.
Eiropas Savienības (ES) pastāvīgā iedzīvotāja statusa Latvijā saņemšanu, iekļaujot arī personas, kurām kādā ES dalībvalstī piešķirta starptautiskā aizsardzība, piemēram, bēgļa vai alternatīvais statuss, to paredz Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotais likumprojekts par Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusu Latvijas Republikā.
Lielākā daļa no aptuveni 7 miljoniem latu, kas nākamgad atvēlēti Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē sagatavošanai, tiks izlietoti, lai radītu papildu amata vietas, liecina šodien oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" publicētais Ministru kabineta rīkojums.