Zinātnieki uzskata, ka paredzamais cilvēka dzīves ilgums turpmākajos gados palielināsies arvien lēnāk, jo arvien vairāk cilvēku būs pakļauti novecošanās negatīvajām pusēm, vēsta “The Sky News”.
Jauna mākslīgā intelekta lietotne apgalvo, ka tā spēj precīzi noteikt jūsu nāves laiku - tas tiek darīts, lai motivētu lietotājus izdarīt veselīgākas izvēles un dzīvot ilgāk, raksta “nypost.com”.
Saskaņā ar Sadraudzības fonda bezpeļņas pētniecības grupas apkopojumu, tiek sagaidīts, ka sievietes ASV nodzīvos īsāku mūžu nekā sievietes cītās attīstītajās valstīs, vēsta thehill.com.
Psiholoģijas eksperte un labklājības platformas “Four Thousand Mondays” dibinātāja Džodija Velmena uzskata, ka cilvēkiem ir jāsastopas ar savām bailēm no nāves, lai viņi varētu dzīvot pilnvērtīgāku dzīvi, raksta CNBC.
Nākamajās trīs desmitgadēs paredzamais dzīves ilgums visā pasaulē palielināsies par gandrīz pieciem gadiem vīriešiem un vairāk nekā četriem gadiem sievietēm, prognozē pētnieki.
Jauni pētījumi liecina, ka pasaulē paredzamais dzīves ilgums jeb vidējais gadu skaits, ko cilvēks var nodzīvot no dzimšanas brīža, Covid-19 pandēmijas kulminācijas laikā ir samazinājies par 1,6 gadiem.
Tilburgas un Roterdamas universitāžu zinātnieki veikuši pavisam unikālu pētījumu. Pētnieki centušies noskaidot, kāds ir maksimālais dzīves ilgums, ko var nodzīvot sievietes un vīrieši, vēsta "Daily Star".
Dietologi izceļ, ka ēdot šo piecu gardo ēdienu kombinācijas, iespējams, paildzināt savu dzīves ilgumu. Uzziniet, ko būtu jāēd brokastīs, lai veicinātu labu veselību un kāpēc tieši šie ēdieni ir tik veselīgi!
Pilngraudu produktu iekļaušana uzturā samazina sirds un asinsvadu slimību risku, kā arī "mirstību no elpceļu slimībām, infekcijām, diabēta un visiem ne-kardiovaskulāriem un ar vēzi nesaistītiem cēloņiem", portālam MedikForum pastāstīja uztura speciāliste un dietoloģe Vasilisa Ponomareva.
Sievietēm Latvijā ir izredzes nodzīvot vidēji 79,5 gadus, savukārt vīriešiem vidējais paredzamais mūža ilgums Latvijā ir vien 70,4 gadi. Tas ir viens no viszemākajiem Eiropas Savienībā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) izdotais statistikas krājums “Demogrāfija, 2021”. Taču arī Latvijā vidējais paredzamais dzīves ilgums atšķiras starp reģioniem.
Zinātnieki no Hārvardas un Amsterdamas universitātēm nonākuši pie secinājuma, ka, izslēdzot piecus galvenos riska faktorus veselībai, cilvēka dzīvi var pagarināt par 10 gadiem, raksta "British Medical Journal".
Pozitīvajai domāšanai, iespējams, piemīt lielāks spēks, nekā pieņemts uzskatīt, atzīst BestLife. Bostonas universitātes medicīnas skolas pētījuma rezultāti liek domāt, ka optimistiski cilvēki spēj dzīvot ievērojami ilgāk par citiem.
Zviedrijas pētnieki no Karolinskas universitātes Stokholmā ir veikuši pētījumu, kurā atklāts, ka cilvēki, kuriem ir bērni dzīvo daudz ilgāk nekē cilvēki bez bērniem, vēsta "The Local".
Cilvēka mūža garumu nenosaka tikai ģenētiski faktori, tāpēc zinātnieki, veicot arvien jaunus pētījumus, turpina meklēt ilgdzīvošanas noslēpumu. Ķīniešu medicīnā cilvēka veselību raksturo teiciens: «Cilvēks ir tas, ko viņš ēd.» Kas tad ir jāēd, lai pagarinātu dzīves ilgumu? Māja apkopojusi ekspertu ieteiktos padomus.
Daudzās jomās Latvijas iedzīvotāju veselības rādītāji ir uzlabojušies, tuvinoties vidējiem Eiropas Savienības dalībvalstu rādītājiem - liecina Sabiedrības veselības pamatnostādņu 2011.-2017.gadam īstenošanas vidusposma (2011.-2013.g.) novērtējums.