Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) rekomendē samazināt laiku līdz trīs mēnešiem starp pirmo Covid-19 vakcīnas devu un balstvakcīnas saņemšanu, šodien preses konferencē žurnālistiem sacīja EZA vakcinācijas stratēģijas vadītājs Marko Kavaleri.
Saeima šodien noraidīja vairākus opozīcijas virzītos likumu grozījumus, tostarp, lai no Covid-19 sertifikātu prasīšanas darba attiecībās un pakalpojumu saņemšanā atteiktos agrāk nekā plānojusi valdība.
Kāda Rīgas daudzstāvu namā iemītniekiem vairākas dienas virtuvēs nebija pieejams ne siltais, ne aukstais ūdens, jo santehniķis atteicās veikt remontdarbus dzīvoklī, kura īpašnieks inficējies ar Covid-19, vēsta LTV raidījums "4. studija".
Skaidrība par Covid-19 sertifikātu prasību no 1. aprīļa izglītības jomā strādājošajiem varētu rasties tuvāko divu nedēļu laikā, kad jautājums tiks izskatīts ekspertu līmenī, raidījumam "Panorāma" sacīja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.
Valdība šodien lems par Covid-19 ierobežojumu samazinājumu. No 1. marta privātos pasākumos varētu pulcēties 50 cilvēki, maskas vairs nebūtu obligātās. Taču, tā kā koalīcija nav spējusi vienoties par sertifikātiem, tad gaidāms, ka valdības sēdē tieši šis būs karstākais jautājums.
Čehija trešdien vēl vairāk atvieglojusi Covid-19 dēļ ieviestos ierobežojumus, atsakoties no prasības, ka cilvēkiem ir jāuzrāda vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, kad viņi izmanto pakalpojumus vai apmeklē publiskus pasākumus.
Pēc premjera Krišjāņa Kariņa kritikas par iepriekšējo Covid-19 izplatības prognozi, Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas koordinators, epidemiologs Ņikita Trojanskis mikroblogošanas vietnē "Twitter" publicējis jaunus apsvērumus par Covid-19, tajā skaitā omikrona, izplatību Latvijā.
Pateicoties vairāku ziemeļvalstu un, galvenais, mūsu tuvāko kaimiņvalstu apņēmīgai rīcībai, arī mūsu ietiepīgajā Kariņa/Pavļuta valdībā atsevišķi tās pārstāvji sākuši izrādīt saprāta pazīmes. Pat premjers Krišjānis Kariņš ir spiests atzīt, ka koalīcija plāno no 1. marta ieviest kaut kādus atvieglojumus Covid-19 regulējumā. Kādus konkrēti, tikšot lemts valdības sēdē 15. februārī.
Trešā daļa iedzīvotāju uzskata, ka pandēmija negatīvi ietekmē viņu garīgo veselību, un pēdējo mēnešu laikā šāda viedokļa īpatsvars sabiedrībā ir būtiski pieaudzis, atklāj "Kantar" 2022.gada janvārī veiktais Covid-19 barometra pētījums.
Šodien, 8.februārī, Ministru kabineta sēdē apstiprināta līdzekļu piešķiršana vairāk nekā 70,8 miljonu apmērā, kas tiks novirzīti ģimenes ārstu praksēm papildu darbinieka piesaistei vakcinācijas veicināšanai pirmajā pusgadā un izdevumu segšanai saistībā ar Covid-19 uzliesmojuma un seku novēršanu šā gada pirmajā ceturksnī, informē Sintija Gulbe, Veselības ministrijas preses sekretāre.
Šad un tad, bet diezgan reti, medijos parādās atsauksmes no kāda Zviedrijā pabijušā par tur redzēto. Parasti Zviedrijas pieminēšanai pēdējā gada laikā seko autoritatīvu personu norādes, ka zviedri esot citādāki, pavisam savādāki nekā mēs. Šādi izteikumi jau sen rosināja manī vēlmi apmeklēt šo zemi un pavērot šo teiksmaino tautu un, gan ne dēļ šīs vēlmes, bet, lai atpūstos Ores slēpošanas kūrortā. Februāra sākumā man tāda iespēja radās.
Pieredze rāda – omikrons retāk pacientus noved līdz reanimācijai vai intensīvajai terapijai. Fakts, ka šis paveids ir ļoti lipīgs, nozīmē, ka neizbēgami ar to saslims liela daļa sabiedrības, savukārt tas var iezīmēt Covid-19 infekcijas norietu, intervijā "Latvijas Radio" norāda infektoloģe, profesore Ludmila Vīksna.
Ķekavas, Mārupes novadā un Jelgavā 14 dienu kumulatīvais saslimstības līmenis ar Covid-19 ir pārsniedzis 9000 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
Vairākas mediķu un pacientu organizācijas šodien Veselības ministrijas (VM) veselības nozares stratēģiskās padomes sēdē aicināja Latvijā vēl vismaz dažas nedēļas nemīkstināt Covid-19 ierobežojumus, vēsta TV3.
Kamēr vairāki politiskie spēki aktīvi sākuši aģitēt par Covid-19 ierobežojumu bezjēdzību un vajadzību tos atcelt, ārsti Latvijas slimnīcās norāda, ka saslimušo skaits ir augšupejošs, tāpēc šis nav īstais brīdis ierobežojumu atcelšanai, vēsta Latvijas Televīzija.
Ministru kabinets (MK) šodien pieņēma lēmumu atbalstīt Ārlietu ministrijas (ĀM) virzīto iniciatīvu ziedot vakcīnas pret Covid-19 Bangladešai, Moldovai, Tunisijai un Ukrainai.