Trojanskis: Covid-19 izraisīts mirstības pieaugums Latvijai vēl ir priekšā

© Ekrānšāviņš

Pēc premjera Krišjāņa Kariņa kritikas par iepriekšējo Covid-19 izplatības prognozi, Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas koordinators, epidemiologs Ņikita Trojanskis mikroblogošanas vietnē "Twitter" publicējis jaunus apsvērumus par Covid-19, tajā skaitā omikrona, izplatību Latvijā.

Pēc viņa skaidrotā, pašreizējā Covid-19 vilņa pīķi Latvija sasniegs pēc 5-6 dienām. Par to liecinot notekūdeņu monitorings, modelēšana un citi indikātori. Pēc tam vilnis sāks noplakt. "Lejupejošās līknes dinamiku vienmēr grūtāk prognozēt. Iespējami trīs varianti: dilšana simetriska augšanai, līkne dilst straujāk (piemērām, rudenī lokdauna ietekmē), Līkne dilst lēnāk nekā auga (modelis prognozē nedaudz lēnāku dilšanu)," uzsvēra N. Trojanskis. Viņš sliecas domāt, ka līkne dils straujāk nekā tā auga. Ja viņa prognozes piepildīsies, tad jau pēc nedēļas saslimušo skaits sāks strauji kristies. Vienlaikus N. Trojanskis norādīja, ka saskaņā ar modeli, šī brīža relatīvi mīkstie ierobežojumi (un to atcelšana) būtiski neietekmē saslimstības un hospitalizāciju prognozes. "Saprotu, ka mans viedoklis par ierobežojumu atcelšanu atšķiras no VM un nozares," piebilda N. Trojanskis.

Citi

Tas, cik ilgi nepieciešams naktī gulēt, lai justos atpūtušies un labi, dzīves laikā mainās. Piemēram, piedzimstot miegā mēs pavadām ilgāk laika, nekā esot pieaugušā vecumā. Līdz ar to, kļūstot vecākiem, arvien samazinās ieteicamais miegā pavadītais laiks. Ir aprēķināts, cikos būtu jādodas gulēt dažāda vecuma cilvēkiem, raksta "Very well health".

Svarīgākais