Veselības ministrija (VM) patlaban izstrādā rīcības stratēģiju rudenim saistībā ar Covid-19 iespējamo izplatību valstī, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
Vairāk nekā divu gadu ilgajā cīņā ar Covid-19 pandēmiju lietā tika likta virkne aizsardzības pasākumu: roku mazgāšana, masku nēsāšāna, vakcinācija. Taču viens no spēcīgākajiem koronavīrusa apkarošanas instrumentiem, pēc ekspertu domām, ir ventilācija, vēsta CNN.
Līdz ar karu Ukrainā, ierobežojumu atcelšanu un epidemioloģiskās situācijas stabilizēšanos interese un ziņu virsraksti par Covid-19 nonākuši otrajā plānā. Tomēr tas nenozīmē, ka Covid 19 ir pārvarēts.
Ministru kabinets otrdien nolēma piešķirt Iekšlietu ministrijai 314 247 eiro, kas paredzēti piemaksām pašvaldību policiju darbiniekiem par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un tā seku novēršanu.
Valsts operatīvā medicīniskā komisija atcēlusi ārkārtas situāciju medicīnā, jo saslimstība ar Covid-19 turpina samazināties un arvien mazāk Covid-19 pacientu nonāk slimnīcās.
Tiem, kuriem pēc Covid-19 potes radušaš komplikācijas un tās būtiski ietekmē dzīvi, valsts sola kompensāciju, taču ne vienmēr ar tās saņemšanu sokas raiti, vēstīja Latvijas Radio raidījums "Atvērtie faili", kas skaidroja tā iemeslus.
No šodienas – 1. aprīļa – var teikt, ka kovida ēra Latvijā ir gandrīz oficiāli beigusies. Gandrīz, jo atsevišķi ierobežojumi saglabājas. Prasība pēc vakcinācijas saglabājas ārstniecības iestādēs un ieslodzījuma vietās strādājošajiem, kā arī pedagogiem līdz šī mācību gada beigām. Sejas aizsegu obligāta valkāšana paliek ārstniecības un sociālās aprūpes iestādēs, kā arī sabiedriskajā transportā.
Uzlabojoties Covid-19 epidemioloģiskajai situācijai, no rītdienas Latvijā tiek atcelta ārkārtas medicīniskā situācija, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas komunikācijas speciālists Oskars Šneiders.
Nākotnē Covid-19 izplatībai iespējami vairāki scenāriji, kas fundamentāli viens no otra atšķiras, un pastāv divi ekstrēmi varianti, Latvijas Radio raidījumā “Monopols” vērtēja epidemiologs Ņikita Trojanskis.
Šā gada pirmajos mēnešos Latvija piedzīvoja īpaši augstus Covid-19 saslimstības rādītājus. Kamēr daļai Covid-19 pacientu slimošana norisinās viegli un neatstāj komplikācijas, tikmēr citi pēc izslimošanas saskaras ar dažādām veselības problēmām.
Covid-19 saslimstības statistikas līkne ir devusies pikējumā lejup – nedēļas laikā slimības izplatība sarukusi par 30 procentiem. Samazinājusies arī mirstība. Izskatās, ka jau drīz sērga sasniegs apmēram tādu pašu līmeni, kāds bija pagājušajā vasarā, kad jūnijā dienā bija labi ja daži saslimšanas gadījumi.
Ņemot vērā to, ka ceļošanai šobrīd nav nozīmes Covid-19 izplatības veicināšanā, no 1.aprīļa tiek atcelta prasība, ieceļojot Latvijā no ES, EEZ valstīm, Šveices konfederācijas un Apvienotās Karalistes, uzrādīt vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikātu.
Tā kā saskaņā ar Veselības ministrijas (VM) secināto, Latvijā ir novērojama strauja Covid-19 saslimstības rādītāju samazināšanās, valdība nolēma ar 1. aprīli atcelt teju visus epidemioloģiskās drošības pasākumus.
Smagā, vidējā vai pavisam vieglā formā pārslimots Covid-19 lielai daļai cilvēku ir atstājis sekas. Lielākā daļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka pēc izslimošanas ar šo vīrusa izraisīto slimību viņiem ir dažādas veselības komplikācijas jeb tā sauktais garais Covid-19. Visizplatītākie veselības sarežģījumi, par ko liecina pacienti, ir nogurums un nespēks, vispārējs vājums, galvassāpes un pastiprināts stress. Lai arī pašlaik saslimstība ar Covid-19 samazinās, tomēr tā joprojām ir augsta, un kopumā Latvijā jau vairāk nekā 760 000 iedzīvotāju ir pārslimojuši Covid-19.
"No 1. aprīļa tiks atcelts praktiski viss ar dažiem izņēmumiem. Tiesa, jābūt gataviem, ka rudenī vīruss var atgriezties, un, iespējams, būs jāvakcinē vēlreiz riska grupas. Šobrīd to vēl nevar prognozēt, "raidījumā "900 sekundes" teica veselības ministrs Daniels Pavļuts.
Krievijas sāktais karš pret Ukrainu ir radījis bēgļu straumes. Pagaidām Latvijā ir kādi trīs vai četri simti bēgļu, bet jādomā, ka šeit nonāks daudzi tūkstoši.
Nāves cēloņu datu bāzē līdz pagājušā gada beigām ir dati par septiņiem balstvakcīnu saņēmušiem cilvēkiem, kuri miruši no Covid-19. Vēl vairāki cilvēki miruši arī šogad, bet nāves pamata cēloni vēl skaidro. Riska grupā esošajiem pacientiem arī pēc trešās potes rūpīgi jāpiesargās, vēsta lsm.lv.
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē pabeigta izmeklēšana lietā par, iespējams, viltotu Covid-19 sertifikātu, par kuru policija saņēma iesniegumu no Liepājas Reģionālās slimnīcas, vēsta liepajniekiem.lv.