Basketbols

11.jun 2013
Nākamnedēļ Francijā sāksies Eiropas čempionāts basketbolā sievietēm, kurā startēs arī Latvijas izlase. Par vienu no mūsējo līderēm ir kļuvusi Aija Brumermane (26), kura īsi pirms izbraukšanas sadarbībā ar žurnālu «Māja» tikusi pie jauna vizuālā tēla.
2.jun 2013
Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība svētdien, 2. jūnijā, Sēdertēljē, pateicoties Aijas Brumermanes izcīnītajai atlēkušajai bumbai uzbrukumā un Ievas Krastiņas tālmetienam pēdējā sekundē uzvarēja Lielbritānijas izlasi ar rezultātu 56:54 un izcīnīja otro vietu “Četru Nāciju” turnīrā.
29.mai 2013
"Klubs sagatavojis jaunu trīs gadu piedāvājumu Ramūnam Butautam. Visas līguma detaļas vēl nav saskaņotas, taču oficiāla līguma parakstīšana gaidāma tuvākajā laikā," trešdien, 29. maijā, telefonsarunā ar Sportacentrs.com apstiprināja basketbola kluba "VEF Rīga" direktore Laila Spaliņa.
27.mai 2013
"VEF Rīga" basketbolisti sestdien, 27. maijā, Rīgas arēnā uzvarēja BK "Ventspils" ar rezultātu 100:81, finālsērijā līdz četrām uzvarām bija pārāki ar 4-1 un trešo gadu pēc kārtas triumfēja Latvijas Basketbola līgā. Par finālu vērtīgāko spēlētāju tika atzīts galvaspilsētas kluba saspēles vadītājs Ērls Roulends.
20.mai 2013
Ukrainas basketbola klubs Južnijas "Khimik" pirmdien apstiprinājis, ka par komandas galveno treneri iecelts Latvijas treneris Kārlis Muižnieks. Odesas priekšpilsētā bāzētais klubs 2006. gadā spēlēja Eiropas Izaicinājuma kausa finālā, kur atzina Permas "Ural Great" pārākumu.
7.mai 2013
Šovakar "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) sērijā par trešo vietu otro panākumu izcīnīja "Barons kvartāls" basketbolisti, kas savā laukumā ar 93:77 pieveica "Valmieru", sērijā līdz trim uzvarām izvirzoties vadībā ar 2-0.
30.apr 2013
Latviešu izcelsmes basketbola līdzjutēji - dvīņubrāļi Nauris un Normunds Macjus - apstrīdēs viņiem noteikto mūža liegumu apmeklēt Eirolīgas un Eiropas kausa basketbolā spēles, aģentūru LETA informēja zvērināta advokāte Vita Liberte.
6.apr 2013
Šodien Ventspilī otrajā Baltijas Basketbola līgas (BBL) fināla spēlē BK "Ventspils" ar 70:73 piekāpās "Prienai" komandai no Lietuvas, divu spēļu summā triumfējot ar 161:142 un pirmo reizi kļūstot par BBL čempioniem.
6.apr 2013
Šovakar Baltijas Basketbola līgas (BBL) otrajā spēlē par trešo vietu Tallinas "Kalev/Cramo", pateicoties lieliskai ceturtajai ceturtdaļai, uzvarēja "Barons kvartālu" ar 73:58, divu spēļu summā triumfējot ar 144:137.
2.apr 2013
"Barons kvartāls" vienība otrdien Baltijas Basketbola līgas (BBL) cīņā par bronzas medaļām pirmajā spēlē savā laukumā Rīgā ar rezultātu 79:71 apspēlēja Armanda Šķēles pārstāvēto Tallinas "Kalev/Cramo" komandu.
31.mar 2013
Kobe Braients šonakt kļuvis par ceturto visu laiku rezultatīvāko NBA spēlētāju, apsteidzot Viltu Čemberleinu, kā arī pie reizes palīdzot „Lakers” pieveikt „Kings” ar 103:98. Tikai divas minūtes nospēlēja Stīvs Nešs (savainojums), taču Braients un Pau Gazols kopā izdarīja 24 rezultatīvas piespēles. Savukārt Andra Biedriņa pārstāvētā „Warriors” ar 125:98 nav atstājusi daudz cerību „Trail Blazers” vienībai.
27.mar 2013
Latvijas izlases ilggadējā līdere Anete Jēkabsone-Žogota (29) paziņojusi, ka savu pēdējo spēli izlasē viņa jau aizvadījusi, informē fibaeurope.com.
18.mar 2013
Šovakar Baltijas Basketbola līgā sākās pusfināli - pirmajā no tiem Tallinā BK "Ventspils" ar 61:64 piekāpās Armanda Šķēles pārstāvētajai "Kalev/Cramo" vienībai.
18.mar 2013
Anete Jēkabsone-Žogota pirmajā puslaikā iemeta trīs no trijiem tālmetieniem, ieguva labāko +/- rādītāju komandā 18 un aizvadīja labu spēli, sekmējot Jekaterinburgas UGMK (1-0) uzvaru pār Polijas klubu "CCC Polkowice" ar rezultātu 68:45.
9.mar 2013
"Ventspils" vienība pēc gada pārtraukuma atgriezās Baltijas Basketbola līgas (BBL) "Final Four" turnīrā.
8.mar 2013
Lietuvas policija piektdien atbrīvojusi no apcietinājuma pazīstamos latviešu izcelsmes basketbola līdzjutējus - dvīņubrāļus Nauri un Normundu Macjus, kas iepriekšējā vakarā tika aizturēti Kauņā pēc mača starp "Žalgiri" un Madrides "Real" sakarā ar uzbrukumu viesu komandas spēlētājam Rūdijam Fernandesam.
27.feb 2013
Eiropas izlašu spēka rangā Latvijas vīriešu izlase saglabājusi 20. pozīciju, bet sieviešu izlase joprojām atrodas priekšpēdējā (15.) vietā, liecina fibaeurope.com jaunākais vērtējums.
26.feb 2013
Šovakar FIBA Izaicinājuma kausā izbraukumā savu pēdējo maču Eirokausos šosezon aizvadīja BK "Ventspils", kas ar 58:67 piekāpās Rumānijas "Gaz Metan Medias" komandai.
19.feb 2013
Atspēlējoties no 17 punktu deficīta un pateicoties Raimonda Gabrāna pēdējā sekundē realizētajam tālmetienam, "Valmiera" otrdienas vakarā savā laukumā Baltijas Basketbola līgas (BBL) Top16 turnīra priekšpēdējā spēlē ar rezultātu 74:73 izrāva uzvaru pār Tartu "TU/Rock" un saglabāja izredzes kvalificēties ceturtdaļfinālam.
16.feb 2013
"VEF Rīga" basketbolisti (bilance 9-6) sestdien, 16. februārī, galotnē netika galā ar zonas aizsardzību un atļāva pretiniekiem veikt 6:19 izrāvienu, VTB līgas mājas spēlē zaudējot Čehijas čempioniem "ČEZ Nymburk" (5-9) ar rezultātu 85:89.