Latvija zaudē Serbijai, pirmdien izšķirošā spēle pret Maķedoniju

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība svētdien, 8. septembrī, zaudēja Serbijas izlasei ar rezultātu 71:80, taču kopvērtējumā saglabāja trešo vietu.

Lai iekļūtu B grupas spēcīgāko komandu trijniekā, pirmdien jācenšas uzvarēt Maķedoniju vai, sakrītot citiem rezultātiem, jāmēģina nezaudēt ar desmit punktu starpību.

Pirms spēles komandas ar klusuma brīdi godināja FIBA Eirolīgas klubu “Uni Gyor”, kas autobusa avārijā 7. septembrī zaudēja galveno treneri un komandas menedžeri.

Serbija: Markovič, Bogdanovič, Kalinič, Bjelica, Krstič

Latvija: Strēlnieks, Blūms, Janičenoks, K. Bērziņš, Šeļakovs

Ainars Bagatskis pirmo reizi starta piecniekā sūtīja Andreju Šeļakovu, lai radītu pretsparu labākajam Eiropas centra spēlētājam Nenadam Krstičam. Pieredzējušais serbs neapmulsa Andreja fiziskās jaudas priekšā, ar prasmīgu spēli soda laukumā pirmajās piecās minūtēs gūstot deviņus punktus un izprovocējot divus sāncenša pārkāpumus. Krstiča spēle ātri panāca serbiem plus desmit – 6:16. Bogdana Bogdanoviča savainojums un zonas aizsardzība mazliet piebremzēja pretinieku ofensīvu, taču drīz sākās tās otrais vilnis. Janičenoka tehniskā piezīms un Šķēles pārkāpums divas reizes beidzās ar trīs zaudētiem punktiem, serbiem ātri sasniedzot septiņpadsmit punktu pārsvaru – 11:28. Ceturtdaļu izdevās pabeigt ar Meiera danku un Bertāna pustālo – 15:28.

Izmantojot Krstiča prombūtni, Latvija turpināja izrāvienu. Šķēles divpunktnieks un Bertāna tālmetiens dzēsa vairāk neka pusi pārsvara (20:28), bet Mičiča izprovocēšana ļāva Dairim nopelnīt trīs soda metienus. Aizsargs izmantoja iespēju – 23:30. Kādu laiku komandas šķīra septiņi punkti. Kaliniča soda metieni un Nedoviča pārķertā bumba ar danku uzbrukuma noslēgumā panāca plus vienpadsmit serbiem, tomēr Blūms nekavējoties iemeta trīspunktnieku un starpība turpināja svārstīties astoņu punktu robežās. Puslaika galotnē serbiem izdevās gan vairāki bloķēti metieni, gan tāls divpunktnieks Nemaņjas Krstiča izpildījumā – 38:28.

Pirmajā puslaikā serbi soda laukumā guva gandrīz tikpat punktu, kā Latvija kopā (10-24), turklāt viņu pārsvars zem groziem ļāva tikt pie otrās iespējas punktiem (2-8). No otras puses, Latvijas aizsardzība strauji samazināja pretinieku divpunktu metienu precizitāti. Trešajā ceturtdaļā klāt nākot Kristapa Janičenoka snaipera paraugstundai, Latvija lēnām tuvojās pretiniekiem. Serbi tikai uz brīdi atjaunoja četrpadsmit punktu pārsvaru (30:44), atbildē saņemot sarkanbaltsarkano izrāvienu 21:8. Janičenoks iemeta trīs no četriem tālmetieniem, karsta roka uzbrukumu noslēgumos bija Meieram un starpība saruka līdz minimumam – 51:52.

Nedoviča, Bogdanoviča un Markoviča tālmetieni nedaudz uzlaboja serbu pozīcijas (55:61), taču Latvija turpināja pakaļdzīšanos. Līderu lomu uzbrukumā no jauna uzņēmās Blūms un Janičenoks, precīziem metieniem no spēles pievienojot ne tik veiksmīgu izpildījumu brīvmetienos. Trīsdesmit ceturtaja minūtē starpība saruka līdz diviem punktiem – 63:65. Serbi saņēmās, trīs minūtes noturējās aizsardzībā un palielināja pārsvaru – 63:72. Īstajā brīdī izšāva Mareks Mejeris, pārdesmit sekundēs tālmetienu papildinot ar pārķertu bumbu un diviem punktiem ātrajā uzbrukumā – 68:72. Serbi aukstasinīgi atjaunoja astoņu punktu pārsvaru, neļāva Latvijai gūt punktus no spēles un guva trešo uzvaru turnīrā.