Bagatskis: Neļāvām Ukrainas komandai sajust spēli

Latvijas valstsvienība Eiropas čempionāta otro posmu sākusi ar iespaidīgāko uzvaru finālturnīra spēlē jaunāko laiku vēsturē – pār Ukrainas izlasi 85:51 (24:11, 42:22, 65:32). 51 ielaists punkts ir jauns valstsvienības rekords EČ finālturnīros (iepriekšējais – 60 punktu mačā ar Franciju 2009.gadā) un otrais labākais rezultāts oficiālajās spēlēs (2008.gadā kvalifikācijas turnīrā pret Portugāli bija 43).

Latvieši E grupas tabulā ar bilanci 1-2 pakāpušies uz ceturto vietu, saglabājot labas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā. Nākamās spēles: piektdien plkst.22 ar Francijas izlase, svētdien plkst.15:30 ar Beļģiju (TV6 tiešraides).

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis:

Par spēles plānu. Svarīgākais bija no pirmās minūtes ļoti agresīvi spēlēt aizsardzībā un pacietīgi uzbrukumā. Pats galvenais – nedrīkstējām ļaut ukraiņiem sajust savu spēli. Viņi ir ļoti disciplinēta komanda, kurai pēc pirmās kārtas bija labākais trīspunktnieku precizitātes procents čempionātā.

Par realizāciju. Treneris vienmēr var vēlēties ko vairāk, bet kopumā mums spēle izdevās. Bija dažas kritiskas situācijas, kad vajadzēja uzbrukt pēdējās sekundēs, bet metieni bija veiksmīgi, un tie vēl vairāk palielināja pārliecību. Visi, kas gāja laukumā, pastiprināja spēli. Pats galvenais, man patika, kā strādājām aizsardzībā. Vārda tiešā nozīmē – strādājām. Laba aizsardzība, puslaikā tikai viena kļūda, bet trīspunktnieki 7/15 – ar tādu spēli var daudz sasniegt. Otrajā puslaikā varbūt par daudz nomierinājāmies, kāds varbūt gribēja uzlabot statistiku, bet tā ir daļa no spēles.

Par pretiniekiem. Spēle ar Ukrainas izlasi man bija tāda pati, kā ar jebkuru pretinieku – nekā personiska. Protams, divos darba gados esmu labi iepazinis ukraiņu spēlētājus, arī Artūram (Štālbergam) ir gada pieredze, tāpēc īpašu skautingu nemaz nevajadzēja. Basketbols, ko viņi spēlē, nav ļoti sarežģīts, bet, līdz ar Fratello atnākšanu viņi to dara ļoti disciplinēti. Nesasteidz uzbrukumus, cīnās aizsardzībā. Iepriekš NBA spēlējošais Kravcovs viņiem bija ļoti sarīgs spēlētājs, bet šodien viņš neko neparādīja. Sākumā Gladirjs trāpīja dažus metienus, bet tas arī viss.

Par Latvijas statusu. Esam pārsteiguši citus, bet ne paši sevi. Zinājām un zinām, ko varam.

Par nākamo spēli. Pazīstam Francijas komandu, tās spēles stilu. Pirms diviem gadiem Šauļos spēlējām vienā grupā. Viņiem ir tas pats treneris, tiesa, varbūt kāds spēlētājs nācis klāt. Protams, franči ir favorīti, jo viņiem ir skaļāki vārdi. Bet basketbolu spēlē cilvēki, nevis vārdi.

Latvijas valstsvienība Eiropas čempionātā

Tabulā norādītas spēles un punkti Eiropas čempionātos un kvalifikācijas turnīros, kā arī spēles un punkti valstsvienības sastāvā (pēc spēles ar Ukrainu).