28.septembrī no plkst. 18.00 līdz 23.00 Rēzeknes Augstskolā (Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 115, Informācijas tehnoloģiju centrā) notiks ZINĀTNIEKU NAKTS.
Pašlaik liela daļa augstskolu jau beigušas uzņemšanu uz pamata studiju vietām, un, kā rāda mācību iestāžu apkopotie dati, šogad lielākais pieteikumu skaits un sīvākā spēkošanās par budžeta vietām bijusi medicīnas, ekonomikas un vadības, tiesību un arī sociālo zinātņu programmās.
Karstākais reflektantu pieteikumu pieņemšanas laiks pamatstudijām augstskolās ir noslēdzies. Jau vairākus gadus nemainīgi vislielākā interese ir apgūt tiesību zinātnes, vadības zinības, ekonomiku, medicīnu, informācijas tehnoloģijas un komunikācijas zinātni.
Augstākās izglītības padomes (AIP) veiktajā studiju programmu izvērtējumā secināts, ka lielākais nekvalitatīvo studiju programmu skaits ir Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijai (RPIVA), Latvijas Universitātei (LU) un Starptautiskai Praktiskās psiholoģijas augstskolai (SPPA), taču visbiežāk par nekvalitatīvām atzītas izglītības, pedagoģijas un vadības, administrēšanas un nekustamā īpašuma pārvaldības studiju programmas.
Visvairāk elektronisko pieteikumu pamatstudijām vienotajā valsts un pašvaldību portālā "www.latvija.lv" no 11 augstskolām saņēmusi Latvijas Universitāte (LU) - 21 830, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) - 17 741 un Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) - 4236, liecina portālā pieejamā statistika.
17.jūlijā pulksten 16.00. beidzas elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām 11 Latvijas augstskolās, kurās reflektanti varēja pieteikties studijām izmantojot vienotā valsts un pašvaldību portāla www.Latvija.lv/studijas sniegto e - pakalpojumu, informē Iveta Ciganova, Valsts reģionālās attīstības aģentūras Sadarbības un informācijas departamenta projektu vadītāja.
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), kā arī Rīgas Starptautisko ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolu (RISEBA) pārstāvji norāda uz žurnāla "IR" neprecizitātēm un pauž sašutumu par tik rupji pieļautajām kļūdām.
Vakar bija pirmā diena, kad augstskolās sākās dokumentu pieņemšana klātienē. Lielākoties tie bija reflektanti, kuri pirms tam jau bija pieteikušies studijām elektroniski un nāca apstiprināt savu vēlmi mācīties augstskolā.
Augstskolas ir gatavas sākt jaunu studentu iesaukumu, piedāvājot mācīties dažādās programmās, tajā skaitā tikai šogad akreditētās. Uzņemšanas komisiju pārstāvji apliecina, ka šogad palielinās interese par eksaktajiem mācību priekšmetiem.
No 13 000 līdz pat vairāk nekā 100 000 latu lielus ienākumus pērn guvuši valsts augstskolu rektori, liecina Valsts ieņēmumu dienesta datubāzē atrodamā informācija. Salīdzinot ar 2010. gadu, dažu augstskolu vadītāju atalgojums pērn palielinājās pat par vairākiem tūkstošiem latu gadā, savukārt citiem – tikpat liels kritums.
Studentu uzņemšanas rezultāti apliecina – kopējais imatrikulēto studējošo kopskaits sarūk, piemēram, 2006./2007. akadēmiskajā gadā studijas uzsāka 45 000 cilvēku, bet 2011./2012. gadā – 31 900.
Joprojām daudzi interesējas par augstskolas diplomu, kas saņemti līdz 2000. gada 26. decembrim, pielīdzināšanu pašreizējai profesionālo grādu un kvalifikācijas sistēmai. Akadēmiskās informācijas centrs (AIC), kas divu mēnešu laikā izvērtēšanai saņēmis jau 7000 iesniegumus, atzinumus gan sola izsniegt ne agrāk kā četru mēnešu laikā.
Ar katru gadu palielinās to skolēnu skaits, kuri pēc vidusskolas beigšanas neturpina mācības un 2010.gadā jau 36,9% absolventu mācības neturpināja, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ziņojumā "Par situāciju skolēnu sekmībā vispārējā izglītībā" apkopotie dati.
Vakar,5. aprīlī, Latvijas Universitātē (LU) septiņas augstskolas parakstīja nodomu protokolu un vienojās par kopīgas starpaugstskolu datorizētas sistēmas veidošanu plaģiātisma izskaušanai, informē Latvijas Universitātes Preses centra pārstāvis.
Joprojām nav vienošanās, kas ir laba izglītība, - šodien Zatlera reformu partijas konferencē, rezumējot diskusiju, atzina izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.
Līdz 10.aprīlim ir iespējams pieteikties centralizēto eksāmenu kārtošanai četrās Latvijas augstskolās, informē Valsts izglītības satura centra (VISC) sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Ilgaža.
Gadu gaitā augstākās izglītības dokumenti būtiski mainījušies. Ja studiju programma uzsākta līdz 2000. gada 26. decembrim, kad vēl nebija stājies spēkā pašreizējais regulējums par grādu un kvalifikāciju piešķiršanu, var rasties neskaidrības, vai iegūts bakalaura vai maģistra grāds.
Daudzu augstskolu absolventi ir gatavi atdarīt savai alma mater. Tieši uz to cer daudzas augstskolas, kurām tagad ar likumu ir uzdots veidot saikni ar saviem absolventiem.
Cilvēkiem ir liela interese par padomju laika izglītības pielīdzināšanu mūsdienu izglītības grādiem, šodien Latvijas Radio teica Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Augstākās izglītības departamenta direktora vietnieks Anatolijs Melnis.
Rīt, 13.martā, valdība izskatīs IZM sagatavoto informatīvo ziņojumu „Par darbības programmas "Mācību aprīkojuma modernizācija un infrastruktūras uzlabošana profesionālās izglītības programmu īstenošanai'' ieviešanu, kurā IZM sniedz analīzi par esošo situāciju ERAF aktivitātes ietvaros īstenotajos projektos un piedāvā risinājumus tālākai aktivitātes īstenošanai.