Edgars Gertners / Autori

3.feb 2012
Policijai joprojām nav izdevies atrast suņus, kuri pirms divām nedēļām rūpnīcas teritorijā Šampēterī Rīgā nokoda kādu sētnieci. Pēc notikušā dzīvnieku patversmes ik dienu saņem nepieredzēti daudz sūdzību par klaiņojošiem suņiem, un Rīgā iedzīvotāju histērija draud ar paātrinātu dzīvnieku eitanāziju.
2.feb 2012
Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīguma (ACTA – Anti Counterfeiting Trade Agreement) saturs vairs nav maināms, taču tas vēl ratificējams Saeimā.
1.feb 2012
Bruņotu apsargu klātbūtnē Zemgales apgabaltiesā Jelgavā uzsākta piecu Jēkabpils spēļu zāles aplaupīšanā iesaistīto noziedznieku tiesāšana. Vainu policijas kapteiņa Andra Znotiņa nogalināšanā neviens neatzīst, piekrītot tikai apsūdzībām par spēļu zāles aplaupīšanu.
1.feb 2012
Trīspadsmit gadus cēsnieks Andrejs Skumbiņš tiesājās ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID), līdz panāca uzvaru. Vairāk nekā 50 prāvas iedragāja viņa veselību tiktāl, ka bija nepieciešama sirds operācija, tāpēc sirmais kungs nolēma piedzīt no VID morālo atlīdzību.
31.jan 2012
Par spīti prokuratūras pārliecībai, ka krāpšanā un dokumentu viltošanā apsūdzētās Tatjanas Karginas un viņas mātes Elvīras Iņušovas vaina ir pilnībā pierādīta, Rīgas apgabaltiesas tiesnese Žanete Vēvere nolēma apsūdzētās pilnībā attaisnot.
27.jan 2012
Jau pirms nedēļas publiskajā telpā izskanēja to piecu Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) kandidātu vārdi, kurus virzīs apstiprināšanai Saeimā. Visi kā viens 15 minūšu laikā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā tika apstiprināti – par viņiem vienotā korī nobalsoja visi koalīcijas partneri.
26.jan 2012
Tuvāko nedēļu laikā Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) grasās ierosināt izmaiņas likumā, kas mīkstinās sodu par ātruma pārkāpšanu. Ja šoferis ātrumu būs pārsniedzis ne vairāk kā 10 kilometrus stundā, naudas sodu aizstās ar brīdinājumu, saka CSDD priekšnieks Andris Lukstiņš.
25.jan 2012
Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis nosūtījis uzņēmumam Vitronic Baltica un partneri brīdinājuma vēstuli, kurā noteikts, ka visiem fotoradariem jābūt ieviestiem līdz 20. maijam.
25.jan 2012
Ziņa par Burtnieku novadā badā mērdēto mazuli ir pārspīlēta, uzskata vietējā sociālā dienesta vadītāja Aleksandra Ločmele. Kaut arī apstākļi ģimenē ir trūcīgi, tie nav sliktāki kā citās sociāli nelabvēlīgās ģimenēs.
25.jan 2012
Apstākļi ieslodzījuma vietās ir necilvēcīgi un pazemojoši, uzskata tiesībsargs Juris Jansons. Gan notiesātie, gan tie, kuri vēl gaida Temīdas spriedumu, spiesti gadiem ilgi sēdēt pāris kvadrātmetros, kur nav pieejama medicīniskā palīdzība un gandrīz visas kaites tiek ārstētas ar analgīnu.
24.jan 2012
Šampētera ielas vakaros ir tukšas – iedzīvotāji baidās, ka arī viņiem varētu uzbrukt suņi, kuri pagājušajā nedēļā saplosīja uzņēmuma NP Business Centre sētnieci.
23.jan 2012
Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētājs Gunārs Kūtris kritizē politiķus par novēlotu reaģēšanu uz ierosināto referendumu par krievu valodu kā otro valsts valodu.
22.jan 2012
Ātruma pārkāpumus uz Latvijas ceļiem kontrolē 15 jauni fotoradari, informē Valsts policijas (VP) pārstāve Lita Juberte. Pēc jauno radaru uzstādīšanas patlaban kopumā darbojas jau 34 radari.
18.jan 2012
Policija neveido statistiku par likumpārkāpumiem, kurus izdevies atklāt, pateicoties iedzīvotāju atsaucībai, taču gadījumi, kad cilvēki ziņo par laupītājiem un citiem ļaundariem, kļūst arvien biežāki, saka Valsts policijas pārstāve Sigita Pildava.
17.jan 2012
Par jauno Latvijas Radio (LR) vadītāju kļuvis tā ilggadējais darbinieks Jānis Siksnis, kurš pēdējo pusotru gadu vadīja radio ziņu dienestu. Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ābrams Kleckins stāsta, ka J. Siksnis izvēlēts, jo piedāvājis stabilāko radio vadīšanas modeli.
13.jan 2012
No 1. marta Latvijā būs pieejams jauns personu identificējošs dokuments – personas apliecība jeb identifikācijas karte (eID karte). Iedzīvotāji varēs izvēlēties – turpināt lietot tikai pasi, tikai e-ID karti vai abus dokumentus kopā. Īpaši noderīga karte būs tiem, kuri bieži ceļo – to atpazīs visā Eiropas Savienībā.
13.jan 2012
Jaunais Latvijas Radio (LR) vadītājs, iespējams, tiks paziņots jau pirmdien, 16. janvārī, apliecina Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ābrams Kleckins.
12.jan 2012
Balsojums par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu kandidātiem Saeimā notiks jau pēc divām nedēļām, taču pretendentu virzīšanas politiskā pieskaņa joprojām nav mazinājusies.
12.jan 2012
Vairākums ogrēniešu par faktu, ka šonedēļ no Ogres policijas iecirkņa izolatora izbēguši noziedznieki, uzzinājuši no masu medijiem.
11.jan 2012
«Atsevišķas organizācijas izrāda iniciatīvu, lai pareklamētu sevi, un tas lieku reizi saasina situāciju,» komentējot ziņu, ka vienai no Krāslavā bojāgājušo vecmāmiņām, iespējams, būs citu bojāgājušo ģimenēm jāmaksā 10 000 latu kompensācija, saka Krāslavas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks.
10.jan 2012
Apmēram mēneša laikā biedrība Juglas Dzīvnieku aizsardzības grupa cer nokārtot formalitātes, lai beidzot varētu oficiāli atvērt dzīvnieku patversmi Labās mājas. Biedrības valdes locekle Linda Zirdziņa stāsta, ka patversmē būs vieta 50 suņiem un 40 kaķiem, plānots rīkot arī atvērtās durvju dienas un citus pasākumus.
10.jan 2012
Rīgas apgabaltiesā pēdējo vārdu teikusi krāpšanā un dokumentu viltošanā apsūdzētā Tatjana Kargina. Runā, ko apsūdzētā lasīja aptuveni 45 minūtes, galvenokārt izskanēja pārmetumi un apsūdzības prokuroram Eduardam Bartkevičam, pirmstiesas izmeklētājiem, kā arī cietušajam Andrejam Kalējam.