Pasaulē nāvējošāko dzīvnieku var nospiest ar ašu pliķi, tomēr pēdējās nedēļās ir izskanējuši vairāki brīdinājumi par odu pārnēsātajām slimībām, kuras nu ir parādījušās Eiropā. Kas ir šīs slimības un pēc kādiem simptomiem tās atpazīt?
Valdība otrdien nolēma piešķirt 89 123 eiro Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) realizētajam Eiropas Savienības (ES) projektam par Covid-19 vakcinācijas īstenošanu, lai rezultātā panāktu vakcinācijas aptveres uzlabošanos.
Vasaras spožā saule un karstums var būt izaicinājums ādas kopšanā. Kā pēc aizvadītajiem vasaras mēnešiem palutināt ādu, piešķirt tai mirdzumu un palīdzēt atgūt mitruma līmeni?
Žagas, locītavu čīkstēšana, rīboņa vēderā un sirdsklauves ir skaņas, ko mūsu ķermenis rada spontāni. No kurienes tie nāk un kāpēc tas ir “apčī”, nevis kaut kas cits, ko sakām šķaudot.
Kas var palīdzēt sagatavoties saspringtajam skolas sākuma laikam un noderēt mācību gada un rudens sākumā gan vecākiem, gan bērniem, lai stiprinātu organismu un justos labi? Iesaka BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
Ziedot.lv Onkoloģijas pacientu atbalsta programma saņem 200 000 eiro ziedojumu no AS "Latvenergo”. Ziedot.lv jau 20 gadus vāc ziedojumus onkoloģijas pacientiem, kuriem ārstu konsīlijs nozīmējis medikamentus, kas konkrētajam pacientam no valsts netiek kompensēts pilnā apmērā, tiek kompensēts daļējā apmērā vai individuālā kompensācija ir atteikta.
Šovasar novērots līdz šim vasaras mēnešos lielākais Covid-19 izplatības pacēlums, intervijā Latvijas Televīzijai sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
Lai jaunos mediķus vai ārstniecības personas, kuras pašlaik nestrādā veselības nozarē vai nestrādā Latvijā, pievilinātu darbam valsts finansētajā medicīnā, valdība paredzējusi prāvas kompensācijas.
Veselības ministrija (VM) rosina nodrošināt iespējas lielākam skaitam karadarbībā Ukrainā ievainoto saņemt stacionāro medicīnisko rehabilitāciju Latvijā.
Pat pēc pāris kilogramu zaudēšanas jūs sāksit pamanīt pozitīvas izmaiņas savā ķermenī. Tas ir fakts – zaudēt svaru nav viegli, it īpaši, ja esat vecāks par 30-40 gadiem. Bet nevajag mest plinti krūmos, pat ja spogulī neredzat nekādas būtiskas izmaiņas un neviens neapbrīno jūsu slaidumu.
Latvijā kliņģerītes ir viens no atpazīstamākajiem un populārākajiem ārstniecības augiem, jo zināmas no senatnes ar to plašo pielietojumu dažādu veselības sūdzību mazināšanai. Par to, kādas ārstnieciskās īpašības piemīt kliņģerītēm un kā tās izmantot, stāsta BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
Tikai aptuveni desmitā daļa aptaujāto iedzīvotāju jeb 13% atzinuši, ka vasaras atpūtā uzlabo veselību, liecina "Mēness aptiekas" un pētījumu aģentūras "Norstat" veiktās aptaujas dati.
Cilvēka smadzeņu paraugos, kas tika savākti autopsijas laikā 2024. gada sākumā, atklāts daudz vairāk mikroplastmasas daļiņu nekā paraugos, kas savākti pirms astoņiem gadiem, vēsta CNN.
Ja iedzīvotājiem būtu iespēja un nepieciešamie līdzekļi, lai iegādātos jebkādu sev vēlamo apdrošināšanu, visbiežāk jeb 48% gadījumu tā būtu veselības apdrošināšana, kam seko nelaimes gadījumu un īpašuma apdrošināšana, aģentūru LETA informēja finanšu pakalpojumu sniedzēja "IPF Digital Latvia" pārstāvji, atsaucoties uz veikto aptauju.
Pasaules Veselības organizācijas (PVO) eksperti īsteno sadarbības projektu, kurā izvērtē Latvijas rehabilitācijas sistēmu, aģentūru LETA informēja Veselības ministrija (VM).
Mūsdienās saldo našķu klāsts ir tik plašs, ka ir grūti stāties pretī tā vilinājumam. Turklāt arī ēdieni un našķi, ko neuztveram kā saldumus, var saturēt diezgan lielu cukura daudzumu. Šie faktori veicina to, ka bieži vien ikdienā varam uzņemt par daudz cukura.
Beidzot Latvijā parādījies kaut kas jauns pret locītavu sāpēm! Latvijas farmācijas uzņēmums Lotos Pharma ar ārstu atbalstu radījuši inovatīvu - pat unikālu – formulu MAGNEFlex cilvēkiem ar sūdzībām par savu balsta un kustību aparātu. Daudzi pacienti, kam izrakstīts MAGNEFlex, dalās savā sajūsmā par panākto efektu. Pateicoties oriģinālai, zinātniski pamatotai aktīvo vielu kombinācijai, tagad rasts spēcīgs un novatorisks risinājums!
Latvijā kumelītes ir viens no atpazīstamākajiem un populārākajiem ārstniecības augiem, jo zināmas no senatnes ar to plašo pielietojumu dažādu veselības sūdzību mazināšanai, lietojot iekšķīgi un ārīgi gan bērniem, gan pieaugušajiem.
Pērtiķu bakas nav "jaunais kovids", jo varas iestādes skaidri zina, kā kontrolēt to izplatību, atsaucoties uz vadošā Pasaules veselības organizācijas eksperta paziņojumu, ziņo raidsabiedrība BBC.