Piektdiena, 26.aprīlis

redeem Alīna, Rūsiņš, Sandris

arrow_downwardBrexit

Eiropas Savienības (ES) delegācijas vadītājs Mišels Barnjē piektdien brīdināja, ka ir palikušas tikai dažas stundas pēcbreksita vienošanās noslēgšanai ar Lielbritāniju.
18.dec 2020 Ziņu aģentūra LETA
No nākamā gada viesstrādniekus Lielbritānijā sagaida būtiski stingrākas prasības, intervijā TV3 atgādināja Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons.
18.dec 2020 Ziņu aģentūra LETA
No 2021.gada 1.janvāra Apvienotās Karalistes nodarbinātības dienests izstājas no Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES sastāva, līdz ar to Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) EURES konsultanti vairs nesniegs konsultācijas darba devējiem par darbinieku piesaisti un atlasi Apvienotajā Karalistē, savukārt darba meklētāji vairs netiks konsultēti par darba un dzīves apstākļiem šajā valstī.
17.dec 2020 Portāls nra.lv
Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena trešdien paziņojusi, ka pēcbreksita sarunās ar Lielbritāniju panākts progress un nākamās pāris dienas būs izšķirošas.
16.dec 2020 Ziņu aģentūra LETA
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons otrdien paziņojis, ka Lielbritānija un Eiropas Savienība (ES) pēcbreksita sarunās joprojām atrodas "tālu viena no otras".
8.dec 2020 Ziņu aģentūra LETA
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons pēc garas telefonsarunas ar Eiropas Komisijas (EK) prezidenti Urzulu fon der Leienu plāno šonedēļ doties uz Briseli, lai mēģinātu panākt lūzumu pēcbreksita sarunās, ziņo mediji.
8.dec 2020 Ziņu aģentūra LETA
Lielbritānija noraida breksita pārejas perioda pagarināšanu vai jaunas sarunas pēc šā gada beigām, pirmdien pavēstīja Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona pārstāvis sakariem ar presi, Londonas un Briseles sarunām turpinoties bez progresa iezīmēm.
7.dec 2020 Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas pēcbreksita sarunas nonākušas ļoti sarežģītā posmā un iznākumu ir neiespējami prognozēt, ziņo sarunām tuvu stāvošs avots.
7.dec 2020 Ziņu aģentūra LETA
No nākamā gada 1.janvāra starp Eiropas Savienību (ES) un Lielbritāniju beigsies brīva personu kustība, šodien Ārlietu ministrijas (ĀM) attālinātajā preses konferencē par breksita sekām uz Latvijas valstspiederīgajiem pastāstīja ministrijas Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa.
4.dec 2020 Ziņu aģentūra LETA
Francija varētu uzlikt veto Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas līgumam, ja tas neatbildīs Parīzes prasībām, piektdien paziņojis Francijas Eiropas lietu valsts ministrs Klemens Bona.
4.dec 2020 Ziņu aģentūra LETA
Lielbritānijas ārlietu ministrs Dominiks Rābs svētdien brīdinājis, ka atlikusi vairs tikai aptuveni nedēļa, lai Apvienotā Karaliste un Eiropas Savienība (ES) varētu noslēgt vienošanos par turpmākajām savstarpējām attiecībām pēc breksita.
29.nov 2020 Ziņu aģentūra LETA
Ceturtdien apturētas Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas pēcbreksita sarunas, jo vienam no ES delegācijas locekļiem konstatēta inficēšanās ar jauno koronavīrusu.
20.nov 2020 Ziņu aģentūra LETA
Pēc pusotra mēneša – 2021. gada 1. janvārī – stāsies spēkā ES jaunās attiecības ar Apvienoto Karalisti. Tas ietekmēs arī pārrobežu iepirkumus un pasta sūtījumus. Pēc gadumijas ar pievienotās vērtības nodokli tiks aplikti pirkumi Lielbritānijas internetveikalos, ja tie pārsniegs 22 eiro, kā arī personiskie sūtījumi, piemēram, dāvanas, ja tās būs dārgākas nekā 45 eiro. Tāpēc, ja ieplānots kāds vērtīgs pirkums kādā no Lielbritānijas internetveikaliem, nekavējieties ar šīs ieceres realizēšanu. Pēc pāris mēnešiem pirkums var izmaksāt par piektdaļu dārgāk.
11.nov 2020 Ilze Šteinfelde
Lielbritānijas valdības nespēja sagatavoties breksitam nozīmē, ka valsti apdraud būtiski traucējumi, kad tā pilnībā būs izstājusies no Eiropas Savienības (ES) 1.janvārī, piektdien paziņojis Nacionālais revīzijas birojs (NAO).
6.nov 2020 Ziņu aģentūra LETA
Latvijas transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskā atbildības (OCTA) apdrošināšana turpinās darboties Apvienotajā Karalistē arī bezvienošanās breksita gadījumā, vēsta Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.
5.nov 2020 Ziņu aģentūra LETA
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons piektdien paziņojis, ka Londona ir gatava pārtraukt sarunas ar Eiropas Savienību (ES) par abu pušu turpmākajām attiecībām pēc breksita, ja vien Brisele nemainīs savu nostāju.
16.okt 2020 Ziņu aģentūra LETA
Lielbritānija 2021.gadā iebraucējiem no Eiropas Savienības (ES) prasīs uzrādīt pases, ceturtdien paziņojusi valdība.
8.okt 2020 Ziņu aģentūra LETA
Neskatoties uz jaunajām domstarpībām, ko izsaucis pretrunīgi vērtētais Lielbritānijas likuma par iekšējo tirgu, britu un Eiropas Savienības (ES) delegācijas cer, ka šonedēļ sarunās par abu pušu turpmākajām attiecībām pēc breksita izdosies panākt izrāvienu.
28.sep 2020 Ziņu aģentūra LETA
Izredzes noslēgt vienošanos ar Lielbritāniju par nākotnes tirdzniecības attiecībām ar Eiropas Savienību (ES) samazinās ar katru dienu, trešdien brīdinājusi Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.
16.sep 2020 Ziņu aģentūra LETA
Šī gada 31.decembrī noslēdzas Breksita pārejas periods, līdz ar to Eiropas Savienības (ES) tiesību akti, kas aizliedz vai ierobežo zāļu, aktīvo vielu, medicīnas ierīču, cilvēka izcelsmes produktu importu un eksportu, tiks piemēroti tirdzniecībā ar Apvienoto Karalisti tāpat kā ar jebkuru trešo valsti, informēja Zāļu valsts aģentūrā (ZVA).
7.sep 2020 Ziņu aģentūra LETA