Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona tēvs Stenlijs Džonsons ceturtdien paziņojis, ka lūdzis Francijas pilsonību, lai varētu saglabāt saikni ar Eiropas Savienību pēc breksita.
Breksits piektdien kļūst par realitāti, Lielbritānijai pusnaktī pametot Eiropas muitas ūniju un kopīgo tirgu, un līdz ar to noslēdzas gandrīz pusgadsimtu ilgā un bieži saspīlētā britu kopdzīve ar saviem tuvākajiem kaimiņiem kontinentā.
Apvienotā Karaliste arī pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) joprojām būs nozīmīgs Latvijas un ES sabiedrotais un partneris, norādījis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) ikgadējā ziņojumā par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un ES jautājumos 2020.gadā.
No nākamā gada 1.janvāra, pēc Apvienotās Karalistes (AK) izstāšanās no Eiropas Savienības, mainīsies līdzšinējā Latvijas un AK transportlīdzekļu vadītāju apliecību atzīšana un apmaiņa.
Saskaņā ar ES un AK nolīgumu muitas procedūras tiks vienkāršotas. Tomēr, tā kā AK ir nolēmusi iziet no Muitas savienības, kontrole tiks piemērota visām tās tirgotajām precēm.
Lielbritānijas zvejnieki jūtas nodoti pēc vienošanās, ko Londona panākusi ar Eiropas Savienību (ES) par pēcbrekista attiecībām, pirmdien paziņojis Zvejnieku organizāciju nacionālās federācijas (NFFO) vadītājs Endrū Lokers.
Pēcbreksita vienošanās ir labs pamats Latvijas un Apvienotās Karalistes nākotnes attiecībām, pirmdien pēc valdības ārkārtas sēdes mediju pārstāvjiem pavēstīja ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
Pirmdien, 28.decembrī, plānots sasaukt valdības ārkārtas sēdi un Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdi, lai lemtu par Latvijas pozīciju attiecībā uz vienošanos par pēcbreksita attiecībām, informēja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris.
Gandrīz puse jeb 49% respondentu ir dzirdējuši par izmaiņām saistībā ar ceļošanu, uzturēšanos, sūtījumiem un pārvadājumiem, kas stāsies spēkā pēc 1. janvāra, Lielbritānijai izstājoties no Eiropas Savienības (ES), liecina pētījumu kompānijas “Kantar TNS” veiktās aptaujas dati, kas atspoguļoti TV3 raidījumā "900 sekundes".
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) sasauks ārkārtas valdības sēdi, lai pieņemtu Latvijas pozīciju attiecībā uz Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas panākto vienošanos par pēcbreksita attiecībām.
Briselē notiekošajās sarunās par Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas pēcbrekista attiecībām ceturtdien turpinās kaulēšanās par zvejas jautājumiem.
Saņemot no Lielbritānijas nekomerciālu pasta sūtījumu ar dāvanu, kuras vērtība pārsniegs 45 eiro, saņēmējam no 2021.gada 1.janvāra būs jāmaksā muitas nodoklis un pievienotās vērtības nodoklis (PVN), jo attiecībā uz Apvienoto Karalisti turpmāk būs tādi paši nosacījumi kā uz citām ārpus Eiropas Savienības (ES) esošajām valstīm.
Eiropas Savienības (ES) piedāvātais darījums Lielbritānijai ir bezprecedenta pretimnākšana trešajai valstij, tādu nostāju šodien pauduši Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.
Eiropas Savienības (ES) delegācijas vadītājs Mišels Barnjē piektdien brīdināja, ka ir palikušas tikai dažas stundas pēcbreksita vienošanās noslēgšanai ar Lielbritāniju.
No nākamā gada viesstrādniekus Lielbritānijā sagaida būtiski stingrākas prasības, intervijā TV3 atgādināja Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons.
No 2021.gada 1.janvāra Apvienotās Karalistes nodarbinātības dienests izstājas no Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES sastāva, līdz ar to Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) EURES konsultanti vairs nesniegs konsultācijas darba devējiem par darbinieku piesaisti un atlasi Apvienotajā Karalistē, savukārt darba meklētāji vairs netiks konsultēti par darba un dzīves apstākļiem šajā valstī.