Ministrs: Pēcbreksita vienošanās noslēgšanai atlikusi nedēļa

 
©EPA/Scanpix/LETA

Lielbritānijas ārlietu ministrs Dominiks Rābs svētdien brīdinājis, ka atlikusi vairs tikai aptuveni nedēļa, lai Apvienotā Karaliste un Eiropas Savienība (ES) varētu noslēgt vienošanos par turpmākajām savstarpējām attiecībām pēc breksita.

Sarunām starp abām pusēm turpinoties Londonā, Rābs norādījis, ka, viņaprāt, saturiskām sarunām atlikusi pēdējā nedēļa.

Sarunas jau tā ievilkušās ilgāk par iepriekš noteikto galīgo termiņu - novembra vidu, kad vajadzēja panākt vienošanos, lai abām pusēm būti pietiekami daudz laika tās ratificēšanai līdz pārejas perioda beigām 31.decembrī.

Neskatoties uz faktisko strupceļu, kuru joprojām nav izdevies pārvarēt, Rābs sarunā ar "Sky News" uzsvēris, ka "vienošanās ir jāpanāk".

Viņš piebildis, ka panākts progress jautājumā par līdztiesīgu konkurenci un standartiem, kas Lielbritānijai jāievēro, lai eksportētu savus ražojumus uz ES.

Lielākais klupšanas akmens joprojām, šķiet, ir zvejniecība, kas no ekonomiskā viedokļa ir salīdzinoši nenozīmīga nozare, taču tai ir liela simboliska nozīme tām ES dalībvalstīm, kas atrodas pie jūras.

ES dalībvalstis vēlas saglabāt līdzšinējo piekļuvi britu ūdeņiem, taču Londona vēlas pati kontrolēt šo piekļuvi un noteikt nozvejas kvotas.

ES sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē, kas nedēļas nogalē tikās ar savu britu kolēģi Deividu Frostu, atzinis, ka joprojām saglabājas "ievērojamas domstarpības".

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!