Eiropas Savienība

Vakar, 21:51
Eiropas Komisija (EK) trešdien paziņojusi, ka sper nākamo soli bloka tiesību normu pārkāpuma procedūrā pret Poliju.
 
Vakar, 18:12
Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) nav atbalstījusi Urzulas fon der Leienas apstiprināšanu Eiropas Komisijas (EK) prezidentes amatā, jo viņa runā paudusi plānus samazinātu mazāko dalībvalstu ietekmi vairākos pašlaik Eiropas Savienības (ES) valstu iekšpolitikas līmenī risināmos jautājumos.
 
Vakar, 8:30
Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatā ievēlētajai Urzulai fon der Leienai Eiropas Parlamenta (EP) vairākuma atbalstu izdevās iegūt, pateicoties tostarp eiroskeptiķu balsīm, norādīja EP deputāte Tatjana Ždanoka (LKS).
 
16.jūl
Eiropas Parlaments ar nelielu balsu pārsvaru otrdien apstiprinājis Urzulu fon der Leienu Eiropas Komisijas prezidenta amatā, paziņojis EP priekšsēdētājs Dāvids Sasoli.
 
16.jūl
Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena otrdien pirms balsojuma Eiropas Parlamentā (EP) par viņas apstiprināšanu Eiropas Komisijas (EK) prezidentes amatā aicinājusi Eiropu būt vienotu cīņā pret autoritārismu, protekcionismu un klimata izmaiņām.
 
15.jūl
Eiropas Savienība nav Amerikas Savienoto Valstu konkurente, bet gan to sabiedrotā, un ASV ir ieinteresētas Eiropas vienotībā un labklājībā, uzsvēris Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), vizītes laikā Vašingtonā piedaloties domnīcas "Atlantijas padome"( "The Atlantic Council") rīkotā publiskā diskusijā "ASV un Latvijas attiecības Eiropas pārmaiņu laikā", vēsta "Atlantijas padomes" interneta vietne.
 
14.jūl
Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (JV) ir skeptiska par Eiropadomes izvirzītā Eiropas Savienības Augstā pārstāvja ārlietās un drošības politikā amata kandidāta Spānijas ārlietu ministra Žozepa Borrelja ārpolitikas programmu, informēja politiķe.
 
12.jūl
Eiropas Parlaments nāk klajā ar pirmās pēc vēlēšanām veiktās Eirobarometra aptaujas rezultātiem.
 
12.jūl
Divas ANO struktūras aicina Eiropas valstis atsākt migrantu glābšanas operācijas Vidusjūrā un pārtraukt viņu sūtīšanu atpakaļ uz Lībiju.
 
11.jūl
Vācijas aizsardzības ministri Urzulu fon der Leienu varētu apstiprināt Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatā ar nelielu balsu vairākumu, prognozēja politologs Ojārs Skudra.
 
10.jūl
Eiropas Parlamenta (EP) deputāte no Latvijas Tatjana Ždanoka no Latvijas Krievu savienības un pazīstamā Igaunijas krievvalodīgo tiesību aizstāve Jana Toma no Centra partijas trešdien ievēlētas par EP Lūgumrakstu komitejas priekšsēdētāja vietniecēm.
 
10.jūl
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis trešdien vienojušās, ka bloka nākamā gada budžetam jābūt 153,1 miljardu eiro lielam, kas ir nedaudz mazāk nekā piedāvājusi Eiropas Komisija (EK).
 
9.jūl
Opozīcijā esošā Lielbritānijas Leiboristu partija otrdien pirmo reizi paudusi atbalstu vēl viena breksita referenduma sarīkošanai, norādot, ka šādā referendumā iestātos par valsts palikšanu Eiropas Savienībā (ES).
 
8.jūl
Saeima pirmdien, 8.jūlijā, atbalstīja lēmuma projektu “Par Latvijas turpmāko rīcību Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā” (EPPA). Tas uzdod Saeimas delegācijai EPPA uzsākt konsultācijas ar to valstu parlamentārajām delegācijām un to locekļiem, kas balsojuši pret Krievijas Federācijas balstiessību atjaunošanu, lai līdz 2019.gada ceturtās sesijas sākumam vienotos par kopēju pozīciju un lemtu par turpmāko rīcību EPPA.
 
4.jūl
Par pašreizējā Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera pēcteci izvēlētajai Vācijas aizsardzības ministrei Urzulai fon der Leienai var nākties sastapties ar ievērojamu pretestību Eiropas Parlamentā, un vismaz pašlaik nav nekādu garantiju, ka viņas kandidatūra šim amatam tiks apstiprināta balsojumā, kas plānots pēc divām nedēļām. Eiroparlamentārieši norādījuši gan uz to, ka viņa nav bijusi starp savas partijas vadošajiem kandidātiem maijā notikušajās vēlēšanās, gan to, ka U. fon der Leienas sešus gadus ilgā darbība Vācijas aizsardzības ministra amatā tiek vērtēta ļoti pretrunīgi.
 
3.jūl
Eiropas Komisija (EK) trešdien paziņoja, ka šobrīd tā nolēmusi neveikt disciplinārus pasākumus pret Itāliju saistībā ar valsts augsto budžeta deficītu, ņemot vērā Romas solījumus to samazināt.
 
3.jūl
Par Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētāju otrdien ievēlēts sociālistu kandidāts Dāvids Marija Sasoli.
 
2.jūl
Vācijas aizsardzības ministres, centriski labējās Eiropas Tautas partijas (EPP) pārstāves Urzulas fon der Leienas kandidatūra Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatam ir laba izvēle, kas stiprinās Eiropu, otrdienas vakarā Eiropadomē panākto vienošanos EK prezidenta amatam virzīt Leienu komentēja Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
2.jūl
Pēc trīs dienas ilgušajām mokošajām sarunām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi otrdien beidzot panākuši vienošanos par bloka augstāko amatu sadali.
 
2.jūl
Atkārtoti atliktais Eiropas Savienības (ES) samits, kurā dalībvalstu līderiem jāvienojas par bloka augstāko amatu sadali, otrdien beidzot atsācies, tviterī paziņojis Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska preses sekretārs Prebens Āmans.
 
2.jūl
Eiropadomes prezidents Donalds Tusks otrdien aicinājis Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderus uz Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatu izvirzīt pašreizējo Vācijas aizsardzības ministri Urzulu fon der Leienu, aģentūra DPA uzzinājusi no uzticamiem avotiem.
 
2.jūl
Šodien sāksies jaunievēlētā Eiropas Parlamenta (EP) devītā sasaukuma pirmā plenārsesija, liecina EP mājaslapā publicētā informācija.