Eiropas Savienība

26.jun
Koronavīrusa pandēmijas izraisītās ekonomikas krīzes smagākais posms, visticamāk, ir pārciests, piektdien paziņoja Eiropas Centrālās bankas (ECB) vadītāja Kristīne Lagarda.
 
23.jun
Eiropas Savienības (ES) līderi pirmdien brīdināja Ķīnu, ka Pekinai draud ļoti negatīvas sekas, ja tiks īstenots nesen pieņemtais nacionālās drošības likums, kas paredz iespējas mazināt Honkongas autonomiju.
 
23.jun
Eiropas Parlaments (EP) piektdien pieņemtajā rezolūcijā aicina Eiropas Savienību (ES) stingri vērsties pret visiem rasisma, naida un vardarbības veidiem, informēja EP preses sekretārs Jānis Krastiņš.
 
19.jun
Eiropas Komisija (EK) šodien noteica, ka turpmāk Eiropas Savienības (ES) sankcijām pakļautajām personām varēs iesaldēt arī to tiešā vai netiešā veidā kontrolētus aktīvus, aģentūra LETA noskaidroja EK.
 
19.jun
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi piektdien nolēmuši vēlreiz pagarināt ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, kas noteiktas pēc Maskavas militārā iebrukuma Ukrainā, pēc videokonferences paziņoja Vācijas kanclere Angela Merkele.
 
19.jun
Lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatīšanos cietumos, Eiropas valstis atbrīvojušas vairāk nekā 118 000 ieslodzīto, liecina ceturtdien publiskotais Eiropas Padomes pētījums.
 
18.jun
Eiropas Savienība (ES) ceturtdien vēl uz gadu pagarinājusi sankcijas, kas 2014.gadā tika vērstas pret Krieviju par Ukrainai piederošās Krimas pussalas aneksiju.
 
18.jun
Eiropas Parlaments (EP) nav gatavs atbalstīt "jebkādu" "Brexit" vienošanos, tā trešdienas EP plenārsesijas debatēs brīdinājuši vairāki deputāti, vērtējot sarunas par Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas turpmākajām attiecībām.
 
14.jun
Maijā krasi pieaudzis bēgļu skaits, kas centušies iekļūt Eiropas Savienībā (ES), svētdien vēsta Vācijas mediji, atsaucoties uz ES robežsardzes aģentūru "Frontex".
 
13.jun
Čehija no pirmdienas, 15.jūnija, atvērs jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ slēgtās robežas gandrīz visu Eiropas Savienības (ES) valstu, kā arī Šveices un Lihtenšteinas pilsoņiem.
 
12.jun
Lielbritānija piektdien oficiāli noraidījusi iespēju pagarināt pārejas periodu pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES).
 
5.jun
Eiropas Savienības (ES) iekšlietu ministru neformālā videokonferences sanāksmē šodien nolemts, ka ES un Šengenas asociētajām dalībvalstīm jāveic visas nepieciešamās darbības, lai iekšējo robežu kontroli atceltu no 15.jūnija, pavēstīja Latvijas iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) padomniece Beata Jonite.
 
2.jun
Otrdien atsākas Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas sarunas par abu pušu attiecībām pēc breksita, taču tās ievadījusi asa vārda apmaiņa, kāda pēdējās dienās bija vērojama starp Londonu un Briseli.
 
1.jun
Londonas mērs Sadiks Hans pirmdien aicinājis Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsonas valdību pagarināt pārejas periodu, kurā Lielbritānijai jāvienojas ar Eiropas Savienību (ES) par tirdzniecības attiecībām nākotnē.
 
30.mai
Eiropas Komisijas (EK) plānotais aizņēmums 750 miljardu eiro apmērā Eiropas Savienības vārdā, fundamentāli maina līdzšinējo ES ekonomisko politiku, pavēstīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāte un Eiropas Tautas partijas (ETP) grupas viceprezidente Sandra Kalniete (JV).
 
29.mai
Eiropas Komisija (EK) ir apstiprinājusi Latvijas atbalsta programmu 800 000 eiro apmērā tādu tūrisma operatoru atbalstam, kuri sedza ceļotāju repatriācijas izmaksas koronavīrusa uzliesmojuma kontekstā.
 
28.mai
Horvātija ceturtdien atvērusi robežu bez kādiem ierobežojumiem desmit Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņiem, tostarp Latvijas, Adrijas piekrastes valstij šādi atbalstot vitāli svarīgo tūrisma sektoru, kas cietis koronavīrusa pandēmijā.
 
28.mai
"Smagā Covid-19 krīze prasa izlēmīgu rīcību, tādēļ pozitīvi vērtēju priekšlikumu tuvākajos gados divkāršot Eiropas fondus, lai mūsu ekonomika iespējami ātri atgūtos. Jaunie budžeta plāni paredz, ka pieaugs Latvijai svarīgie kohēzijas un reģionālās attīstības fondi. Vienlaikus uzsvars likts uz ES nākotnes finansēšanu - zaļu un digitālu izaugsmi, ieguldījumiem zinātnē un jauniešos. Tiek lēsts, ka kopumā Latvija līdz 2027.gadam varētu saņemt pat vairāk nekā 8 miljardus eiro, salīdzinot ar 4,4 miljardiem pašreizējā budžeta periodā," tā jauno ES daudzgadu budžetu un ekonomikas atveseļošanas instrumentu komentē Eiropas Parlamenta (EP) Ekonomikas komitejas deputāte Inese Vaidere (JV/ETP grupa).
 
27.mai
Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena trešdien prezentēja 750 miljardu eiro vērtu plānu, kas paredzēts Eiropas Savienības (ES) ekonomikas atveseļošanai pēc koronavīrusa pandēmijas izraisītās krīzes.
 
19.mai
Igaunijas ekonomikas ministra Tāvi Āsa noteiktajam tiešo pasažieru avioreisu aizliegumam uz un no vairākām valstīm nepieciešams Eiropas Komisijas (EK) apstiprinājums, ziņo laikraksts "Postimees".
 
18.mai
Vairākumā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu skolas pakāpeniski atsāk mācības klātienē, taču skolu apmeklējums skolēniem ir brīvprātīgs, šāda informācija šodien izskanēja neformālajā ES izglītības ministru sanāksmē.
 
18.mai
Vairāku Eiropas Savienības (ES) valstu ārlietu ministri pirmdien apsprieduši robežu atvēršanu tūristiem pirms vasaras sākuma.