Eiropas Savienība

22.sep
Eiropas Savienības (ES) valstu ārlietu ministri ārkārtas sanāksmē Ņujorkā trešdienas vakarā (ceturtdienas rītā pēc Latvijas laika)  vienojušies, ka nepieciešams noteikt jaunas sankcijas Krievijai, reaģējot uz šajā valstī izsludināto rezervistu mobilizāciju karam Ukrainā.
 
18.sep
Eiropas Komisija (EK) ieteikusi blokam aizturēt 7,5 miljardu eiro finansējumu Ungārijai bažās par atkāpšanos no demokrātijas un iespējamo Eiropas Savienības (ES) finansējuma ļaunprātīgu izmantošanu šajā valstī.
 
15.sep
Eiropas Komisija Latvijai pārmet nespēju tikt galā ar resursu ilgtspējīgu apsaimniekošanu un dzīvotņu stāvokļa uzlabošanu, informē Latvijas Dabas fonda komunikācijas vadītāja Liene Brizga-Kalniņa.
 
14.sep
Eiropas Savienība (ES) plāno padziļinātas un visaptverošas elektroenerģijas tirgus reformas, lai pārciestu Krievijas Ukrainā sāktā kara radīto enerģētikas krīzi, trešdien paziņoja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.
 
14.sep
Eiropas Savienības (ES) augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žuzeps Borels ierosinās ES dalībvalstīm piešķirt jaunu finansējumu militārajai palīdzībai Ukrainai.
 
13.sep
Zāļu valsts aģentūra informē, ka Eiropas Komisija ir apstiprinājusi lietošanai Eiropas Savienībā pielāgoto Covid-19 vakcīnu, kas paredzēta aizsardzībai gan pret omikrona apakšpaveidiem BA.4 un BA.5, gan pret oriģinālo SARS-CoV-2 vīrusa celmu.
 
12.sep
Pirmdien stājusies spēkā jaunā vīzu izsniegšanas kārtība Krievijas pilsoņiem ceļošanai uz Šengenas zonas valstīm.
 
12.sep
Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Marošs Ševčovičs paziņojis, ka Eiropas Savienība (ES) varētu piekrist robežkontroles samazināšanai Īrijas jūrā, ierobežojot to ar dažām kravas automašīnām dienā, pirmdien ziņo laikraksts "Financial Times".
 
7.sep
Liegums Krievijas pilsoņiem ar Šengenas vīzām šķērsot daļu Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas stāsies spēkā nākamo desmit dienu laikā, aģentūru LETA informēja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
6.sep
Saeimas Juridiskā komisija otrdien atbalstīja "Jaunās Vienotības" (JV) Saeimas frakcijas deputātu iesniegtos grozījumus, kas paredz noteikt, ka notiesāts Eiropas Parlamenta (EP) deputāts zaudē savu mandātu.
 
6.sep
78% eiropiešu atbalsta ekonomiskās sankcijas, ko Eiropas Savienība (ES) piemēro Krievijas valdībai, uzņēmumiem un privātpersonām, liecina 2022.gada vasaras "Eirobarometra" aptauja.
 
3.sep
Pateicoties uzglabāšanas apjomiem un enerģijas taupīšanas pasākumiem, Eiropas Savienība (ES) ir labi sagatavota gadījumam, ja Krievijas gāzes piegādes tiktu pilnībā pārtrauktas, sestdien paziņoja ES ekonomikas komisārs Paolo Džentiloni.
 
29.aug
Eiropas Savienība (ES) plāno atcelt vienošanos, kas paredz atvieglotu vīzu izsniegšanas kārtību Krievijas pilsoņiem, pirmdien pavēstīja ES diplomāts.
 
29.aug
Eiropas Savienības (ES) augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels intervijā svētdienas vakarā izteicies, ka pilnīgs aizliegums Krievijas pilsoņiem iebraukt ES nav laba ideja.
 
22.aug
Partiju apvienībai "Jaunā Vienotība" (JV) šodien pievienojusies Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Dace Melbārde, aģentūru LETA informēja partiju apvienībā.
 
22.aug
Eiro vērtība pirmdien atkal nokritusies zem ASV dolāra vērtības.
 
10.aug
Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis pārmetis Eiropas Savienībai (ES) imperiālismu attiecībās ar vājākajām bloka dalībvalstīm un aicinājis īstenot tālejošas reformas.
 
10.aug
Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) plāno rudenī apstiprināt uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" izstrādāto Covid-19 vakcīnu, kura pielāgota diviem omikrona paveidiem, kas strauji izplatās.
 
10.aug
Reaģējot uz Briseles signāliem, ka tā joprojām nav apmierināta ar Polijas tiesu sistēmas reformām, Varšava brīdinājusi, ka varētu vērsties pret Eiropas Savienību (ES), ja poļi nesaņems savu daļu no līdzekļiem, kas atvēlēti atlabšanai pēc Covid-19 pandēmijas.
 
10.aug
Trešdien pusnaktī beidzoties pārejas periodam, Eiropas Savienībā (ES) stājas spēkā Krievijas ogļu importa aizliegums.
 
1.aug
Eiropas Savienība (ES) uzaicinājusi Kosovu un Serbiju uz krīzes sarunām Briselē.
 
1.aug
Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena pirmdien brīdinājusi, ka enerģētikas krīze var kļūt vēl lielāka.