Eiropas Savienība

20:21
Daudzi citu Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņi, kas Lielbritānijā vēlējušies nobalsot Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, ceturtdien sūdzas, ka viņiem tas liegts.
 
18:21
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējās balsošanas trešajā dienā - piektdien - vēlētāji varēs balsot tikai iecirknī, kurā ir reģistrēti, ceturtdien preses konferencē pastāstīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāja Kristīne Bērziņa.
 
13:15
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējās balsošanas divās dienās vēlēt devušies vismaz 61 305 jeb 4,34% balsstiesīgo, kas ir vairāk nekā attiecīgajā periodā 2014.gada vēlēšanās, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati par 932 no kopumā 955 iecirkņiem.
 
7:45
Nīderlandiešiem un britiem, dodoties pie vēlēšanu urnām, šodien sākas balsošana Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, kas ilgs līdz svētdienai un kurās Eiropas tradicionālās partijas - centriski labējā Eiropas Tautas Partija (EPP) un centriski kreisie Sociālisti un Demokrāti (S&D) - saskarsies ar līdz šim spēcīgāko konkurenci no populistiem, nacionālistiem un galēji labējām partijām.
 
Vakar, 22:13
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējās balsošanas pirmajā dienā vēlēt devušies vismaz 35 834 jeb 2,54% balsstiesīgo, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati par 928 no kopumā 955 iecirkņiem.
 
Vakar, 18:35
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iecirknī Kongresu namā veidojas rinda, vēlēties nobalsot virknei tajā nereģistrētu vēlētāju.
 
Vakar, 16:51
Ceturtdien Nīderlandē un Lielbritānijā sākas balsošana Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, kas ilgs līdz svētdienai un kurās Eiropas tradicionālās partijas - centriski labējā Eiropas Tautas Partija (EPP) un centriski kreisie Sociālisti un Demokrāti (S&D) - saskarsies ar līdz šim spēcīgāko konkurenci no populistiem, nacionālistiem un galēji labējām partijām.
 
Vakar, 14:12
Risks, ka vēlētāji pirms šīs nedēļas Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām varētu tikt pakļauti dezinformācijas kampaņai, joprojām ir aktuāls, brīdinājusi Eiropas Savienības (ES) tieslietu komisāre Vera Jourova.
 
21.mai
Eiropas Komisijas viceprezidents (atbildības jomas – eiro un sociālais dialogs, finanšu stabilitāte, finanšu pakalpojumi un kapitāla tirgu savienība) Valdis Dombrovskis (Jaunā Vienotība) intervijā Neatkarīgajai par Eiropas finanšu reformām, banku uzraudzību, naudas atmazgāšanaas skandāliem, Eiropas Savienības budžeta perspektīvu un savām izredzēm turpināt darbu EK.
 
20.mai
Šonedēļ 28 Eiropas Savienības dalībvalstīs (ieskaitot Apvienoto Karalisti, kuras politiķi tā arī nav spējuši vienoties par to, kā pildīt referendumā pausto tautas gribu un izstāties no ES) notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kurās proporcionāli valstu iedzīvotāju skaitam tiks sadalīts 751 mandāts.
 
20.mai
No politiķu puses būtu paštaisni un populistiski zemajā vēlēšanu aktivitātē, kas, visdrīzāk, izpaudīsies arī nedēļas nogalē gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, vainot vēlētāju reģistru jeb vēlētāju piesiešanu konkrētam vēlēšanu iecirknim. Sava loma būtu ierādāma arī politiķu piekoptajai vēlēšanu un vēlētāju profanācijai un plaisai starp varu un tautu.
 
19.mai
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja paziņojusi, ka tuvākajās nedēļās izteiks likumdevējiem "jaunu, spēcīgu piedāvājumu", lai panāktu viņu atbalstu breksita likumprojektam.
 
19.mai
Vēlētāju aktivitāte Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās būs ļoti zema, un "jebkurš rezultāts virs 20% jau būs labs", sacīja "Saskaņas" priekšsēdētājs un EP saraksta līderis Nils Ušakovs.
 
17.mai
Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers ceturtdien publicētā intervijā brīdinājis savu centriski labējo politisko grupu par briesmām, kas var rasties no kompromisiem ar galēji labējo partijām.
 
17.mai
Sarunas par izeju no breksita strupceļa starp Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas vadītajiem konservatīvajiem un opozīcijā esošajiem leiboristiem ir sevi izsmēlušas, piektdien paziņojis leiboristu līderis Džeremijs Korbins.
 
17.mai
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja piekritusi jūnija sākumā pēc parlamenta balsojuma par breksita likumprojektu noteikt termiņu aiziešanai no amata, ziņo avoti.
 
16.mai
Vācijas kanclere Angela Merkele paziņojusi, ka viņa ir satraukta par Eiropas Savienību (ES) un tas dod viņai vēlmi strādāt pie tās nākotnes nodrošināšanas.
 
16.mai
Eiropas Parlamenta vēlēšanās gaidāma ļoti sīva cīņa par Latvijas astoņām deputātu vietām Briselē, prognozē "Betsafe". Bukmeikeru ieskatā reālistisks ir arī scenārijs, kurā pa vietai parlamentā iegūtu astoņas dažādas partijas. Labākās izredzes iegūt lielāku pārstāvniecību ir "Saskaņai".
 
16.mai
Līdztekus darbam savas valsts, tautas un visas Eiropas labā ir vēl kāds būtisks iemesls, kādēļ partijas un politiķi tik ļoti tiecas iekļūt Eiropas Parlamentā. Tā ir nauda, ar ko uzlabot gan savu personisko labklājību, gan politiskā spēka finanses. Aizbraucot uz Briseli, visi politiķi kļūst turīgi, un vairums ziedo ievērojamas naudas summas savām partijām.
 
16.mai
Par spīti ievērojamajām summām, kuras Saskaņa atvēlējusi Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu kampaņai, tuvojoties vēlēšanu dienai, līdz šim lielāko vēlētāju atbalstu baudošā partija sākusi zaudēt popularitāti, par to liecina socioloģisko aptauju dati. Tiesa, atkarībā no aptauju veicēja atšķiras pašlaik populārākās partijas nosaukums.
 
16.mai
Latvijas valsts un sabiedrība, ja to vērtējam no globālā skatu punkta, vairumā rādītāju ir apmēram 50. vietā 200 valstu vidū. Neesam līderos, bet nav arī ļoti slikti.
 
15.mai
Iekšlietu ministrija saņēmusi aptuveni 200 iedzīvotāju sūdzības par nesaņemtajām vēstulēm ar informāciju, uz kuru vēlēšanu iecirkni jāierodas balsot Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, šodien žurnālistus informēja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).