Eiropas Savienība

Vakar, 20:05
Eiropas Savienības (ES) samita noslēgumā bloka dalībvalstu līderi piektdien sirsnīgi atvadījās no Angelas Merkeles, kurai šis, visticamāk, ir pēdējais samits kancleres amatā.
 
Vakar, 19:34
Eiropas Savienības (ES) prezidente Urzula fon der Leiena piektdien paziņojusi, ka, neskatoties uz vairāku dalībvalstu prasībām, Brisele nepiešķirs līdzekļus žogu būvniecībai uz bloka ārējām robežām nelegālās imigrācijas plūsmu apturēšanai.
 
Vakar, 11:10
Covid-19 pandēmijas krīze ir izgaismojusi vājos punktus mūsu sabiedrībā un to, cik neaizsargāta ir demokrātija. Mums jāvairo cieņa pret mūsu kopīgajām vērtībām un jāstiprina mūsu demokrātiskās institūcijas, pauda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Atēnās uzrunājot klātesošos Eiropas valstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē.
 
21.okt
Eiropas Parlaments (EP) uzlabo noteikumus par apdrošināšanu ceļu satiksmes negadījumos, turklāt jaunie transportlīdzekļu apdrošināšanas noteikumi nodrošinās vienlīdzīgāku attieksmi ceļu satiksmes negadījumos visā Eiropas Savienībā (ES), informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.
 
20.okt
Krievijas valsts dabasgāzes uzņēmums "Gazprom" līdz šim nav atbildējis uz pieaugošo pieprasījumu no Eiropas Savienības (ES), trešdien paziņojusi Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.
 
20.okt
Domājams, ka Baltkrievijas teritorijā pie Eiropas Savienības (ES) ārējām robežām varētu atrasties aptuveni 6000 līdz 7000 migrantu, bet šie skaitļi mainās un atšķiras atkarībā no avotiem, trešdien norādījusi Lietuvas iekšlietu ministre Agne Bilotaite.
 
20.okt
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti rezolūcijā aicina Eiropas Komisiju (EK) ieviest īpašu "Eiropas mākslinieka statusu", paredzot kopīgu satvaru darba nosacījumiem un visām ES valstīm kopīgus standartus, informē EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.
 
20.okt
Eiropas Komisija (EK) otrdien nākusi klajā ar līdz šim kritiskāko ziņojumu par Turcijas centieniem pievienoties Eiropas Savienībai (ES), norādot, ka Ankara neīsteno reformas un tai ir nopietni trūkumi demokrātijas standartu ievērošanā.
 
19.okt
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ir izdevušas vairāk nekā 591 miljonu ES digitālo Covid-19 sertifikātu, informēja Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.
 
19.okt
Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir uzsākusi vērtēt uzņēmuma "BioNTech/Pfizer" iesniegto pieteikumu par Covid-19 vakcīnas "Comirnaty" lietošanas paplašināšanu, ietverot arī bērnus vecumā no pieciem līdz 11 gadiem, informē Zāļu valsts aģentūras pārstāve Tanita Tamme-Zvejniece.
 
19.okt
Patlaban Latvijā ir Eiropas Savienībā (ES) zemākais atalgojums veselības aprūpē strādājošajiem, šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē uzsvēra Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidente Ilze Aizsilniece.
 
19.okt
Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis otrdien apsūdzēja Eiropas Savienību (ES) šantāžā, valdības vadītājam Eiropas Parlamentā (EP) izraisoties viedokļu sadursmei ar Eiropas Komisijas (EK) prezidenti Urzulu fon der Leienu jautājumā par Polijas atteikšanos ievērot atsevišķas ES tiesību normas.
 
17.okt
Eiropas Parlaments (EP) varētu paust nopietnas bažas par ziņu mediju stāvokli Eiropā, ņemot vērā reklāmas ieņēmumu zaudējumus, preses brīvības problēmas un globālo tiešsaistes platformu ietekmi, informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.
 
16.okt
Eiropas Komisija (EK) pieņēmusi oficiālu priekšlikumu 2022.gadu pasludināt par Eiropas Jaunatnes gadu, informēja EK pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.
 
15.okt
Četras Eiropas Savienības (ES) aģentūras un 19 dalībvalstis piektdien uzsāka operāciju, lai pārbaudītu 800 miljardu eiro lielās pandēmijas krīzes ekonomikas stimulēšanas programmas līdzekļu izlietojumu nākamo sešu gadu laikā.
 
15.okt
Farmācijas uzņēmums "Pfizer" un biotehnoloģiju uzņēmums "BioNTech" piektdien pavēstīja, ka iesnieguši lūgumu apstiprināt to izstrādāto Covid-19 vakcīnu piecus līdz 11 gadus vecu bērnu vakcinācijai Eiropas Savienībā (ES).
 
15.okt
Viens no Eiropas lielākajiem izaicinājumiem ir panākt vienotu identitāti, kas tai palīdzētu kļūt par globāli spēcīgāku spēlētāju starptautiski, izriet no bijušās Valsts prezidentes Vaira Vīķes-Freibergas teiktā ikgadējās starptautiskās drošības un politikas foruma "Rīgas konference 2021" sarunā "Kas vēl attur Eiropu turpināt kļūt par globālu aktoru?".
 
15.okt
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludinājusi atklātu Eiropas Savienības (ES) fondu projektu atlasi pašvaldībām un to kapitālsabiedrībām infrastruktūras energoefektivitātes paaugstināšanai, pavēstīja CFLA pārstāvji.
 
14.okt
Eiropas Reģionu komiteja aicinājusi Eiropas Savienībā (ES) ieviest amatniecības un rūpniecības ražojumu izcelsmes ģeogrāfiskās norādes, informēja Reģionu komitejā.
 
12.okt
Pateicoties iniciatīvai "DiscoverEU", Eiropas Komisija (EK) 60 000 eiropiešu vecumā no 18 līdz 20 gadiem piedāvās bezmaksas dzelzceļa braukšanas kartes, informēja EK pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.
 
11.okt
Uz dažu pārtikas produktu iepakojuma ir rakstīts "Ieteicams līdz…", uz citiem pārtikas produktiem - "Izlietot līdz…". Izklausās gandrīz līdzīgi, tomēr eksperti uzsver: tās ir absolūti dažādas norādes! Ar ko riskē, ja nezin atšķirību? "Izlietot līdz…" ir produkta galējais derīguma termiņš, un pēc tā beigām produkts var kļūt bīstams veselībai. Savukārt izmetot pārtiku, kurai beidzies termiņš "Ieteicams līdz…", nepamatoti tiek vairoti pārtikas atkritumi un lieki tērēti līdzekļi, jo, pareizi uzglabātiem, šiem produktiem nav ne vainas. Tiek lēsts, ka Eiropas Savienībā šāda iemesla dēļ ik gadu atkritumos nonāk vairāk nekā 8 miljoni tonnu pārtikas.
 
10.okt
Vardarbība pret sievietēm un bērniem ir noziegums, kas ir jāizskauž, uzsver Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (JV).