Eiropas Savienība

Vakar, 23:30
Rumānijas prezidents Klauss Johanniss pirmdien pauda pārliecību, ka viņa valsts nav gatava 1.janvārī uzņemties Eiropas Savienības (ES) rotējošo prezidentūru, un aicināja valdību atkāpties.
 
Vakar, 11:44
Pagājušajā nedēļā Eiropas lielākais politiskais spēks – Eiropas Tautas partija (ETP) – kongresā Helsinkos izvēlējās savu Spitzenkandidat (vadošais kandidāts – vācu val.) Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatam, kuram pēc nākamā gada maijā paredzētajām vēlēšanām būtu jāstājas tagadējā EK prezidenta Žana Kloda Junkera vietā.
 
10.nov
Eiropas Komisija (EK) mudina Latviju ievērot Eiropas Savienības (ES) noteikumus publiskā iepirkuma konkursos, kas attiecas uz satiksmes organizāciju, informēja EK pārstāvniecībā Latvijā.
 
9.nov
Lielbritānija cenšas panākt citu Eiropas Savienības (ES) valstu atbalstu sankciju noteikšanai augstākajiem Krievijas militārā izlūkdienesta GRU vadītājiem, atsaucoties uz diplomātiskiem avotiem, vēsta britu laikraksts "The Times".
 
8.nov
Eiropas Tautas partija (ETP) ceturtdien kongresā Helsinkos par savu vadošo kandidātu uz Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatu izraudzījusies frakcijas priekšsēdētāju Manfrēdu Vēberu, ziņo avoti partijā.
 
7.nov
Mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā šā gada septembrī, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pirms gada, palielinājies par 3,5%, kas ir straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina ES statistikas biroja "Eurostat" trešdien publiskotie dati par 24 bloka dalībvalstīm.
 
7.nov
Šodien Helsinkos uz konferenci pulcēsies Eiroparlamenta labēji centriskos spēkus apvienojošās Eiropas Tautas partijas (EPP) delegāti, lai izvēlētos savu vadošo kandidātu pirms nākamā gada maijā gaidāmajām vēlēšanām. Cīņā ar bijušo Somijas premjeru Aleksanderu Stubu par acīm redzamu favorītu tiek uzskatīts pašreizējais EPP parlamenta grupas līderis Manfrēds Vēbers.
 
6.nov
Ja referendums par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) notiktu tagad, vairākums Lielbritānijas pilsoņu balsotu par valsts palikšanu blokā, liecina jaunākā sabiedriskās domas aptauja.
 
6.nov
Eiropas Parlamenta (EP) Budžeta komiteja pirmdien apstiprinājusi 17,7 miljonu eiro piešķiršanu Latvijai, lai likvidētu 2017.gada spēcīgo lietavu un plūdu sekas.
 
6.nov
Kopā ar Latvijas jauniešu viedokļu līderiem no Rīgas un reģioniem Latvijā atklāta iniciatīva - gaidāmo Eiropas vēlēšanu platforma www.soreizesbalsosu.eu.
 
5.nov
Latvijas prioritāte 2019.gada Eiropas Savienības (ES) budžetā ir finansējums kohēzijai, uzsvērts otrdien Ministru kabinetā atbalstītajā Latvijas pozīcijā, kas tiks šā gada 16.novembrī tiks pausta ES budžeta Ekonomisko un finanšu jautājumu padomē.
 
5.nov
Gatavojoties gaidāmajām Eiropas vēlēšanām, kas notiks 2019.gada maijā, šodien tiks atklāta Eiropas vēlēšanu platforma - iniciatīva - "Šoreiz es balsošu", informēja Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas birojā Latvijā.
 
4.nov
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja panākusi Eiropas Savienības (ES) piekāpšanos, kas ļaus Lielbritānijai uz laiku saglabāt muitas ūniju ar ES, tādējādi atrisinot tā dēvēto Ziemeļīrijas robežas jautājumu "Breksita" sarunās, svētdien raksta "Sunday Times".
 
4.nov
Vienīgais, kurš varētu pārņemt Vācijas kancleres Angelas Merkeles kā Eiropas Savienības (ES) līdera lomu, varētu būt Francijas prezidents Emanuels Makrons, pieļāva Latvijas Universitātes (LU) profesore Žaneta Ozoliņa.
 
3.nov
Eiropas Komisija (EK) 29.novembrī atklās otro pieteikšanās kārtu iniciatīvai "DiscoverEU", kas jauniešiem ļauj apceļot Eiropu par bez maksas, liecina EK publicētā informācija.
 
3.nov
Latvija vēlas, lai Eiropas Komisija (EK) pieliktu papildu pūles, izvairoties no tirdzniecības domstarpību starp ASV un Eiropas Savienības (ES) tālākas saasināšanās, liecina Latvijas pozīcija gaidāmajā ES Ārlietu padomes Kopējās tirdzniecības politikas jautājumos sanāksmē.
 
31.okt
Lielbritānija cer pabeigt darbu pie vienošanās par tās izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) līdz 21.novembrim, teikts trešdien publiskotajā Lielbritānijas "Breksita" ministra Dominika Rāba vēstulē parlamentāriešiem.
 
31.okt
Vācijas kancleres Angelas Merkeles ēras beigas radīs izmaiņas Vācijas politikā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā, sarunā ar pieļāva politologs Ojārs Skudra.
 
31.okt
Ar pasaulē un Latvijā notiekošo mūžam tik sievišķīgi neapmierinātā Elita Veidemane, kura gatava vīrišķīgi nospārdīt katru, kas nepauž viņas, tātad pareizo, viedokli 30. oktobrī NRA ir publicējusi rakstu. Izskatās, ka tas ir bijis iecerēts kā viedoklis par Eiropas Parlamenta rezolūciju, kura nosoda neofašistu vardarbības palielināšanos Eiropā, lai gan par rezolūcijas saturu nekas nav minēts. Tā kā šajā viedoklī pieminēts arī mans uzvārds, esmu spiesta reaģēt un atgādināt dažas patiesības.
 
30.okt
Eiropas Savienības (ES) un citu valstu iedzīvotāji, kas ir izvēlējušies aizvadīt savu dzīvi Lielbritānijā, to varēs turpināt darīt arī pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES jeb "Brexit", otrdien pirms Ziemeļvalstu Padomes samita atklāšanas žurnālistiem uzsvēra Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja.
 
29.okt
Vairums Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu transporta ministru pirmdien pauduši viedokli, ka Eiropas Komisijas (EK) priekšlikums jau nākamgad atcelt sezonālo laika maiņu ir nereāls.
 
29.okt
Biezo bezmaksas plastmasas maisiņu aizliegums nebūt nav vienīgā neērtība, ko ekoloģijas vārdā iedzīvotājiem sarūpējuši likumdevēji. Tas ir sākums vērienīgai paradumu maiņai, jo rindā uz sankcijām ir visas ērtās vienreizējās lietošanas plastmasas lietas – sākot no piknika piederumiem un beidzot ar tamponiem. Eiropas Parlaments piedāvā no vidi piedrazojošajiem labumiem pakāpeniski atteikties, samazinot to patēriņu vai aizstājot plastmasu ar videi draudzīgiem materiāliem.