Eiropas Savienība

16:50
Pastāv salīdzinoši maza iespēja, ka pēc Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas panāktās vienošanās noraidīšanas Lielbritānijā varētu notikt vēl viens referendums par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), sacīja Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) pētnieks Māris Andžāns.
 
12:32
Patlaban tiek gatavots dokuments, kas paredzēs nodrošināt Latvijā dzīvojošo un strādājošo britu pilsoņu tiesības pēc "Brexit", un Latvija sagaida, ka tādas pašas garantijas tiks sniegtas arī par Lielbritānijā dzīvojošajiem Latvijas valstspiederīgajiem,norādīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
12:05
Risks, ka Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās, vēl nekad nav bijis tik liels, trešdien brīdinājis ES "Breksita" sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē.
 
10:13
Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas sakāve otrdienas balsojumā par "Breksita" vienošanos bija smagāka, nekā vairums analītiķu iepriekš prognozēja.
 
8:45
Pēc "Breksita" vienošanās noraidīšanas balsojumā parlamentā, Lielbritānijas premjerministri Terēzi Meju trešdienas vakarā sagaida deputātu balsojums par neuzticības izteikšanu.
 
7:50
Jautājumā par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) jeb "Brexit" galvenais vārds pašlaik ir neskaidrība, šādu viedokli šorīt Latvijas Radio pauda Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV).
 
7:20
Eiropas Savienība (ES) otrdien aicināja Lielbritāniju izlemt, ko tā grib no "Breksita", pēc Lielbritānijas parlamenta lēmuma noraidīt premjerministres Terēzas Mejas noslēgto "Breksita" vienošanos, kas panākta pēc divus gadus ilgām sarunām.
 
Vakar, 23:10
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) pauž nožēlu par Lielbritānijas parlamenta lēmumu noraidīt "Brexit" vienošanos un cer, ka Lielbritānijas valdība nāks klajā ar priekšlikumiem turpmākai rīcībai.
 
14.jan
Atsaucoties Austrijas eiroparlamentārieša sociāldemokrāta Jozefa Veidenholcera iniciatīvai, 130 Eiropas Parlamenta (EP) deputāti parakstījuši vēstuli, aicinot Lielbritānijas tautu palikt Eiropas Savienībā (ES).
 
14.jan
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja, tuvojoties otrdien parlamentā gaidāmajam izšķirošajam balsojumam, pirmdien mudinās likumdevējus apstiprināt "Breksita" vienošanos, brīdinot - pretējā gadījumā jārēķinās ar risku, ka "Breksits" nenotiks.
 
11.jan
Rumānijai oficiāli pārņemot prezidēšanu Eiropas Savienībā (ES), Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers ceturtdien paziņoja šai valstij, ka nevar būt "nekāda kompromisa" cīņā pret korupciju.
 
9.jan
Neskatoties uz to, vai Lielbritānija no Eiropas Savienības (ES) izstāsies ar vai bez vienošanās, būs nepieciešams grozīt virkni Latvijas likumu un normatīvo aktu, Saeimas Eiropas lietu komisijas un Ārlietu komisijas kopsēdē sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
7.jan
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja parlamenta balsojumu par viņas panākto "Breksita" vienošanos rīkos nākamajā otrdienā, 15.janvārī, atsaucoties uz avotiem valdībā pirmdien ziņo sabiedriskā raidorganizācija BBC.
 
6.jan
Eiropas Savienībai (ES) šogad saskarsies ar trīs galvenajiem izaicinājumiem, tajā skaitā "Brexit", Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām un līderības vakuumu, norādīja Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) direktors Andris Sprūds.
 
5.jan
Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Cauce sestdien pamatīgā sniegā izcīnīja piekto vietu Vācijas trasē Kēnigszē notikušajās Pasaules kausa piektā posma sacensībās, kamēr Kendija Aparjode, kura pēc pirmā brauciena bija ceturtā, noslēgumā ieņēma vien 12.pozīciju.
 
5.jan
Eiropas Savienībai (ES) 2019.gadā būs jāsaskaras ar vairākiem izaicinājumiem, kas saistīti ar Itālijas iekšpolitiku, Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām un ES daudzgadu budžetu, sacīja EP deputāte Inese Vaidere (JV).
 
5.jan
atvija atbalsta Lielbritānijas izstāšanās līguma no Eiropas Savienības (ES) parakstīšanu un apstiprināšanu, liecina Latvijas nostāja, kuru plānots apstiprināt 8.janvāra valdības sēdē.
 
4.jan
Vairāki simti Lielbritānijas policistu tiks apmācīti iespējamai nosūtīšanai uz Ziemeļīriju, pastāvot bažām par nekārtībām, kas var izraisīties bezvienošanās "Breksita" gadījumā, piektdien vēsta laikraksts "The Guardian".
 
2.jan
Vairums ekonomistu Lielbritānijai šogad prognozē vēl vienu neskaidrību pilnu gadu, lielai daļai valstij paredzot iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsmes palēnināšanos, pat ja Londonai izdosies panākt "Breksita" vienošanos pirms martā paredzētās izstāšanās no Eiropas Savienības (ES), trešdien ziņo laikraksts "Financial Times".
 
2.jan
Baltijas valstu iedzīvotāji alkoholiskajiem dzērieniem tērē procentuāli vislielāko izdevumu daļu no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, par kurām pieejama informācija, liecina ES statistikas pārvaldes "Eurostat" publicētie dati par 2017.gadu.
 
2.jan
Par Eiropas Savienības prezidējošo valsti vakar kļuvusi Rumānija, kas šo pienākumu pildīs pirmo reizi kopš iestāšanās blokā 2007. gadā.
 
2.jan
Ir palielinājušies Arktikas militarizācijas draudi, kas tieši ietekmē arī Latvijas un tās sabiedroto nacionālās drošības intereses, uzsvērts ārlietu ministra ikgadējā ziņojumā par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības (ES) jautājumos 2018.gadā.