Eiropas Savienība

27.mar
Eiropas Savienībai jau pašlaik ir jāsāk strādāt pie stratēģijas izejai no pandēmijas radītās krīzes un Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna, kas prasīs ievērojamas investīcijas, uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, komentējot ceturtdienas vakarā Eiropas Savienības valstu un valdību vadītāju sanāksmē (Eiropadomē) pieņemtos lēmumus.
 
27.mar
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ārkārtas plenārsēdē gandrīz vienbalsīgi apstiprināja trīs priekšlikumus, kas ļaušot īstenot Eiropas Savienības (ES) atbalsta pasākumus jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 krīzes skartajiem.
 
26.mar
Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas birojs ceturtdien paziņoja, ka saskata "iedrošinošas pazīmes" saistībā ar koronavīrusa izplatību, taču brīdināja, ka ir pāragri teikt, vai ļaunākais ir jau aiz muguras.
 
26.mar
Šogad visā Eiropa atcelta starptautiskā akcija “Muzeju nakts”, kuras norise tika plānota 16. maijā. Šādu lēmumu pieņēmusi Eiropas Muzeju nakts akcijas vadība, saistībā ar COVID-19 izplatību. Arī Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Starptautiskās Muzeju padomes Latvijas Nacionālā komiteja lēma izvairīties no kultūras pasākumu organizēšanas šajā pavasarī.
 
26.mar
Eiropas Savienība beidzot nolēmusi uzsākt sarunas par Ziemeļmaķedonijas un Albānijas pievienošanos blokam. Šādu lēmumu atbalstījuši ES valstu ārlietu ministri, un šodien to iecerēts apstiprināt valstu vadītāju samitā, kas koronavīrusa pandēmijas dēļ tiks rīkots videokonferences formātā. Precīzs sarunu uzsākšanas datums tuvākajā laikā gan netiks izziņots, jo abām valstīm (jo sevišķi Albānijai) vēl jāpaveic pāris mājasdarbu.
 
26.mar
Latvija varēs izmantot gandrīz 800 miljonus eiro no Eiropas Savienības budžeta Covid-19 seku mazināšanai gan veselības aprūpē, gan ekonomikā, pavēstīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (JV).
 
23.mar
Eiropas Parlaments kopā ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm strādā pie regulējuma, kas ļautu ES iegādāties medicīnisko aprīkojumu dalībvalstu slimnīcām, aģentūru LETA informēja Eiropas Parlamenta (EP) Preses dienestā.
 
23.mar
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu finanšu ministri pirmdien vienojušies apturēt stingros bloka fiskālās disciplīnas noteikumus, lai nacionālās valdības cīņā ar Covid-19 pandēmijas sekām varētu atļauties lielākus tēriņus.
 
23.mar
Par pirmo Covid-19 upuri svarīgākajās Eiropas Savienības (ES) institūcijās kļuvis kāds Eiropas Parlamenta (EP) darbinieks, kas Briselē miris pēc inficēšanās ar jauno koronavīrusu, aģentūrai AFP pirmdien pavēstījušas amatpersonas.
 
20.mar
Aptuveni 300 000 Eiropas Savienības (ES) pilsoņu iestrēguši ārpus bloka robežām saistībā ar Covid-19 pandēmiju ieviesto ierobežojumu dēļ, piektdien pavēstīja ES augstais ārlietu pārstāvis Žozeps Borreljs.
 
20.mar
Eiropas Savienība (ES) mīkstina striktos fiskālos noteikumus, lai dalībvalstis koronavīrusa krīzes laikā varētu neierobežoti ieguldīt naudu savās ekonomikās, piektdien paziņoja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.
 
20.mar
Eiropas Komisijas (EK) pasākumu plāns, lai mazinātu jaunā koronavīrusa radītos ekonomiskos zaudējumus, nav pietiekams, aģentūrai LETA sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Roberts Zīle (VL-TB/LNNK).
 
19.mar
Aizvadītajā gadā notikušajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās visefektīvākā bijusi Nacionālā apvienība, bet visdārgākās vēlēšanas bijušas Attīstībai/Par!. Savukārt divus Eiroparlamenta mandātus ieguvušās Saskaņas saraksta aktivitātes joprojām tiek pārbaudītas, jo tiek pieļauts, ka organizācija nav pareizi uzrādījusi vēlēšanu kampaņas izdevumus.
 
17.mar
Eiropas Savienība (ES) uz 30 dienām aizliegs nesvarīgus braucienus uz bloku no ES neietilpstošajām valstīm, lai ierobežotu koronavīrusa izplatību, otrdien pēc ES līderu videokonferences paziņoja Vācijas kanclere Angela Merkele un Eiropadomes prezidents Šarls Mišels.
 
16.mar
Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena pirmdien ierosināja noteikt 30 dienu ierobežojumus nesvarīgiem braucieniem uz Eiropas Savienību (ES), lai ierobežotu koronavīrusa izplatību.
 
14.mar
Ierobežojumi uz Eiropas Savienības (ES) valstu robežām galvenokārt attiecas uz iedzīvotāju pārvietošanos, taču arī preču apritei visticamāk būs šķēršļi, šādu viedokli pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Roberts Zīle (VL-TB/LNNK).
 
13.mar
Eiropas Parlamenta aktualitātes. Uzmanības centrā lielākās politiskās frakcijas (Eiropas Tautas partija) deputātes – SANDRA KALNIETE un INESE VAIDERE.
 
13.mar
Saruna ar Eiroparlamenta deputātu Robertu Zīli par to, kā kopš Latvijas iestāšanās ES ir mainījusies Eiropa; par Francijas nesamērīgajām ambīcijām un ES dalībvalstu dažādajām interesēm, kā arī par to, kā mainīsies ES budžets nākamajā plānošanas periodā (2021. g. – 2027. g.) no Latvijas skatu punkta.
 
12.mar
Pastāv augts risks, ka jaunā koronavīrusa epidēmijas dēļ Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas veselības aprūpes sistēmas tiks pārslogotas, ceturtdien atzinis Eiropas Slimību novēršanas un kontroles centrs (ECDC).
 
11.mar
Ar jauno koronavīrusu saistīto piesardzības pasākumu dēļ Eiropas Parlaments (EP) ir tukšāks nekā parasti, pastāstīja EP deputāts Ivars Ijabs (AP).
 
9.mar
Pirmdien par pirmajiem diviem inficēšanās gadījumiem ar jauno koronavīrusu paziņojusi arī Kipra, un tādējādi "Covid-19" infekcija ir sasniegusi visas 27 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis.
 
5.mar
Pēc tirdzniecības sarunu pirmā raunda noslēguma Briselē Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas starpā saglabājas nopietnas domstarpības, ceturtdien sacīja ES breksita vecākais sarunvedējs Mišels Barnjē.