Eiropas Savienība

Vakar, 21:57
Pienācis laiks atrisināt Eiropas migrācijas problēmu un pārstāt izmantot to politiskajās spēlēs, trešdien neformālā Eiropas Savienības (ES) samitā Zalcburgā paziņojis Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.
 
18.sep
Latvijai nav pieņemams Eiropas Komisijas (EK) priekšlikums par Eiropas Savienības (ES) budžetu 2021.-2027.gadu periodam, kas paredz kohēzijas finansējuma samazinājumu, ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē Briselē uzsvēra Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (V).
 
17.sep
Eiropas Savienību (ES) nomāc "pārāk daudz spriedzes", pirmdien atzinis Austrijas kanclers Sebastians Kurcs, kas vēl šonedēļ rīkos ES līderu sanāksmi, cenšoties mazināt dalībvalstu domstarpības imigrācijas politikas jomā.
 
14.sep
"Šīs ir bijušas divas notikumiem un jaunām atziņām bagātas dienas. Esmu pagodināts, ka mūsu valsts simtgades gadā Latvijā viesojas mani kolēģi - valstu vadītāji no 12 valstīm. Latvijai šis ir nozīmīgs laiks, bet visai Eiropai - jaunu pārmaiņu un izaicinājumu laiks. Šī sanāksme bija lieliska iespēja tiešā un atklātā sarunā diskutēt par mums būtisko - kā saglabāt un turpmāk attīstīt vienotu, drošu un labklājīgu Eiropu," lasāms Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa paziņojumā pēc Arajološas grupas prezidentu tikšanās. 
 
12.sep
Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera šīs dienas uzruna par stāvokli Eiropas Savienībā (ES) Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem no Latvijas radījusi dalītas emocijas.
 
11.sep
Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns pārmetis Eiropas Parlamentam (EP) mēģinājumu šantažēt Budapeštu par tās nostāju imigrācijas jautājumos un nodēvējis ziņojumu, kurā aplūkoti iespējamie likuma varas pārkāpumi, par apvainojumu Ungārijai.
 
10.sep
Eiropas Komisijas (EK) "Breksita" sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē pirmdien paudis optimismu, ka vienošanos ar Lielbritāniju par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) varētu būt iespējams panākt nākamo sešu līdz astoņu nedēļu laikā.
 
7.sep
Vācijas kanclere Angela Merkele nākamnedēļ vizītes laikā Lietuvā tiksies ar šīs valsts prezidenti Daļu Grībauskaiti un Baltijas valstu premjerministriem, piektdien paziņoja Lietuvas prezidentes kanceleja.
 
6.sep
Eiropas Parlamenta (EP) Eiropas Tautas partijas (ETP) frakcijas priekšsēdētājs Manfrēds Vēbers trešdien oficiāli paziņojis par kandidēšanu uz Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatu, vēloties nākamgad nomainīt šajā amatā Žanu Klodu Junkeru.
 
2.sep
Valdībai, kas veidos nākamā gada budžetu, būs jādomā, nevis par to, cik palielināt algas mediķiem, skolotājiem un tiesnešiem, bet kam tās varētu samazināt. Nākamgad tēriņi būs jāapgriež par 300 miljoniem eiro. Eiropas Komisija ir mainījusi kritērijus valstu budžetu uzraudzībā un Latvijas budžets tiem neatbilst, atklāj raidījums "Nekā personīga".
 
2.sep
iropas Komisijas (EK) "Breksita" sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē svētdien pieļāvis iespēju, ka Lielbritānijas izstāšanās sarunu termiņš var tikt nedaudz pagarināts, bet uzsvēris, ka svarīgākais ir pieņemt politiskus lēmumus strīdīgajos jautājumos.
 
29.aug
Sarunu par Eiropas Savienības (ES) budžetu bloķēšana nav neviena interesēs, otrdien brīdināja ES budžeta komisārs Ginters Etingers pēc tam, kad Itālija bija draudējusi ar šādu blokādi neatrisināta migrācijas jautājuma dēļ.
 
21.aug
Lielbritānija otrdien grasās nākt klajā ar aicinājumu Eiropas Savienībai (ES) vērst stingrākas sankcijas pret Krieviju, uzsverot, ka tai jāstāv "plecu pie pleca" ar ASV, kas augustā paziņoja par jaunām sankcijām pret Maskavu.
 
10.aug
Ja ASV izpildīs draudus par jaunu, bargu ekonomisko sankciju noteikšanu Krievijai, tas tiks uzskatīts par "ekonomiskā kara pieteikumu ", piektdien paziņojis Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.
 
6.aug
Lielbritānijā tikai 22% vēlētāju atbalsta premjerministres Terēzas Mejas pieeju "Breksita" sarunām, liecina pētniecības kompānijas "Orb International" jaunākā aptauja.
 
5.aug
Lielbritānija, visticamāk, izstāsies no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās par abu pušu nākotnes attiecībām, intervijā laikrakstam "Sunday Times" paziņojis Lielbritānijas tirdzniecības ministrs Laiems Fokss, vainojot tajā Briseli.
 
2.aug
Eiropas Komisija (EK) piešķirs Spānijai desmitiem miljonu eiro, lai palīdzētu tai tikt galā ar augošo nelegālo migrantu pieplūdumu no Marokas, trešdien pavēstīja Eiropas Savienības (ES) ziņu avots.
 
31.jūl
Eiropas Savienības (ES) "stratēģiskajās interesēs" ir bloka paplašināšana, uzņemot Rietumbalkānu valstis, citādi Ķīna un Krievija iegūs ietekmi šajās valstīs, pirmdien paziņoja Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss.
 
26.jūl
ASV un Eiropas Savienība (ES) ir panākušas vienošanos par kopīgiem soļiem tirdzniecības strīda atrisināšanai, trešdien paziņoja ASV prezidents Donalds Tramps un Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers pēc tikšanās Baltajā namā.
 
25.jūl
Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers, cenšoties novērst tirdzniecības karu starp Eiropas Savienību (ES) un ASV, trešdien devies uz Vašingtonu, kur viņam paredzētas sarunas ar prezidentu Donaldu Trampu.
 
24.jūl
Eiropas Savienība (ES) centienos atrisināt vairākas nedēļās ilgstošo saspīlējumu attiecībās ar Itāliju otrdien ierosināja finanšu stimulus dalībvalstīm, kas piekritīs izmitināt Vidusjūrā glābšanas kuģos uzņemtos migrantus.
 
24.jūl
Bijušais ASV prezidenta Donalda Trampa politiskais stratēģis Stīvens Banons kopā ar britu eiroskeptiķu līdera Naidžela Farāža bijušo vecāko palīgu Rahimu Kasamu izveidojuši Briselē bāzētu politisku organizāciju, kuras mērķis ir vājināt un galu galā paralizēt Eiropas Savienību (ES), intervijā ziņu aģentūrai "Reuters" sacīja Banons un Kasams.