Eiropas Savienība

2.aug
Svinīgajā ceremonijā, kas šodien notiks virtuāli plkst.11 pēc Latvijas laika Eiropas Kodolpētījumu organizācijas (CERN) galvenajā mītnē Ženēvā, Latvija kļūs par pilntiesīgu CERN asociēto dalībvalsti, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
 
31.jūl
Eiropas Savienība (ES) šī gada 3.ceturksnī saņems vēl 40 miljonus "Moderna" Covid-19 vakcīnas devu, jo divās jaunās ražotnēs ASV ir kāpināta ražošana, piektdien paziņoja Eiropas Zāļu aģentūra (EZA).
 
30.jūl
Latvijā jūnijā bezdarba līmenis bijis 8%, un tas bijis augstāks nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina piektdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
 
27.jūl
Eiropas Savienībā (ES) 70% pieaugušo saņēmuši vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu, otrdien pavēstīja Eiropas Komisija (EK).
 
23.jūl
Eiropas Savienībā (ES) pret Covid-19 ir pilnībā vakcinēti 200 miljoni cilvēku, kas ir vairāk nekā puse no pieaugušajiem iedzīvotājiem, bet vēl nav sasniegts mērķis vakcinēt 70% no pieaugušajiem, ceturtdien paziņoja Eiropas Komisija (EK).
 
12.jūl
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien apstiprinājuši ekonomisko sankciju, kas Krievijai tika noteiktas 2014.gadā pēc agresijas Ukrainā, pagarināšanu par pusgadu.
 
10.jūl
Eiropas Savienība (ES) ir sasniegusi nosprausto mērķi piegādāt tik daudz Covid-19 vakcīnas devu, lai varētu sapotēt 70% no bloka pieaugušajiem pilsoņiem, sestdien paziņojusi Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.
 
7.jūl
Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena trešdien brīdinājusi Ungāriju mainīt situāciju ar pretrunīgi vērtēto likumu, kurā Brisele saskata LGBTI (lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu) tiesību ierobežošanu, vai rēķināties ar tiesiskām sekām.
 
4.jūl
Eiropas nākotnes konferences nolūks ir nonākt līdz konkrētiem politikas virzieniem, kas būtu jūtami iedzīvotāju ikdienā, aģentūrai LETA sacīja Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.
 
1.jūl
No šodienas par visām precēm, ko iedzīvotāji būs iegādājušies tiešsaistes pārdošanas vidē un saņems sūtījumos no valstīm, kas nav Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, būs jānoformē importa muitas deklarācija un jāsamaksā pievienotās vērtības nodoklis (PVN), aģentūrai LETA pavēstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.
 
1.jūl
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs šodien sāk darboties "Covid" sertifikāts, liecina informācija Eiropas Komisijas (EK) tīmekļvietnē.
 
30.jun
Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) izsludinātajā astronautu atlasē pieteikušies vairāk nekā 22 000 kandidātu no visām EKA dalībvalstīm un asociētajām dalībvalstīm.
 
29.jun
Lai gan Aleksandra Lukašenko autoritārais režīms apturējis Baltkrievijas dalību Eiropas Savienības (ES) Austrumu partnerībā, ES ir gatava attīstīt attiecības ar Baltkrievijas tautu, paziņojis ES ārējās un drošības politikas augstais pārstāvis Žuzeps Borels.
 
29.jun
"Latvijas Pasta" valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns un VID Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls LTV raidījumā "Rīta panorāma" skaidroja ar kādiem sarežģījumiem nāksies saskarties pēc 1. jūlija, kad spēkā stāsies izmaiņas Eiropas Savienības tiesību aktos. Turpmāk visi sūtījumi, kas nonāks Latvijā no trešajām pasaules valstīm būs jāmuito.
 
27.jun
Saskaņā ar izmaiņām Eiropas Savienības (ES) tiesību aktos no 2021.gada 1.jūlija pilnīgi visām precēm, kas tiks iegādātas ārpus ES, tajā skaitā interneta veikalos, tiks piemērots pievienotās vērtības nodoklis (PVN).
 
25.jun
Vietējās un reģionālās pašvaldības tikušas nepietiekami iesaistītas nacionālo ekonomikas atveseļošanas un noturības plānu sagatavošanā un īstenošanā, secināts Eiropas Reģionu komitejas pētījumā, ar kuru iepazinās Reģionu komitejas Ekonomikas politikas komisijas sēdes dalībnieki.
 
23.jun
Eiropas Komisija (EK) piedraudējusi Ungārijai ar kārtējo pārkāpuma procedūru saistībā ar jauno likumu, kas liedz jauniešiem piekļuvi informācijai par tā dēvēto LGBTI (lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu) jautājumiem.
 
21.jun
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien vienojušies par sankcijām pret Baltkrievijas tautsaimniecības svarīgākajām nozarēm, blokam cenšoties pastiprināt spiedienu uz Aleksandra Lukašenko autoritāro režīmu pēc lidsabiedrības "Ryanair" lidmašīnas piespiedu nosēdināšanas, vēsta diplomāti.
 
18.jun
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri cer pirmdien panākt vienošanos par sankciju vēršanu pret Baltkrievijas svarīgākajām tautsaimniecības nozarēm, lai sodītu autoritāro Aleksandra Lukašenko režīmu par lidsabiedrības "Ryanair" lidmašīnas piespiedu nosēdināšanu Minskā, vēsta diplomāti.
 
17.jun
Zviedrijas pilsēta Ūmeo un Somijas pilsēta Tampere ieņem pirmo un otro vietu Eiropā gaisa kvalitātes ziņā, konstatēts Eiropas Vides aģentūras (EEA) pārskatā par gaisa kvalitāti Eiropas Savienības (ES) valstu, kā arī Islandes, Norvēģijas un Šveices pilsētās.
 
15.jun
Eiropas Savienības (ES) digitālais Covid-19 sertifikāts nedod atbrīvojumu no jebkādiem citiem epidemioloģiskās drošības ierobežojumiem, kādi ir noteikti ES vai ārpus tās, atklājot kampaņu "#CeļoApdomīgi", žurnālistiem akcentēja Ārlietu ministrijas (ĀM) Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa.
 
11.jun
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pārstāvji piektdien apstiprināja rekomendācijas, kas paredz atteikšanos no karantīnas prasībām pilnībā vakcinētiem cilvēkiem, kas ceļo bloka robežās.