Eiropas Savienība

29.nov
Lielbritānijas ārlietu ministrs Dominiks Rābs svētdien brīdinājis, ka atlikusi vairs tikai aptuveni nedēļa, lai Apvienotā Karaliste un Eiropas Savienība (ES) varētu noslēgt vienošanos par turpmākajām savstarpējām attiecībām pēc breksita.
 
27.nov
Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis piektdien videokonferencē Vācijas kanclerei Angelai Merkelei apliecinājis, ka ir apņēmības pilns bloķēt Eiropas Savienības (ES) budžetu un Covid-19 krīzes palīdzības paketi ar veto, ja tas būs nepieciešams.
 
27.nov
Polijas faktiskais abortu aizliegums apdraud sieviešu dzīvību, informēja Eiropas Parlamenta (EP) preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.
 
25.nov
Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fonda līdzkeļus piedāvā ieguldīt 5G tīklā, īres dzīvokļu būvniecībā un Rīgas aglomerācijas transporta attīstībā, liecina Finanšu ministrijas (FM) apkopotā informācija.
 
23.nov
Eiropas Parlaments (EP) šodien plāno izskatīt rezolūcijas projektu, ar kuru iecerēts prasīt pilnībā atjaunot Covid-19 dēļ ierobežoto Šengenas zonas darbību.
 
20.nov
Eiropas Savienība (ES) šogad varētu apstiprināt divas vakcīnas pret jauno koronavīrusu, no kurām vienu testē uzņēmumi "Pfizer" un "BioNTech", bet otru testē "Moderna", ceturtdien paziņoja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.
 
20.nov
Ceturtdien apturētas Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas pēcbreksita sarunas, jo vienam no ES delegācijas locekļiem konstatēta inficēšanās ar jauno koronavīrusu.
 
19.nov
Eiropas Komisija (EK) mudina dalībvalstis Covid-19 diagnosticēšanā izmantot arī ātros antigēna testus, vienlaikus tā šodien parakstījusi 35,5 miljonu eiro vērtu nolīgumu, lai pastiprinātu testēšanas jaudas, pavēstīja EK pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļas pārstāve Kristīne Liepiņa.
 
19.nov
Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Kriminālprocesa likumā, kas paredz precīzāk noteikt kārtību, kā tiek pieprasīta mūsu pilsoņu izdošana Latvijai no citas Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts, ja šai dalībvalstij izdošanu lūgusi trešā valsts.
 
19.nov
Eiropas Parlamenta deputāts un Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžeta veidošanas kontakta grupas loceklis Roberts Zīle (NA) kritizē finanšu ministra Jāņa Reirs (JV) nostāju pārlieku zema budžeta deficīta veidošanas stratēģijā.
 
18.nov
Eiropas Komisija (EK) no atbalsta instrumenta bezdarba risku mazināšanai ārkārtas situācijā (SURE) Latvijai izmaksājusi 120 miljonus eiro, informēja EK pārstāvniecībā Latvijā.
 
17.nov
Eiropas Komisija (EK) otrdien apstiprinājusi līgumu ar farmācijas uzņēmumu "CureVac", kas ļaus visu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vārdā vispirms iegādāties 225 miljonus vakcīnu pret Covid-19, informēja EK pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.
 
17.nov
Polijas un Ungārijas vadītāji, uzliekot veto Eiropas Savienības (ES) ilgtermiņa budžetam un bloka tautsaimniecības atveseļošanas paketei pēc Covid-19 izraisītās krīzes, novērš savu valstu sabiedrību uzmanību no iekšējiem saspīlējumiem, šādu viedokli pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (JV).
 
16.nov
Ungārija un Polija pirmdien uzlikuši veto Eiropas Savienības (ES) ilgtermiņa budžetam un bloka tautsaimniecības atveseļošanas paketei pēc Covid-19 izraisītās krīzes, tādējādi izsakot savu protestu pret ES fondu līdzekļu piešķišanas sasaisti ar tā dēvētās likuma varas ievērošanu.
 
13.nov
Eiropas Savienības (ES) iekšlietu ministri piektdien vienojušies pastiprināt drošību uz bloka ārējām robežām un atbalstīja normu pieņemšanu stingrākai vardarbīgā ekstrēmisma kontrolei internetā.
 
13.nov
Eiropas Savienība (ES) piektdien nosodīja Baltkrieviju par šonedēļ aizturētā opozīcijas aktīvista Ramana Bandarenkas nogalināšanu, kā arī brīdināja Minsku par jaunu sankciju noteikšanu.
 
13.nov
Eiropas Komisijai (EK) saistībā ar Covid-19 izplatības palielināšanos pēc nepieciešamības ir jāīsteno atbalsta pasākumi lauksaimniecības un pārtikas preču ražotājiem, pauda zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA).
 
13.nov
Eiropas veselības savienības izveide ir kļuvusi par aktuālu tēmu Covid-19 pandēmijas dēļ - tā nākotnē dažādu likstu gadījumā ļautu reaģēt saskaņotāk, komentējot Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumu izveidot Eiropas Veselības aģentūru, pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Ivars Ijabs (AP).
 
12.nov
Eiropas Savienības (ES) tiesa trešdien nolēmusi, ka bankas ir atbildīgas par maksājumiem, kas veiktas ar bezkontakta norēķinu kartēm, ja klients ir ziņojis par kartes pazaudēšanu vai nozagšanu.
 
12.nov
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti šodien ar Eiropas Savienības (ES) Veselības un pārtikas drošuma komisāri Stellu Kirjakidu apspriedīs ES iepirkuma kritērijus un nosacījumus, kā arī to, kā nodrošināt taisnīgu piekļuvi Covid-19 vakcīnām.
 
11.nov
Eiropai, izejot no Covid-19 pandēmijas, ekonomiskās izaugsmes veicināšanai ir vajadzīga 5G attīstība, šodien 3.Baltijas ekosistēmas foruma "5G Techritory" atklāšanā teica Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis.
 
11.nov
Francijas prezidents Emanuels Makrons otrdien pauda nosodījumu Eiropas patvēruma sistēmas ļaunprātīgai izmantošanai no cilvēku puses, kas Eiropā cenšas iekļūt negodprātīgu motīvu vadīti.