Eiropas Savienība

Vakar, 22:33
Jaunais Eiropas Parlamenta (EP) sasaukums pieļauj Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb breksita termiņa pagarinājumu, informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.
 
Vakar, 9:39
Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (JV) ievēlēta par Eiropas Parlamentā lielākās politisko partiju frakcijas - Eiropas Tautas partijas (ETP) grupas - viceprezidenti, informēja Kalnietes palīdze Elīna Bīviņa.
 
16.sep
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons pirmdien, tiekoties ar Eiropas Komisijas (EK) prezidentu Žanu Klodu Junkeru, paziņos, ka Lielbritānija nav gatava atlikt breksitu uz vēl vēlāku laiku, atklājis avots Džonsona birojā.
 
15.sep
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons sestdien sacīja, ka viņš guvis "milzīgu progresu" ceļā uz breksita vienošanās panākšanu ar Eiropas Savienību (ES), intervijā Lielbritāniju arī salīdzinot ar amerikāņu komiksu un filmu supervaroni Halku.
 
14.sep
Lielbritānijas bijušais premjerministrs Deivids Kamerons atvainojies par sašķeltību, ko izraisījis viņa savulaik ierosinātais referendums par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).
 
14.sep
Britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru piekdien pieauga līdz septiņu nedēļu augstākajam līmenim, mazinoties bažām par bezvienošanās breksitu.
 
12.sep
Eiropas Savienībai (ES) būtu nepieciešami vairāki miljardi eiro, lai attīstītu savas militārās spējas atbilstoši savām ambīcijām, ceturtdien paziņojusi Eiropas Auditoru tiesa, norādot uz kļūmēm ES centienos uzlabot savu aizsardzības politiku.
 
12.sep
Itālija cenšas izveidot automātisku sistēmu Vidusjūrā izglābto nelegālo imigrantu izdalīšanai pa citām Eiropas Savienības (ES) valstīm, ceturtdien ziņo avoti diplomātu aprindās.
 
12.sep
Eiropas Savienība (ES) pagarinājusi individuālās sankcijas, kas piemērotas fiziskām un juridiskām personām saistībā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu.
 
11.sep
Lielbritānijas valdība trešdien nākusi klajā ar jauniem plāniem imigrācijas regulēšanai pēc breksita, paredzot, ka starptautiskie studenti varēs strādāt Apvienotajā Karalistē divus gadus pēc absolvēšanas.
 
10.sep
Eiroparlamentāriešu vidū kritiku izpelnījies lēmums jaunajā Eiropas Komisijas (EK) sastāvā nodēvēt ietekmīgo migrācijas portfeli par "Eiropas dzīvesveida aizsardzības" jomu, uzticot to Grieķijas pārstāvim Margaritim Shinam.
 
10.sep
Eiropiešu vidū pieaug atbalsts saskaņotākai un efektīvākais Eiropas Savienības (ES) ārpolitikai visos svarīgākajos starptautiskās politikas jautājumos, sākot ar globālo sasilšanu un migrāciju un beidzot ar tirdzniecību un aizsardzību, liecina otrdien publiskotais Eiropas Ārlietu padomes (ECFR) pētījums.
 
10.sep
Līdzšinējais Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis (JV) jaunajā EK sastāvā izraudzīts par izpildviceprezidentu finanšu pakalpojumu un ekonomikas jomā.
 
10.sep
Nākamā Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena otrdien iepazīstinājusi ar jaunās komisijas sastāvu.
 
10.sep
Lielbritānijas parlaments pirmdienas vakarā noraidīja premjerministra Borisa Džonsona priekšlikumu sarīkot pirmstermiņa vēlēšanas 15.oktobrī, dodot pēdējo triecienu Džonsonam pirms parlamenta darba apturēšanas uz mēnesi.
 
9.sep
Lielbritānijas parlamenta apakšpalātas spīkers Džons Berkovs pirmdien paziņojis, ka oktobra beigās savu amatu atstās.
 
9.sep
Lielbritānijas karaliene Elizabete II pirmdien devusi karalisko piekrišanu opozīcijas virzītajam likumprojektam, kura mērķis ir nepieļaut Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) 31.oktobrī bez vienošanās.
 
9.sep
Jaunā Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena Igaunijas kandidātei Kadri Simsonei, visticamāk, piedāvās eirokomisāra amatu enerģētikas jomā, vēstīja laikraksts "Postimees". 
 
8.sep
Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns svētdien noraidījis iespēju vēlreiz atlikt Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), kas šobrīd paredzēta 31.oktobrī.
 
6.sep
Lielbritānijas parlamenta apakšpalāta - Lordu palāta - piektdien apstiprināja likumprojektu, kas dos iespēju bloķēt bezvienošanās breksitu, un tagad tas vēl jāapstiprina karalienei Elizabetei II.
 
6.sep
Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb breksits nenāks par labu Latvijas tautsaimniecībai, atzina Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.
 
5.sep
Eiropas Cilvēktiesību tiesas Komiteja trīs tiesnešu sastāvā 2019. gada 5. septembrī pasludināja spriedumu lietā Andersone pret Latviju, vienbalsīgi atzīstot, ka ir pieļauts Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 6. panta 1. punkta (tiesības uz taisnīgu tiesu) pārkāpums, ziņo Latvijas Ārlietu ministrija.