Eiropas Savienība

0:02
Piektdien paredzētā Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) mainīs spēku samēru Eiropas Parlamentā (EP) un tas var apgrūtināt Eiropas Komisijas (EK) iecerēto reformu īstenošanu.
 
Vakar, 16:51
Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka pēc Apvienotās Karalistes (AK) izstāšanās no Eiropas savienības (ES), kas notiks šā gada 31.janvārī, spēkā stājas Izstāšanās līgums, kas nosaka pārejas periodu līdz 2020. gada 31. decembrim. Pārejas perioda ietvaros Latvijas valstspiederīgajiem saglabāsies līdzšinējā veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtība.
 
24.jan
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons piektdien parakstījis vienošanos par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).
 
24.jan
Abas augstākās Eiropas Savienības (ES) amatpersonas piektdien parakstījušas vienošanos par Lielbritānijas izstāšanos no bloka.
 
23.jan
Lielbritānijas karaliene Elizabete II ceturtdien apstiprināja likumu par breksita vienošanos, kas ļaus Apvienotajai Karalistei atstāt Eiropas Savienību (ES) 31.janvārī.
 
23.jan
Līguma par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) ratificēšana Apvienotās Karalistes parlamentā tuvina sakārtotu breksitu 31.janvārī, norādīja Ārlietu ministrijā (ĀM).
 
21.jan
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons pirmdien cieta pirmo parlamentāro sakāvi kopš pēdējām vēlēšanām, kad parlamenta augšpalāta Lordu palāta nobalsoja par breksita likumprojekta grozījumu, kas paredz piešķirt Eiropas Savienības (ES) pilsoņiem fizisku pierādījumu par viņu tiesībām uzturēties Lielbritānijā pēc breksita.
 
19.jan
5,8 miljardus vērtajam "Rail Baltica" projektam jau pēc sešiem gadiem jāsavieno Baltijas valstu galvaspilsētas ar Centrāleiropu, uzbūvējot Eiropas platuma sliežu ceļus un modernas dzelzceļa stacijas. Eiropas Savienība segs 85% no izdevumiem. Šobrīd notiek projektēšana, šogad jāsākas arī būvniecībai. Latvijas Valsts kontrole kopā ar kolēģiem Igaunijā un Lietuvā konstatējusi problēmas, kas draud projektu ievilkt pat par četriem gadiem. Pagaidām neoficiālā līmenī Eiropas Komisija brīdina, ka ir robeža tam, cik lielas nobīdes laikā pieļaujamas. Pērnā gada nogalē apstiprināts viens pagarinājums, bet tālākas kavēšanās var apdraudēt Eiropas līdzfinansējumu.
 
18.jan
Eiropas Savienība (ES) par 75% samazinājusi šogad Turcijai paredzēto pirmsiestāšanās palīdzību sakarā ar strīdu par gāzes ieguvi Vidusjūrā un Ankaras militāro ofensīvu Sīrijā, sestdien vēsta Vācijas mediju grupas "Funke Media Group" laikraksti.
 
17.jan
Šodien Latvijā vizītē ieradīsies Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas vietniece demokrātijas un demogrāfijas jautājumos Dubravka Šuica, informēja EK pārstāvniecībā Latvijā.
 
15.jan
Eiropas Parlaments trešdien pieņemtajā rezolūcijā uzsver, ka, lai saņemtu tā piekrišanu Lielbritānijas izstāšanās līgumam, jāgarantē pilsoņu tiesību aizsardzība.
 
15.jan
Eiropas Parlaments (EP) šodien, 15. janvārī, plenārsēdē ar 592 balsīm par, 22 pret un 51 deputātiem atturoties atbalstīja deputātes Ineses Vaideres (JV) ziņojumu, kas paredz ieviest jaunu pievienotā vērtības nodokļa (PVN) piemērošanu Eiropas Savienībā (ES), samazinot izmaksas un atvieglojot administratīvās prasības Latvijas un citu dalībvalstu mazajiem uzņēmējiem.
 
14.jan
Eiropas Savienība (ES) ir apņēmusies līdz 2050.gadam kļūt par pirmo klimatneitrālo pasaules daļu, izmantojot Eiropas zaļā kursa investīciju plānu, ar kuru tiks tiks aktivizētas publiskās investīcijas, piesaistot investīcijas vismaz triljons eiro apmērā.
 
14.jan
Šodien Eiropas Komisija (EK) uzsākusi sarunas ar uzņēmumiem un arodbiedrībām par taisnīga minimālā atalgojuma ieviešanu Eiropas Savienības (ES) mērogā.
 
14.jan
Par Eiropas Komisijas (EK) ģenerālsekretāri šodien apstiprināta Ilze Juhansone, izriet no ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (JV) paziņojuma mikroblogošanas vietnē "Twitter".
 
13.jan
Bijušais Eiropas Parlamenta (EP) deputāts no Latvijas Andrejs Mamikins būs Igaunijas eiroparlamentārietes Janas Tomas palīgs, vēstīja laikraksts "Postimees".
 
12.jan
Eiropas Parlamenta deputāti bažīgi par iedzīvotāju tiesībām pēc breksita, informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.
 
10.jan
Latvijas un Ungārijas ārlietu ministri piektdien pēc tikšanās Rīgā sarīkotajā prese konferencē kritizēja Briseles piedāvāto patvēruma meklētāju kvotu sistēmu.
 
10.jan
Eiropas Komisija (EK), pirms izteikt spriedumu par Ukrainas pasažieru lidmašīnas katastrofu pie Teherānas, sagaidīs oficiālās izmeklēšanas atzinumus, piektdien pavēstīja EK pārstāvis sakariem ar presi Stefans de Kērsmākers.
 
9.jan
Lielbritānijas Pārstāvju palāta ceturtdien beidzot apstiprinājusi izstāšanās vienošanos Lielbritānijas aiziešanai no Eiropas Savienības (ES), paverot ceļu bloka pamešanai 31.janvārī.
 
9.jan
Par politiķu atbildību, Eiropas zaļo kursu un klimatneitrālas ekonomikas izaicinājumiem saruna ar Eiropas Parlamenta deputāti, Eiropas Tautas partijas (ETP) grupas priekšsēdētāja vietnieci Sandru Kalnieti ( Jaunā Vienotība).
 
8.jan
Eiropas Savienība (ES) trešdien paziņoja, ka "netaupīs pūliņus", lai saglabātu pasaules lielvaru un Irānas kodolvienošanos.