Trešdiena, 1.februāris

redeem Brigita, Indars, Indra, Indris

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardEiropas Savienība

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis 2022.gadā pirmo reizi saražoja vairāk elektroenerģijas no vēja un saules, nekā no dabasgāzes, secinājusi domnīca "Ember".
Vakar, 12:00 Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Savienības (ES) ministri ceturtdien apsprieduši nelegālās imigrācijas ierobežošanas veidus, tai skaitā tādas pretrunīgi vērtētas idejas kā žogu celtniecība un patvēruma centru veidošana ārpus Eiropas.
26.jan Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Parlaments (EP) atteicies atklāt plašāku informāciju par EP prezidentes Robertas Metsolas un viņas vīra vizīti Francijas vīna reģionā un nakšņošanu pieczvaigžņu viesnīcā, ko apmaksājusi vīna darītāju brālība.
24.jan Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Komisija (EK) un Eiropas zāļu aģentūru vadītāji (HMA), sadarbojoties Zāļu piegādes pārtraukumu un drošuma koordinācijas izpildgrupā (MSSG), seko līdzi un reaģē uz šī brīža antibiotiku piegādes pārtraukumiem Eiropas Savienībā (ES), informē Zāļu valsts aģentūra (ZVA).
20.jan Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Savienība (ES) plāno sniegt militāro atbalstu Ukrainai vēl 500 miljonu eiro apmērā, lai tā aizsargātos pret Krievijas uzbrukumiem, piektdien Briselē paziņoja augsta ES amatpersona.
20.jan Ziņu aģentūra LETA
Vairāku Eiropas ziemeļu reģiona valstu meža īpašnieku organizācijas, tostarp arī Latvijas meža īpašnieki, nosūtījuši vēstuli Eiropas komisijai, Eiropas parlamentam un Zviedrijai kā ES padomes prezidējošajai valstij, iebilstot Atjaunojamās enerģijas direktīvas aizliegumam izmantot malku un šķeldu siltumapgādē, aģentūru LETA informē Latvijas Meža īpašnieku biedrībā (LMIB).
20.jan Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti šodien pieņemtajā rezolūcijā prasa Krievijas politisko un militāro vadību saukt pie atbildības par agresijas noziegumiem pret Ukrainu, aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.
19.jan Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti trešdien aicināja sākt izmeklēšanu pret Eiropas Savienības (ES) paplašināšanās komisāru Olivēru Vārhelji, uzskatot, ka viņš ir pārāk labvēlīgi noskaņots pret Serbijas prokrievisko prezidentu Aleksandru Vučiču.
19.jan Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Savienībā (ES) pērn reģistrēti apmēram 330 000 mēģinājumu nelegāli šķērsot bloka robežu, kas salīdzinājumā ar 2021.gadu ir par 64% vairāk un ir augstākais līmenis kopš 2016.gada, liecina Eiropas Savienības (ES) robežaģentūras "Frontex" apkopotie dati.
13.jan Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Savienības (ES) vadībā straujāks kļuvis darbs pie desmitās sankciju paketes pret Krieviju, un dalībvalstis vēlas to pieņemt līdz februāra sākumā Kijivā plānotajam Ukrainas-ES samitam, vēsta poļu ziņu aģentūra PAP, atsaucoties uz saviem avotiem.
12.jan Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Televīzijas (LTV) Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle iecelta par Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) Televīzijas mūzikas ekspertu grupas vadītāju, aģentūru LETA informēja LTV.
12.jan Ziņu aģentūra LETA
Pēc PSRS sabrukuma un aukstā kara beigām NATO valstis militārā ziņā bija krietni atslābušas, uzsvaru liekot uz atbruņošanās kampaņām, tādēļ kara gadījumā Eiropa tam būtu nesagatavota, intervijā aģentūrai LETA atzīst ārpolitikas eksperts un ilggadējais Saeimas Ārlietu komisijas loceklis Atis Lejiņš
12.jan Ziņu aģentūra LETA
NATO un Eiropas Savienība (ES) veidos kopīgu darba grupu, kuras mērķis būs efektīvāk aizsargāt bloka kritisko infrastruktūru, paziņojušas amatpersonas
11.jan Ziņu aģentūra LETA
NATO un Eiropas Savienības (ES) amatpersonas otrdien Briselē parakstījušas kopīgu deklarāciju, solot paplašināt sadarbību starp abām institūcijām.
10.jan Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Savienībai (ES) ir svarīgi sankcijas pret Krieviju noturēt tik ilgi, cik tas ir nepieciešams, un nesākt tās pāragri kādā veidā mazināt, intervijā aģentūrai LETA uzsvēra Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis.
4.jan Ziņu aģentūra LETA
Dzelzceļa projekta "Rail Baltica" īstenotājiem, Baltijas valstu kopuzņēmumam AS "RB Rail" un SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas", uzdots divu nedēļu laikā sagatavot ziņojumus par projekta aktuālo situāciju, problēmām un projekta aizkavēšanās iemesliem, šodien žurnālistiem pastāstīja satiksmes ministrs Jānis VItenbergs (NA).
3.jan Ziņu aģentūra LETA
Energoapgādē Eiropā Savienībā (ES) šogad varētu būt vēl pietiekami nopietnas problēmas, intervijā aģentūrai LETA uzsvēra Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis.
3.jan Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Parlaments (EP) pirmdien pavēstīja, ka EP prezidente Roberta Metsola, turpinoties ar Kataru saistītajam korupcijas skandālam, uzsākusi "steidzamības procedūru", lai atceltu imunitāti diviem eiroparlamentāriešiem.
2.jan Ziņu aģentūra LETA
Laikā, kad Eiropas Centrālā banka (ECB) īsteno pasākumus, lai bremzētu inflāciju, arī Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm ir jāsāk mazināt budžeta deficīti un jāvirzās uz stingrāku fiskālo politiku, jo svarīgi ir, lai fiskālā un monetārā politika nenonāktu pretrunās, intervijā aģentūrai LETA uzsvēra Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis.
2.jan Ziņu aģentūra LETA
Norvēģija veicot darbības zivsaimniecības jomā, kas vērstas pret Eiropas Savienības (ES) interesēm, uz to vēstulē Saeimas Ārlietu komisijai vērš uzmanību Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvji.
1.jan Ziņu aģentūra LETA
Aviācijas nozarei Eiropā šogad būtisks izaicinājums būs gaisa telpas kapacitāte, aģentūrai LETA norādīja lidostas valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.
1.jan Ziņu aģentūra LETA
Horvātija šodien pāriet uz Eiropas Savienības (ES) kopīgo valūtu eiro un pievienojas Šengenas zonai.
1.jan Ziņu aģentūra LETA