Eiropas Savienība

21:29
Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena kļuvusi par vecmāmiņu.
 
Vakar, 19:22
Eiropas Komisija (EK) varētu nepagarināt līgumu ar uzņēmumu "AstraZeneca" par tā ražotās Covid-19 vakcīnas piegādi, kas beigsies jūnijā, svētdien paziņoja ES iekšējā tirgus komisārs Tjerī Bretons.
 
Vakar, 8:31
Latvijā 9.maijā ar dažādām aktivitātēm atzīmēs Eiropas dienu, kas veltīta mieram un vienotībai Eiropā, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).
 
6.mai
Krievija ceturtdien piedraudējusi Eiropas Savienībai (ES) ar pretpasākumiem, ja pret Maskavu tiks vērstas jaunas sankcijas.
 
6.mai
Epidemioloģiskajai situācijai Izraēlā uzlabojoties, Eiropas Savienība (ES) atļāvusi tūrisma braucienus uz un no Izraēlas.
 
5.mai
Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) sākusi vērtēt "Pfizer/Biontech" Covid-19 vakcīnas "Comirnaty" lietošanu bērniem vecumā no 12 līdz 15 gadiem, informēja Zāļu valsts aģentūra (ZVA).
 
4.mai
Eiropas Savienībā (ES) injicēti aptuveni 150 miljoni Covid-19 vakcīnu devu, otrdien paziņoja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.
 
4.mai
Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) otrdien paziņoja, ka sākusi izskatīt Ķīnas uzņēmuma "Sinovac" izstrādāto Covid-19 vakcīnu, lai novērtētu tās efektivitāti un drošumu, kas ir pirmais solis uz tās iespējamu apstiprināšanu izmantošanai Eiropas Savienībā (ES).
 
4.mai
"Latvijas jauniešu pašnāvību skaits ir viens no augstākajām Eiropas Savienībā. To, kāpēc tas tā ir, nav īsti zināms. Tas ir saistīts ar dažādiem apstākļiem. Piemēram, Latvijai ir viena no augstākajām vietām pasaulē pēc mobinga izplatības un vardarbības skolās. Tāpat Latvijā ir vieni no lielākajiem alkoholisma rādītājiem. Iespējams, tas arī ir kaut kā saistīts. Un Latvijā ir vieni no augstākajiem šķirto ģimeņu skaitiem. Arī Covid-19 pandēmijas ierobežojumi Latvijas pusaudžiem, spriežot pēc aptauju datiem, sagādājuši vairāk psihoemocionālo grūtību. Visas šīs lietas ietekmē mentālo veselību," stāsta pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs.
 
3.mai
Eiropas Komisija (EK) pirmdien ierosinājusi ļaut Eiropas Savienībā (ES) ieceļot trešo valstu pilsoņiem, kas pilnībā potēti ar kādu no bloka atzītajām vakcīnām pret Covid-19.
 
2.mai
Eiropas Komisijas (EK) vides komisārs svētdien aicinājis Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis regulāri pārbaudīt notekūdeņus uz jaunā koronavīrusa klātbūtni, jo tas palīdzētu izsekot vīrusa izplatībai.
 
1.mai
Šodien visā Eiropā, tostarp arī Latvijā, darbu sāk vairāk nekā 420 "Europe Direct" informācijas centri, informēja Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.
 
30.apr
Krievijas Ārlietu ministrija piektdien pavēstīja, ka nosaka sankcijas vairākām Eiropas Savienības (ES) struktūru un dalībvalstu amatpersonām, tai skaitā arī diviem Latvijas pārstāvjiem - Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājam Ivaram Āboliņam un Valsts valodas centra direktoram Mārim Baltiņam, liedzot viņiem turpmāk iebraukt Krievijā.
 
29.apr
Eiropas Savienībā (ES) reģistrēto koronavīrusa gadījumu skaits pārsniedz 30 miljonus, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) aplēses.
 
29.apr
Aizvadītās nedēļas laikā Latvija starp Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, ir pacēlusies līdz 13.vietai, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.
 
29.apr
Farmācijas uzņēmumu "BioNTech" un "Pfizer" kopīgi izstrādātā vakcīna pret jauno koronavīrusu no jūnija Eiropā varētu būt pieejama arī bērniem vecumā no 12 līdz 15 gadiem, prognozē "BioNTech".
 
27.apr
Pat domādams neizdomāsi, ka vienu no Eiropas Savienības idejiskajiem pamatlicējiem Robēru Šūmani varētu iecelt svētīgo kārtā. Tomēr ar tādu paziņojumu klajā nācis Vatikāns. Pāvests Francisks jau jūnijā varētu atzīt, ka Šūmanis, kurš bija pārliecināts katolis, vadījis tikumisku un svētu dzīvi.
 
26.apr
Eiropas Komisijas (EK) vērsusies tiesā pret Lielbritānijas un Zviedrijas farmācijas uzņēmumu "AstraZeneca" par Covid-19 vakcīnu piegāžu līguma pārkāpumiem, pirmdien pavēstīja EK pārstāvis sakariem ar presi Stefans De Kērsmākers.
 
23.apr
Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena paudusi pārliecību, ka Eiropas Savienībai (ES) vajadzētu būt pietiekami daudz Covid-19 vakcīnu devām, lai vakcinētu 70% pieaugušo iedzīvotāju jau līdz jūlijam.
 
23.apr
Līdz šim pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu Latvijā ir saņēmuši 10,4% pieaugušo populācijas, kas joprojām ir otrais zemākais rādītājs Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstu vidū, liecina Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati par laika periodu līdz 18.aprīlim.
 
22.apr
Latvija starp Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, ir pacēlusies līdz 16.vietai, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.
 
22.apr
Eiropas Komisija (EK) apsver vēršanos tiesā pret Lielbritānijas un Zviedrijas farmācijas uzņēmumu "AstraZeneca", lai panāktu Covid-19 vakcīnu piegādes pietiekamā daudzumā, pavēstīja vairāki diplomātiskie avoti.