Eiropas Savienība

10:17
 Dažādos projektos Latvijā ieguldīti 86,4% no šajā plānošanas periodā pieejamajiem Eiropas Savienības (ES) fondiem, teikts Finanšu ministrijas (FM) sagatavotajā ziņojumā par ES fondu ieviešanas gaitu.
 
Vakar, 17:22
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm un Eiropas Parlamentam (EP) līdz vēlam vakaram ieilgušajās sarunās piektdien nav izdevies vienoties par ES 2020.gada budžetu.
 
12.nov
Gadās, ka cilvēks izdara kādu pavisam neievērojamu darbību, kurai tajā brīdī pat nepievērš uzmanību, taču vēlāk izrādās, ka šīs darbības dēļ visa dzīve sagriežas ar kājām gaisā.
 
7.nov
Trīs Lielbritānijas partijas - liberāldemokrāti, "zaļie" un "Plaid Cymru" - ceturtdien paziņojušas par vēlēšanu paktu, kura mērķis ir nodrošināt maksimāli daudz breksita pretinieku ievēlēšanu parlamentā.
 
4.nov
Laikrakstā Financial Times bija publicēta burvīga karikatūra. Tālā nākotnē – pilsētā, kurā ļaudis pārvietojas ar lidojošajiem šķīvīšiem, sarunājas divi personāži. Viens saka otram: «Mans tēvs stāstīja, ka viņš visu savu dzīvi ir bijis Breksita sarunu vedējs un viņa tēvs pirms tam arī.» Smieklīga un rūgta ironija.
 
3.nov
Breksita partijas vadītājs Naidžels Farāžs svētdien paziņoja, ka nekandidēs uz vietu Lielbritānijas parlamenta apakšpalātā 12.decembrī paredzētajās pirmstermiņa vēlēšanās, taču atbalstīs savas partijas kandidātus priekšvēlēšanu kampaņā.
 
2.nov
Lielbritānijas premjerministrs un Konservatīvās partijas līderis Boriss Džonsons piektdien noraidīja Breksita partijas priekšsēdētāja Naidžela Farāža un ASV prezidenta Donalda Trampa ierosinājumu, ka viņam vajadzētu veidot vēlēšanu aliansi ar Breksita partiju.
 
31.okt
Eiropas Savienības (ES) pārskaitīs Turcijai vēl 663 miljonus eiro, kas būs kārtējais maksājums Briseles un Ankaras 2016.gada migrācijas ierobežošanas vienošanās ietvaros, ceturtdien pavēstīja Eiropas Komisija (EK).
 
30.okt
Pamatojoties uz Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vēstuli, Eiropas Padomes (EP) Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa Monitoringa komiteja ir nolēmusi rīkot "faktu noskaidrošanas vizīti" Latvijā, lai gūtu padziļinātu priekšstatu par iespējamajiem Eiropas vietējo pašvaldību hartas pārkāpumiem administratīvi teritoriālās reformas gaitā, informēja LPS.
 
30.okt
Lielbritānijas parlaments balsojumā otrdien atbalstīja pirmstermiņa parlamenta vēlēšanu rīkošanu 12.decembrī, šādi cenšoties rast izeju no politiskā strupceļa, kas izveidojies saistībā ar valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).
 
28.okt
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons pirmdien akceptējis Eiropas Savienības (ES) piedāvātos breksita termiņa pagarināšanas nosacījumus.
 
28.okt
Latvijas nostāja pret Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) termiņa pagarināšanu ir elastīga un esam gatavi dot jebkādu laiku, kurā panākt visas "Brexit" norisei nepieciešamās vienošanās, šorīt LTV "Rīta panorāmā" sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
25.okt
Eiropas Savienības (ES) vēstnieki līdz nākamajai nedēļai atlikuši lēmuma pieņemšanu par to, uz cik ilgu laiku atliekama Lielbritānijas izstāšanos no ES, piektdien pēc sarunām Briselē pavēstīja diplomāti.
 
24.okt
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ceturtdien paziņojis, ka vēlas parlamenta atbalstu pirmstermiņa vēlēšanu izsludināšanai 12.decembrī, apsolot deputātiem, ja tie piekritīs, ilgāku laiku breksita vienošanās apspriešanai.
 
24.okt
Eiropas Parlaments (EP) aicina noteikt Eiropas Savienības (ES) sankcijas pret Turciju, informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.
 
24.okt
Iespējamība, ka Apvienotā Karaliste no Eiropas Savienības izstāsies 31. oktobrī, būtiski sarukusi pēc tam, kad britu parlamenta vairākums atteicies izskatīt ar Brexit saistīto likumprojektu trīs dienu laikā. Premjers Boriss Džonsons atsaucis likumprojektu un paziņojis, ka tagad gaidīs ES lēmumu par izstāšanās termiņa pagarināšanu. Amatpersonas Briselē likušas saprast, ka tāds noteikti būs, taču pagaidām nav skaidrs, uz cik ilgu laiku. Ja Brexit tiks atlikts līdz nākamā gada 31. janvārim, britu valdība centīsies šajā starplaikā panākt jaunu parlamenta vēlēšanu sarīkošanu.
 
24.okt
Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere šodien Strasbūrā, Eiropas Parlamentārās asociācijas ģenerālajā asamblejā ievēlēta par asociācijas viceprezidenti.
 
23.okt
Eiropas Parlaments (EP) prasa nākamā gada Eiropas Savienības budžetā klimata aizsardzībai novirzīt papildu vismaz divus miljardus eiro, informē EP preses dienests.
 
23.okt
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons trešdien paziņoja, ka sagaidīs Briseles atbildi par Lielbritānijas lūgumu atlikt breksita termiņu, pirms lemt par tālākajiem soļiem.
 
23.okt
Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) 31.oktobrī nav iespējama, trešdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
23.okt
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons, šķiet, centīsies panākt parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas.
 
22.okt
Tiesvedības ilguma dēļ Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) pret Latviju vērsies Romāns Siņicins, kurš aizvien nav sagaidījis galīgo spriedumu lietā par mantu zādzību, kura saskaņā ar apsūdzību esot izdarīta pirms 25 gadiem, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".
 

Rīgas namu pārvaldnieks