Eiropas Savienība

Vakar, 21:51
Eiropas Savienība (ES) otrdien paziņoja, ka tiks atvēlēti līdz 500 miljoniem eiro aizsardzības projektu finansējumam, arī tā dēvētā eirodrona izstrādei.
 
Vakar, 21:21
Eiropas Savienība (ES) cer sākt jūnijā sākt sarunas ar Ziemeļmaķedoniju par tās pievienošanos blokam, otrdien pavēstīja ES augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni.
 
Vakar, 20:30
Kandidātu sarakstus Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām šodien Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza partiju apvienība "Atmoda" un Latvijas Krievu savienība (LKS).
 
Vakar, 18:51
Partijā "KPV LV" tiek apsvērta iespēja Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās kā vienu no saraksta līderiem virzīt Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētāju Kasparu Ģirģenu (KPV LV).
 
18.mar
Lielbritānijas parlamenta spīkers Džons Berkovs pirmdien paziņojis, ka valdība nevar pieprasīt trešo balsojumu par premjerministres Terēzas Mejas panākto "Breksita" vienošanos, ja tajā netiek izdarīti būtiski grozījumi.
 
18.mar
Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) šodien turpinājās deputātu kandidātu sarakstu pieņemšana 25. maija Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Šodien savus deputātu kandidātu sarakstus iesniedza trīs partijas un partiju apvienības - “Jaunā Vienotība”, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” un Zaļo un Zemnieku savienība. Visos šodien iesniegtajos kandidātu sarakstos pieteikts maksimāli iespējamais kandidātu skaits - 16 kandidātu, kas ir divas reizes vairāk nekā no Latvijas Eiropas Parlamentā ievēlamais deputātu skaits.
 
18.mar
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir atbalstījusi visus saņemtos priekšlikumus par 45 vēlēšanu iecirkņu izveidošanu 38 ārvalstīs šā gada Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, informēja CVK.
 
18.mar
Partiju apvienība "Jaunā Vienotība" (JV), nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) un Latvijas Reģionu apvienība (LRA) pieteikušās šodien Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniegt savus kandidātu sarakstus Eiropas Parlamenta vēlēšanām.
 
17.mar
No partijas "Latvijas Krievu savienība" (LKS) saraksta Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās ar ceturto numuru balotēsies arī šaha lielmeistars Aleksejs Širovs, kurš 2000. gadā kļuva par pasaules vicečempionu, informēja LKS.
 
15.mar
"Breksita" atbalstītājs Naidžels Farāžs plāno sestdien sākt 14 dienu protesta gājienu, lai atbalstītu Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), bet šodien Anglijā atbalsta demonstrāciju "Breksitam" sarīkojuši zvejnieki.
 
15.mar
Centrālajā vēlēšanu komisijā kandidātu sarakstu Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām iesniegusi "Centra partija", no kuras kandidē arī Vācijas parlamenta jeb Bundestāga deputāts Valdemārs Herdts.
 
15.mar
Eiropas Savienības (ES) līderi piektdien pieprasījuši no Lielbritānijas skaidrību par tās plāniem, pirms lemt par iespējamo "Breksita" atlikšanu.
 
15.mar
Partiju apvienība "Par alternatīvu" Eiropas Parlamenta vēlēšanās gatavojas startēt ar nosaukumu "Jaunā Saskaņa", kas izraisījis ar to nesaistītās partijas "Saskaņa" pārstāvju sašutumu, atsaucoties uz Latvijas Radio noskaidroto, vēsta portāls "lsm.lv".
 
15.mar
Eiropas Savienība (ES) noteikusi sankcijas pret astoņām Krievijas amatpersonām par pagājušajā gada novembrī Kerčas šaurumā notikušo Krievijas uzbrukumu Ukrainas jūras spēku kuģiem.
 
15.mar
No Eiropas Savienības (ES) tiesību un demokrātijas viedokļa nedrīkst dot Eiropas Komisijai (EK) tiesības apturēt finansējumu tikai tāpēc, ka EK šķiet, ka likuma vara kādā valstī nav pietiekama, pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
14.mar
Lielbritānijas parlaments ceturtdien ar 210 balsu vairākumu atbalstījis Terēzas Mejas priekšlikumu par "Breksita" atlikšanu.
 
14.mar
Lielbritānijas parlaments ceturtdien ar 85 balsu lielu vairākumu noraidījis atkārtota "Breksita" referenduma rīkošanu.
 
14.mar
Lielbritānijas parlamenta deputāti ceturtdien balsos par to, vai lūgt Eiropas Savienību (ES) pagarināt izstāšanās termiņu no bloka, kas šobrīd ir paredzēta 29. martā.
 
13.mar
Lielbritānijas parlaments trešdien ar minimālu balsu pārsvaru nobalsojis pret izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās.
 
13.mar
Eiropas Savienības (ES) "Breksita" sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē trešdien paudis šaubas, vai ir jēga atlikt Apvienotās karalistes izstāšanos no bloka, uzsverot, ka Lielbritānijas valdībai jāpamato šāds lūgums.
 
13.mar
"Brexit" process, visticamāk, nonāks līdz balsojumam par Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) sarunu pagarināšanu, atzina Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) pētnieks Māris Andžāns.
 
13.mar
Kārtējais pasaules gals gaidāms šā gada oktobrī līdz ar pašreizējā Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidenta Mario Dragi nomaiņu. Latvijai nekļūs vieglāk no tā, ka tas būšot tikai finanšu pasaules gals tikai Eiropā.