Eiropas Savienība

10.aug
Ja ASV izpildīs draudus par jaunu, bargu ekonomisko sankciju noteikšanu Krievijai, tas tiks uzskatīts par "ekonomiskā kara pieteikumu ", piektdien paziņojis Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.
 
6.aug
Lielbritānijā tikai 22% vēlētāju atbalsta premjerministres Terēzas Mejas pieeju "Breksita" sarunām, liecina pētniecības kompānijas "Orb International" jaunākā aptauja.
 
5.aug
Lielbritānija, visticamāk, izstāsies no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās par abu pušu nākotnes attiecībām, intervijā laikrakstam "Sunday Times" paziņojis Lielbritānijas tirdzniecības ministrs Laiems Fokss, vainojot tajā Briseli.
 
2.aug
Eiropas Komisija (EK) piešķirs Spānijai desmitiem miljonu eiro, lai palīdzētu tai tikt galā ar augošo nelegālo migrantu pieplūdumu no Marokas, trešdien pavēstīja Eiropas Savienības (ES) ziņu avots.
 
31.jūl
Eiropas Savienības (ES) "stratēģiskajās interesēs" ir bloka paplašināšana, uzņemot Rietumbalkānu valstis, citādi Ķīna un Krievija iegūs ietekmi šajās valstīs, pirmdien paziņoja Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss.
 
26.jūl
ASV un Eiropas Savienība (ES) ir panākušas vienošanos par kopīgiem soļiem tirdzniecības strīda atrisināšanai, trešdien paziņoja ASV prezidents Donalds Tramps un Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers pēc tikšanās Baltajā namā.
 
25.jūl
Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers, cenšoties novērst tirdzniecības karu starp Eiropas Savienību (ES) un ASV, trešdien devies uz Vašingtonu, kur viņam paredzētas sarunas ar prezidentu Donaldu Trampu.
 
24.jūl
Eiropas Savienība (ES) centienos atrisināt vairākas nedēļās ilgstošo saspīlējumu attiecībās ar Itāliju otrdien ierosināja finanšu stimulus dalībvalstīm, kas piekritīs izmitināt Vidusjūrā glābšanas kuģos uzņemtos migrantus.
 
24.jūl
Bijušais ASV prezidenta Donalda Trampa politiskais stratēģis Stīvens Banons kopā ar britu eiroskeptiķu līdera Naidžela Farāža bijušo vecāko palīgu Rahimu Kasamu izveidojuši Briselē bāzētu politisku organizāciju, kuras mērķis ir vājināt un galu galā paralizēt Eiropas Savienību (ES), intervijā ziņu aģentūrai "Reuters" sacīja Banons un Kasams.
 
16.jūl
Eiropas Komisija un Eiropas Savienības (ES) patērētāju tiesību aizsardzības iestādes pirmdien aicinājušas naktsmītņu rezervēšanas uzņēmumu “Airbnb” saskaņot savu pakalpojumu sniegšanas noteikumus ar ES patērētāju tiesību aizsardzības noteikumiem un nodrošināt pārredzamību savu cenu atspoguļošanā, teikts EK paziņojumā.
 
16.jūl
Bijusī Lielbritānijas izglītības ministre Džastina Grīninga pirmdien aicinājusi sarīkot vēl vienu referendumu, lai izkļūtu no parlamentārā strupceļa, ko radījis premjerministres Terēzas Mejas priekšlikumu pēc "Breksita" veidot jaunu brīvās tirdzniecības zonu ar Eiropas Savienību (ES).
 
16.jūl
Totāli pillā. Išiass jeb sēžas nerva iekaisums. Divas dažādas versijas aprunā dažādu valstu mediji un tīmekļa komentētāji, noraugoties uz Eiropas Komisāra (EK) Žana Kloda Junkera grīļīgo gaitu NATO samitā Briselē aizvadītajā nedēļā. Vai taisnība ir tāda, kāda tā izskatās, vai tiek nozākāts slims cilvēks, kurš, neraugoties uz sāpēm, cenšas pildīt amata pienākumus, turklāt, spējot vēl pajokot gan par citiem, gan sevi? Kad jūnijā, viesojoties Īrijas parlamentā, Junkers ar lielām grūtībām aizgāja līdz tribīnei, viņš pajokoja, ka tas ir dēļ sēžas nerva problēmām, nevis tādēļ, ka būtu piedzēries, lai gan viņš «labprātāk būtu piedzēries». Varbūt viņš šo vēlmi piepildīja NATO samitā?
 
14.jūl
Itālija un Malta piektdien strīdējās par to, kurai no tām jāuzņem zvejas kuģis ar 450 migrantiem, kas devās Itālijai piederošās Lampedūzas salas virzienā.
 
13.jūl
"Maigs" "Breksits", izveidojot brīvās tirdzniecības zonu ar Eiropas Savienību (ES), neļaus Lielbritānijai noslēgt tirdzniecības līgumu ar ASV, ceturtdien intervijā britu laikrakstam "The Sun" brīdināja ASV prezidents Donalds Tramps.
 
13.jūl
Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks nosūtījis vēstuli virknei EP deputātu, kas parakstījuši EP deputātu Andreja Mamikina un Miroslava Mitrofanova (LKS) iniciēto vēstuli par atbalstu aicinājumam pārskatīt Latvijas lēmumus par krievu skolu reformu, informēja Pabrika palīdze Inga Tauriņa.
 
7.jūl
Itālijas ekspremjers Silvio Berluskoni kandidēs nākamgad gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, sestdien publiskotā intervijā laikrakstā "La Stampa" atklājis EP prezidents Antonio Tajāni.
 
7.jūl
Jūnija beigās Eiropas Savienības (ES) samitā pieņemto lēmumu īstenošana migrācijas jautājumos varētu prasīt vēl vismaz divus gadus, pieļāva Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks.
 
7.jūl
Lielbritānijas valdība piektdienas vakarā apstiprināja plānu, kura nolūks ir izveidot brīvās tirdzniecības zonu ar Eiropas Savienību (ES) pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no bloka.
 
6.jūl
Lai gan Eiropadomē panāktās valstu līderu vienošanās migrācijas krīzes risināšanā Eiropas Parlaments nokritizējis kā pārāk pieticīgas, tomēr, no Latvijas interešu viedokļa, labā ziņa ir tā, ka jaunas migrantu kvotas dalībvalstīm, visticamākais, vairs netiks uzspiestas. Eiropa veidos mehānismu, lai paturētu afrikāņus Āfrikā.
 
5.jūl
Eiropas Savienības priekšstāvji šajā plenārsesijā ir dāsni ar skarbu kritiku. Viņu nopēlumu izpelnījušies gan valstu līderi, kas ieradušies atskaitīties par paveikto un turpmākajiem plāniem, gan Eiropas Padome – par nespēju izvadīt Eiropu laukā no migrācijas krīzes. Taču visnepatīkamākos brīžus piedzīvoja poļu premjers, ko pazemoja latviešu komisārs.
 
4.jūl
Eiropas Savienības (ES) pilsoņu, tai skaitā emigrācijā Lielbritānijā pašlaik dzīvojošo lietuviešu tiesības Apvienotajā Karalistē tiks aizsargātas, solījis Eiropas Komisijas (EK) "Breksita" sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē, kas trešdien ieradies divu dienu vizītē Lietuvā.
 
4.jūl
Sakarā ar 2018. gada 5. jūlijā paredzēto Eiropas Parlamenta balsojumu par autortiesību direktīvas piedāvājumu, kurš paredz stingrus ierobežojumu interneta lietošanā, nobloķēta Vikipēdija latviešu, kā arī citās Eiropas Savienības dalībvalstu valodās.