EK veikusi negaidītas kratīšanas vairākos riepu ražošanas uzņēmumos dažādās ES valstīs

© pexels.com

Eiropas Komisija (EK) otrdien paziņoja, ka veikusi negaidītas kratīšanas lielos riepu ražošanas uzņēmumos vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs, ņemot vērā aizdomas par cenu fiksēšanu.

EK norāda, ka komisijai ir bažas, ka pārbaudēm pakļautie uzņēmumi varētu būt vienojušies par cenu fiksēšanu. Komisija gan nenosauca uzņēmumus vai valstis, kurās veiktas pārbaudes.

Taču Francijas "Michelin", Japānas "Bridgestone", ASV "Goodyear", Vācijas "Continental" un Somijas "Nokian Tyres" ir starp uzņēmumiem, kas apstiprinājuši, ka to birojos veiktas pārbaudes.

Tikmēr citi lielie riepu ražotāji nav atbildējuši uz žurnālistu lūgumu komentēt EK veiktās pārbaudes.

EK skaidro, ka cenu fiksēšanai varētu būt pakļautas jaunas vieglo automobiļu, mikroautobusu, kravas automašīnu un autobusu riepas, kas pārdotas Eiropas Ekonomikas zonā, kurā atrodas 27 ES dalībvalstis, kā arī Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

Komisija pārbauda apgalvojumus, ka uzņēmumi pārkāpuši ES konkurences noteikumus, kas aizliedz karteļu darbību un ierobežojošu uzņēmējdarbības praksi.

Politika

“Šeit nav runas par to, ka kaut kam kaut ko liegs, jo tie ir Latvijas pilsoņi un viņiem ir Satversmē noteiktās tiesības. Bet runa ir par to, lai viņu EVAK vai citas valsts apdrošināšanu maksā mums, lai mēs pēc tam varam dot rēķinu Francijai, Vācijai, Īrijai vai Zviedrijai,“ tā uz “Neatkarīgās” jautājumu, vai viņš ir gatavs nepopulāram lēmumam, proti, pārskatīt visu Latvijas pilsoņu pieejamību veselības aprūpei, ciklā “Nra.lv sarunas” sacīja veselības ministrs Hosams Abu Meri.

Svarīgākais