Eiropas Savienība

22.sep
Politikai nevajadzētu neatgriezeniski iznīcināt uzņēmējdarbības un ekonomiskās saites starp Eiropas Savienību (ES) un Krieviju, tādu viedokli paudis Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Nils Ušakovs (S), skaidrojot savu balsojumu jautājumā par "Nord Stream 2" būvniecības apturēšanu.
 
21.sep
Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministriem sanāksmē Briselē joprojām nav izdevies vienoties par sankciju piemērošanu personām, kas tiek vainotas Baltkrievijas vēlēšanu falsifikācijā un pēcvēlēšanu protestu brutālajā apspiešanā.
 
21.sep
Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska pirmdien Briselē tiekusies ar Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministriem, kuri vēlāk spriedīs par sankcijām Minskai.
 
20.sep
Eiroparlamentārieši Nils Ušakovs (S) un Andris Ameriks (GKR) nobalsojuši pret punkta par Krievijas un Vācijas gāzesvadu "Nord Stream 2" iekļaušanu Eiropas Parlamenta (EP) rezolūcijā par situāciju Krievijā un opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija saindēšanu.
 
18.sep
Stājies spēkā Eiropas Komisijas (EK) noslēgtais līgums ar farmācijas uzņēmumiem "Sanofi" un "GSK", kas paredz, ka visas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis varēs iegādāties 300 miljonus Covid-19 vakcīnu devu, informēja Komisijas pārstāvniecības Latvijā pārstāve Kristīne Liepiņa.
 
16.sep
Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena trešdien aicinājusi veidot "patiesi antirasistisku" Eiropas Savienību (ES), kas aktīvi apkarotu naida runu.
 
16.sep
Izredzes noslēgt vienošanos ar Lielbritāniju par nākotnes tirdzniecības attiecībām ar Eiropas Savienību (ES) samazinās ar katru dienu, trešdien brīdinājusi Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.
 
16.sep
Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena trešdien uzrunā Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem paziņoja par plāniem ievērojami paaugstināt ES emisiju samazināšanas mērķi līdz 55% līdz 2030.gadam.
 
15.sep
Starptautiskajām kompānijām jāpalīdz finansēt ekonomikas atgūšanos, tādu viedokli paudusi Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (JV).
 
10.sep
No Eiropas Savienības (ES) fondiem pagājušajā gadā izkrāpti vai izšķiesti 485 miljoni eiro, teikts ES Pretkorupcijas biroja (OLAF) ikgadējā ziņojumā.
 
9.sep
Kipra pagaidām nav piekritusi sarakstam ar Baltkrievijas amatpersonām, pret kurām saistībā ar cilvēktiesību pārkāpumiem un vēlēšanu falsifikāciju tiek gatavotas Eiropas Savienības (ES) sankcijas, diplomāti apliecināja ziņu aģentūrai DPA.
 
9.sep
Vairāku Eiropas Savienības valstu diplomāti ieradušies Baltkrievijas opozīcijas Koordinācijas padomes locekles, Nobela prēmijas laureātes literatūrā Svetlanas Aleksijevičas dzīvoklī Minskā, lai pasargātu viņu no iespējamās aizturēšanas, ziņu aģentūrai BNS pastāstīja Lietuvas vēstnieks Baltkrievijā Andrjus Puloks.
 
8.sep
Katru gadu no Latvijas Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) iesniedz ap 300 sūdzības, tomēr līdz tiesvedībām un valsts viedokļa prasīšanai nonāk salīdzinoši neliela daļa, Saeimas Ārlietu komisijas sēdē deputātiem pastāstīja Latvijas interešu pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce.
 
8.sep
Nodarbināto cilvēku skaits Latvijā šogad otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada samazinājies par 3,2%, tādējādi reģistrēts straujāks kritums nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas biroja "Eurostat" otrdien publiskotie dati.
 
8.sep
Baltkrievijas opozīcijas prezidenta amata kandidāte Svetlana Tihanovska otrdien aicinājusi izdarīt starptautisku spiedienu uz prezidentu Aleksandru Lukašenko un amatpersonām, kas iesaistītas protestu apspiešanā, un piemērot viņiem sankcijas.
 
8.sep
Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis (JV) izvirzīts kā kandidāts tirdzniecības komisāra amatam, otrdien paziņoja EK prezidente Urzula fon der Leiena.
 
7.sep
Šī gada 31.decembrī noslēdzas Breksita pārejas periods, līdz ar to Eiropas Savienības (ES) tiesību akti, kas aizliedz vai ierobežo zāļu, aktīvo vielu, medicīnas ierīču, cilvēka izcelsmes produktu importu un eksportu, tiks piemēroti tirdzniecībā ar Apvienoto Karalisti tāpat kā ar jebkuru trešo valsti, informēja Zāļu valsts aģentūrā (ZVA).
 
7.sep
Ja vienošanās par brīvo tirdzniecību ar Eiropas Savienību (ES) netiks panākta līdz 15. oktobrim,  Lielbritānijas un ES sarunas turpināt nav jēgas, paziņojis Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons.
 
6.sep
Lielbritānijas delegācijas vadītājs Deivids Frosts intervijā laikraksta "Mail" svētdienas numurā izteicies, ka Londona nebaidās aiziet no pēcbreksita sarunām ar Eiropas Savienību (ES).
 
5.sep
Eiropas Savienība (ES) pēcbreksita sarunās pieprasa veto tiesības uz Lielbritānijas likumiem, atsaucoties uz augsta ranga valdības amatpersonām, sestdien vēsta laikraksts "The Times".
 
3.sep
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ceturtdien sāka diskusijas par atbildi uz Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšanu, tomēr norādīja, ka šobrīd ir pāragri noteikt jaunas sankcijas, līdz izmeklēšanā nebūs noskaidrots vainīgais.
 
1.sep
Eiropas Savienībā (ES) imunizācija pret Covid-19 varētu sākties jau janvārī, ja izpildīti būs visi nosacījumi saistībā ar bloka vienošanos ar Lielbritānijas farmācijas lieluzņēmumu "AstraZeneca", otrdien pavēstīja Austrijas veselības ministrs Rūdolfs Anšobers.