Latvija Līgo

12:47
Nākamgad Līgo svētkos varētu būt piecas brīvas dienas, par to liecina šodien valdībā iesniegtais, tomēr vēl neizskatītais Labklājības ministrijas (LM) rīkojuma projekts par darba dienas pārcelšanu 2020.gadā.
 
10:28
Ar koncertiem, mielastiem un dažādiem krāšņiem pasākumiem visā Latvijā aizvadīti Līgo svētki. Liels ugunskurs, Jāņu vainags, siers, alus un šašliks ir neatņemama svētku sastāvdaļa ikvienā līgotāju pulkā. Lai ātrāk atgūtu fizisko formu un labu pašsajūtu pēc kārtīgām svinībām, ārste, Biznesa augstskolas Turība absolvente Zane Rēvalde sniedz vairākus ieteikumus, kuri noderēs ikvienam līgotājam. Kā galveno pamatnoteikumu ārste uzsver kvalitatīvu miegu, jo ilgstošs miega trūkums samazina darbaspējas un ietekmē mūsu pašsajūtu. Tāpat tiek uzsvērta ēdienkartes izvēle, režīma ievērošana un sportisku aktivitāšu iekļaušana dienas plānā.
 
Vakar, 20:00
Saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP), šajos svētkos vārda dienas atzīmēja 10 459 Līgas un 50 155 Jāņi.
 
Vakar, 15:32
Kad svētki būs godam aizvadīti, bet viss ķimeņu siers vēl nebūs apēsts, to varēs izmantot gardu salātu pagatavošanā un, tas neaizies postā. "Rimi Gardēži" piedāvā recepti otrās dienas ķimeņu salātiem. Lai labi garšo!
 
Vakar, 14:28
Vasaras saulgriežus Rīgā apmeklēja vairāki desmiti tūkstošu rīdzinieku, pilsētas viesu, kā arī ārvalstu tūristu, kas piedalījās vērienīgajā pasākumā "Līgosim krastmalā! Pirms simts gadiem Daugavmalā..." un lustējās tradicionālo Jāņu svinībās Dzegužkalnā, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā. Svinētāju vidū bija īpaši daudz ārzemnieku. Pasākuma "Līgosim krastmalā! Pirms simts gadiem Daugavmalā..." apmeklētāji varēja baudīt svētku programmu uz trīs skatuvēm, kur uzstājās Latvijā populāri mūziķi un aktieri, bija iespēja dzirdēt maestro Raimonda Paula joku dziesmu programmu "Viena tante teica...", kā arī mieloties vairāk nekā 30 kafejnīcās un miestiņa teltīs. Kupli apmeklētas bija arī Tradicionālo Jāņu svinības Rīgas augstākajā kalnā - Dzegužkalnā, kur līgotāji kopā ar Jāņa māti un Jāņa tēvu iepazina latviešu tautas tradīcijas ar vainagu pīšanu, uguns iedegšanas rituālu, līgošanu, dziesmām, dančiem un rotaļām.
 
Vakar, 10:36
Pagājušajā diennaktī Valsts policija (VP) reģistrējusi 61 avāriju, kurā cietuši 17 cilvēki, tajā skaitā četri gājēji un trīs velosipēdisti,  informēja VP.
 
Vakar, 9:47
Salīdzinot ar pērnā gada Līgo svētku dienu, šogad šajā dienā ugunsnelaimēs nav cietušu cilvēku, bet ir saņemti nedaudz vairāk maldinošu izsaukumu - pērn tie bija 45, bet šogad 57,  informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.
 
Vakar, 9:30
Modele Diāna Kubasova-Tenberga savā Instagram profilā publicējusi pikantu attēlu, kurā redzama kaila.
 
Vakar, 8:00
Jāņu dienā Latvijā saglabāsies sauss un pārsvarā saulains laiks, prognozē sinoptiķi.
 
23.jun
Latvijā 27% aptaujāto iedzīvotāju Līgo un Jāņos plāno meklēt "papardes ziedu", liecina mazumtirgotāja "Rimi Latvia" aptauja par iedzīvotāju paradumiem Līgo svētkos.
 
23.jun
Latvijā 94% aptaujāto iedzīvotāju izvēlas vietējo zīmolu alu, liecina mazumtirgotāja "Maxima Latvija" nozares apskats "Maxima mazumtirdzniecības kompass".
 
23.jun
Apkopojot datus par pēdējiem 53 gadiem, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs secinājis, ka nokrišņu varbūtība Jāņu naktī dažādos valsts reģionos ir no 21% līdz 47%, valstī vidēji - 32%.
 
23.jun
Jāņu naktī un dienā Latvijā nav gaidāmas ievērojamas laikapstākļu izmaiņas, prognozē sinoptiķi.
 
23.jun
Lai pasargātu sevi un tuviniekus no nelaimes gadījumiem, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina iedzīvotājus Jāņu naktī nezaudēt modrību un svētkus pavadīt droši.
 
23.jun
Latvijā alu nedzer 46,3% iedzīvotāju, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījums par 2018.gadu.
 
23.jun
"Rīgas satiksme” informē, ka 23. un 24. jūnijā Rīgas sabiedriskais transports ir bez maksas, pirmssvētku un svētku dienās būs izmaiņas sabiedriskā transporta, autostāvvietu un klientu apkalpošanas centru darbībā.
 
23.jun
No šodienas plkst.17 līdz pat rītausmai, plkst.4.30, 11.novembra krastmalā notiks vērienīgi Līgo svētku svinēšanas pasākumi, informēja Rīgas domes pārstāve Indra Vilde.
 
23.jun
Šovakar visā Latvijā ar dažādiem pasākumiem tiks svinēts Līgo vakars un Jāņu nakts, kad skanēs līgodziesmas, tiks pīti ziedu vainagi un degti ugunskuri.
 
22.jun
Šodien daudzviet Vidzemē ielīgos Jāņus.
 
22.jun
Sestdien, 22. jūnijā, 11:00-16:00 Rīgas Centrāltirgū notiks Līgo svētku jampadracis lieliem un maziem.