Latvija Līgo

8.jūl
Šajā nedēļas nogalē Baltkrievijā atzīmēti Ivana Kupala svētki- senie slāvu svētki, kas tradīciju ziņā līdzīgi Jāņu svinībām.
 
27.jun
Pašmāju dziedātājs Markus Riva saulgriežus atzīmējis īsti tradicionālā garā – ar peldi kailam kādā ūdens tilpē.
 
26.jun
Skandalozais fotogrāfs Aleksandras Sokolovs dalījies ar pārdomām par Līgo svētkiem. Sociālajā vietnē Facebook viņš raksta, ka saistībā ar Jāņiem viņam ir ļoti dalītas emocijas. Un tikai maza daļa no tām ir pozitīva.
 
25.jun
Aktieris Andris Bulis publicējis kuriozu fotogrāfiju no aizvadītajiem svētkiem.
 
25.jun
Pēcsvētku laikā portāla nra.lv aptaujātie līgotāji atzīst - gada gaišākie svētki nav iedomājami bez saimes sanākšanas pie dāsni klātiem galdiem, kā arī bez vainagu pīšanas un dziesmām.
 
25.jun
Mums ierasto Līgo vakaru un Jāņus svin arī pasaulē, taču tradīcijas var ievērojami atšķirties. Piemēram, Filipīnās Svētā Jāņa svētkus atzīmē nosmērējoties ar dubļiem. Savukārt Spānijā tiek dedzinātas papīra un koka skulptūras.
 
25.jun
Iecienītās grupas ''Prāta Vētra'' dalībniekam Jānim Jubaltam aizvadītie svētki bija dubultā - ne tikai Jāņi, bet arī vārda diena.
 
25.jun
Kā iepriekš ziņots, avārijā Jāņu naktī uz Valmieras šosejas Kocēnu novada Rubenē divi cilvēki gājuši bojā, trīs guvuši traumas. Aculiecinieks un avārijā iesaistītās kravas automašīnas šoferis LNT Ziņām skaidro notikušā apstākļus.
 
25.jun
Salīdzinot ar pagājušo gadu, Jāņu nedēļas nogalē pie stūres alkohola reibumā sēdušies vairāk cilvēku, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.
 
24.jun
Jāņu nedēļas nogale uz Latvijas autoceļiem līdz svētdienas pēcpusdienai bijusi salīdzinoši mierīga - reģistrēto ceļu satiksmes negadījumu skaits un aizturēto dzērājšoferu skaits nav lielāks kā ikdienā, atzina Valsts policijā.
 
24.jun
Svētku pasākumus, kas norisinājās no 21. līdz 24.jūnijam 11.novembra krastmalā, Doma laukumā un Dzegužkalnā apmeklēja vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju, informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.
 
24.jun
Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 49 ugunsgrēki, vienā no tiem cietis kāds cilvēks, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informācija.
 
24.jun
Pagājušajā diennaktī 12 cilvēki cietuši, lecot pāri ugunskuriem vai atrodoties pārāk tuvu tiem, nformēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
 
23.jun
Droši, bet neoficiāli avoti vēsta, ka arī šogad jau astoņpadsmito reizi Kuldīgas sirdī notiks pliko Jāņabērnu skrējiens, uz kuru tiek gaidīti drosmīgi un veselīgi domājošie līgotāji!
 
23.jun
Gatavojoties tradicionālajiem riskiem, ka Līgo svētkos klimatiskie apstākļi var nebūt diez ko patīkami brīvdabas svinēšanai, Nacionālais Kino centrs piedāvā atkal jaunu papildinājumu portāla filmas.lv repertuāram - sadaļā “Latvijas filmas tiešsaistē” ievietotas vairākas filmas, viena no tām - uz ierobežotu laiku tikai šajos svētkos.
 
23.jun
Latvijas iedzīvotāju Līgo svētkos visbiežāk ievērotās tradīcijas ir šašlika cepšana un ugunskura kurināšana, liecina pētījumu kompānijas Kantar TNS neilgi pirms svētkiem veiktā aptauja.
 
23.jun
Afganistānā NATO apmācības operācijā dienošie Latvijas karavīri šodien atzīmēs vasaras saulgriežus.
 
23.jun
Rīdzinieki, viesi no Latvijas pilsētām un novadiem, ārvalstu tūristi no 21. līdz 24. jūnijam gaidīti 11. novembra krastmalā, kur Latvijas valsts jubilejas gadā, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, notiks trīs vērienīgi notikumi. Viens no tiem - tradicionālais pasākums „Līgosim Krastmalā!”.
 
22.jun
Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina iedzīvotājiem par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām gaidāmajās Līgo un Jāņu brīvdienās no 23. līdz 24. jūnijam.
 
22.jun
Nemanot ir iestājusies silta, saulaina un arī sausa vasara, kuras kulmināciju – Līgo svētkus – piedzīvosim jau šajās brīvdienās. Lai šos maģiskos svētkus nosvinētu ar pilnu krūti, bet nepārēstos, izvairītos no avantūrām un pārmērības, pasargātu sevi no uguns un citām kaislībām, iesakām ieklausīties astroloģes Māras Ošurokas prognozē.