Naktī uz pirmdienu Francijas aizjūras teritorijā Jaunkaledonijā, kur atkal uzliesmojuši nemieri, pielaista uguns vairākām ēkām, tajā skaitā policijas iecirknim un kādas pilsētas mērijai, ziņo varasiestādes.
Skolēnu vecāki, kuru atvases apgūst vispārējo pamatizglītības programmu, līdz 21.jūnijam vēl var rakstveidā atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves, informē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).
Stājušies spēkā grozījumi Izglītības likumā, kas paredz tiesības skolēniem, kuri apgūst vispārējo pamatizglītības programmu, jau šogad rakstveidā atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves. Iesniegums skolēna vecākiem jāiesniedz izglītības iestādei rakstveidā līdz 21. jūnijam.
Šā gada 22. maijā stājas spēkā grozījumi Izglītības likumā, kas paredz tiesības skolēniem, kuri apgūst vispārējo pamatizglītības programmu, jau šogad rakstveidā atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves. Iesniegums par atteikšanos no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves skolēna vecākiem jāiesniedz izglītības iestādei rakstveidā līdz 21. jūnijam.
Piektdien protestā pie Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) biroja saistībā ar gaidāmajām priekšvēlēšanu debatēm krievu valodā piedalījušies aptuveni desmit cilvēki un tas aizritējis bez pārkāpumiem, informēja Valsts policijā.
Moldovas parlaments ceturtdien atbalstīja ierosinājumu 20.oktobrī rīkot referendumu par iestāšanos Eiropas Savienībā (ES) un vienlaicīgi arī prezidenta vēlēšanas.
Latvijas Televīzijas (LTV) Redakcionālā padome pašlaik neizskata iespēju atcelt multimediju platformā "Rus.lsm" plānotās Eiropas Parlamenta (EP) priekšvēlēšanu debates krievu valodā, aģentūru LETA informēja LTV.
Piecus gadus pēc pirmā mēģinājuma grozīt Lietuvas konstitūciju, lai atļautu dubultpilsonību, arī otrajā referendumā vēlētāju atbalsts nav bijis pietiekams dubultpilsonības aizlieguma atcelšanai.
Labklājības ministrija (LM) piedāvā kompromisa risinājumu, lai darbiniekiem netiktu nepamatoti prasītas krievu valodas zināšanas, secināms no ministrijas pārstāvju iesniegtajiem priekšlikumiem Darba likuma grozījumos.
Valdība lēma, ka skolās pēc trīs gadiem sāks pakāpeniski atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves pamatizglītībā. Šobrīd krievu valodu kā otro svešvalodu apgūst gandrīz pusē Latvijas skolu. TV3 raidījumā "900 sekundes" “Kantar TNS” aptaujā noskaidrots, kā šādas pārmaiņas vērtē iedzīvotāji!
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšlikumiem atteikties no radio reklāmām un radio programmām krievu valodā trūkst argumentēta pamatojuma, aģentūrai LETA pauda Latvijas Raidorganizāciju asociācijas (LRA) valdes loceklis un radio "SWH" komercdirektors Filips Rubenis.
Skolēni varēs atteikties mācīties krievu valodu. Šādus likuma grozījumus rīt skatīs Saeima pēdējā lasījumā. Ja jaunieši sāks masveidā izmantot šo politiķu piedāvāto iespēju, izglītības sistēmu gaida jauns un liels satricinājums. Jo krievu valodu kā otru svešvalodu pašlaik apgūst vairāk nekā puse skolēnu. Bet citu svešvalodu skolotāju, piemēram, vācu vai franču, jau tagad trūkst. “360TV ZIŅneši” devās uz skolu lai saprastu situāciju uz vietas.
Viens no Latvijas iekšējās nestabilitātes faktoriem, kas laiku pa laikam uzpeld, šūpojot kopējo laivu, ir valodu jautājums. Šobrīd tas atkal aktualizējies saistībā ar Nacionālās drošības koncepcijā ierakstīto prasību no 2026. gada 1. janvāra sabiedrisko mediju saturu veidot tikai latviešu valodā un valodās, kas piederīgas Eiropas kultūrtelpai, un Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) paziņojumu, ka tā šo prasību izpildīt nevar, jo tas būšot pretrunā ar Satversmē ierakstītajām mazākumtautību tiesībām.
Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Izglītības likumā, ar kuriem plānots noteikt, ka skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves.
Pamatskolēniem plānots sniegt iespēju atteikties no krievu valodas apguves jau šovasar, paredz Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputātu atbalstītais priekšlikums grozījumiem Izglītības likumā pirms otrā lasījuma Saeimā.
"Atliek tikai izteikt nožēlu, ka tāda ir situācija," TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” raidījuma skatītāja ziņu komentē Zemessardzes štāba virsnieks, komandkapteinis Normunds Adamovičs.
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīcībā nav informācijas par to, vai skolēni būtu atteikušies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, deputātiem otrdien stāstīja IZM pārstāvji.
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) uzskata, ka nākotnē būtu jāatsakās no īpašām krievu valodas satura sabiedrisko mediju programmām, bet satura īpatsvara samazinājumam ir jānotiek pakāpeniski, aģentūrai LETA pavēstīja SEPLP pārstāvji, komentējot nule atkāpušās padomes locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes aiziešanas iemeslus.