Iesniegts kārtējais pieteikums referenduma ierosināšanai par Saeimas atlaišanu

© f64.lv, Kaspars Krafts

Maija izskaņā Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) ir iesniegts kārtējais pieteikums tautas nobalsošanas ierosināšanai par 14. Saeimas atlaišanu.

Kā informē CVK, jauno pieteikumu iesniegusi biedrība "Varu Latvijas tautai". Organizācija jau 2015. un 2016.gadā neveiksmīgi mēģināja savākt parakstus Saeimas atlaišanai. Organizācijas zināmākā seja ir valdes loceklis Igors Lukjanovs.

Atsaucoties uz likuma normu, kas nosaka, ka līdzīgas lietas ar vairāku pieteicēju pieteikumiem var apvienot, CVK jauno pieteikumu nolēmusi pievienot jau 2023.gada novembrī reģistrētajai parakstu vākšanas iniciatīvai par 14. Saeimas atsaukšanu.

Kā liecina "Latvija.lv" pieejamie dati, līdz šim par "Latvijas pirmajā vietā", "Tautas varas spēks", "Suverēnā vara", "Pamats-LV", "Tautas kalpi Latvijai", "Jaunlatvieši", "Stabilitātei!", "Jaunā saskaņa", "Taisnīgums" un "Centra partija" ierosinājumu rīkot referendumu Saeimas atlaišanai ir parakstījušies nepilni 38 000 iedzīvotāju.

Lai varētu tikt sarīkots referendums, jāiegūst desmitās daļas vēlētāju jeb gandrīz 155 000 parakstu. Parakstu savākšanai ir atvēlēts gads - no 2023.gada 10.novembra līdz šā gada 9.novembrim.

Latvijā

Festivāla "Positivus" laikā, kas Lucavsalā, Rīgā, noritēja piektdien, 19.jūlijā, un sestdien, 20.jūlijā, Valsts policijā (VP) ir sākti vairāki kriminālprocesi par apreibinošo vielu glabāšanu un administratīvie procesi par lietošanu.

Svarīgākais