Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

arrow_downwardZatlers atlaiž Saeimu

Izbeidzot kriminālprocesu pret personu, kura apsūdzēta par balsu pirkšanu Viļānu novada domes vēlēšanās, Augstākā tiesa negaidīti atklājusi gan nopietnas problēmas likumdošanā, gan prokuroru darba paviršību.
18.dec 2012 Uldis Dreiblats, Ritums Rozenbergs
Oktobrī Latvijas iedzīvotāju vidū populārākā partija joprojām ir "Saskaņas centrs" (SC) un tās reitings salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi samazinājies vien par nepilnu procentpunktu, liecina "Latvijas Faktu" aptauja.
25.okt 2012 Ziņu aģentūra LETA
No 18.oktobra tiks sākts vākt parakstus, lai rosinātu referendumu par Saeimas atsaukšanu, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Neatkarīgo arodbiedrību konfederācijas (LNAK) priekšsēdētājs Jānis Kuzins.
14.okt 2012 Ziņu aģentūra LETA
Liela daļa Latvijas iedzīvotāju ir konservatīvāki, nekā paši domā, šodien konferencē "Konservatīvās vērtības mainīgajā pasaulē" sacīja sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.
12.okt 2012 Ziņu aģentūra LETA
Diskutējot par ierobežojumiem priekšvēlēšanu aģitācijas laikā, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas deputāti aizķērās aiz Lolitas Čigānes (Vienotība) piedāvājuma Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā ieviest aizliegumu 30 dienas pirms vēlēšanām ierobežot arī pašvaldību, valsts un to uzņēmumu reklamēšanu par naudu.
26.sep 2012 Ziņu aģentūra LETA
Augustā Latvijas iedzīvotāju vidū populārākā partija bija "Saskaņas centrs" (SC) - ja vēlēšanas būtu notikušas pagājušajā mēnesī, par to balsotu 23,5% pilsoņu, liecina "Latvijas Faktu" aptauja.
5.sep 2012 Ziņu aģentūra LETA
Pašvaldību vēlēšanas notiks vēl tikai pēc gada, tomēr nedz kreisie, nedz labējie spēki jau pašlaik gandrīz vai nešaubās par Saskaņas centra (SC) uzvaru visiekārojamākajā no Latvijas pilsētām – Rīgā.
10.aug 2012 Ilze Zālīte
Puse (50%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka viņi nebalsotu par 11. Saeimas atlaišanu, gadījumā, ja tiktu ierosināts referendums par Saeimas atlaišanu (17% - noteikti nē; 33% - drīzāk nē).
23.jūl 2012 Portāls nra.lv
Saeimas Jurdiskā biroja vadītājs Gunārs Kusiņš neredz pamatu nodarboties ar "pareģošanu", pēc kādas procedūras no oktobra otrās puses iedzīvotāji varēs rosināt Saeimas atsaukšu, jo Saeima pašlaik strādā pie jautājuma par procedūras noteikšanu.
8.jun 2012 Ziņu aģentūra LETA
Politologi un eksperti brīdina: politiķu nepārliecinošie argumenti un neskaidrie mērķi, grasoties sarežģīt referendumu ierosināšanas kārtību, ne vien raisa bažas par demokrātiju, bet arī apdraud likumdošanas loģiku. Jo īpaši jūtīga ir ideja mainīt Saeimas atlaišanas kārtību, nosakot, ka to varēs rosināt tikai 150 000 vēlētāju.
5.jun 2012 Ilze Zālīte
Valsts prezidenta Valda Zatlera rīkojums nr. 2, kā rezultātā atlaista Saeima un rīkotas ārkārtas vēlēšanas, kalpo par brīdinājumu politiķiem, kas līdz šim, nokļūstot Saeimā, atļāvušies pilnībā ignorēt priekšvēlēšanu solījumus.
29.mai 2012 Ilze Zālīte
„Galvenais pēdējo dienu notikums, pēc manām domām, ir tas, ka valdošā koalīcija ir ierosinājusi un otrajā lasījumā ir pieņemts jauns likumprojekts, kas nosaka, ka, lai pilsoņi ierosinātu referendumu, agrāko 10 000 parakstu vietā ir jāsavāc 150 000 paraksti. Turklāt parakstu vākšanas izdevumi ir jāsedz pašiem ierosinātājiem, un tas ir apmēram 300 000 Ls,” pārliecināts Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.
29.apr 2012 Portāls nra.lv
Pēc divu spēcīgu partiju – Tautas partija (TP) un Latvijas Pirmā partija/Latvijas ceļš (LPP/LC) – pašlikvidēšanās bez politiskās piederības palikušie politiķi uzsākuši reģionālo partiju dibināšanas sprintu.
5.apr 2012 Jānis Lasmanis
Norimstot savstarpējām domstarpībām starp Vienotību un Zatlera Reformu partiju, kā arī pieaugot Nacionālās apvienības aktivitātei, koalīcijas divi lielākie spēki arvien biežāk pauž nepatiku par vislatvijiešu uzvedību, arī vēlmi uzturēt polemiku par nacionālajiem jautājumiem un nepakļaušanos disciplīnai.
23.mar 2012 Ilze Zālīte
Gatavojot jauno priekšvēlēšanu aģitācijas likumu, Saeimas deputāti vienojās, ka drastiski jāierobežo deputātu kandidātu iespējas priekšvēlēšanu laikā savu viedokli paust valsts, pašvaldību un to uzņēmumu preses izdevumos.
21.mar 2012 Jānis Lasmanis
Virzību parlamentā sākuši Vēlētāju reģistra likuma grozījumi, kas radīja bažas, ka Saeimas vēlēšanās cilvēki būs piesaistīti deklarētajām dzīvesvietām.
15.mar 2012 Jānis Lasmanis
Koalīcijas padome konceptuāli apstiprinājusi Zatlera Reformu partijas deputāta Valda Liepiņa ierosinājumu par vēlētāju reģistra ieviešanu. Šī iniciatīva radījusi bažas, ka vēlētāji Saeimas vēlēšanās vairs nevarēs nodot savu balsi jebkurā iecirknī, bet balsot būs jāiet saskaņā ar deklarēto dzīvesvietu.
28.feb 2012 Jānis Lasmanis
"Es atbalstīšu sistēmu, ja tā būs sakārtota. Ir labi, ka persona varēs atrasties mājās un balsot, bet ir jāskatās vai sistēma būs droša un pārbaudīta. Nekādā gadījumā nevar pāriet tikai uz elektronisko balsošanu, jo ne katrā mājā būs iespēja nobalsot elektroniski. Kā arī ir jāpārdomā, lai nebūtu tā, ka cilvēks nobalso divreiz – mājās un vēlēšanu iecirknī. Uzskatu, ka šo jautājumu nevar sasteigt, ja jau tik ilgu laiku neesam to izdarījuši," elektroniskās balsošanas ieviešanu komentē Aija Barča (Zaļo un Zemnieku savienība).
23.feb 2012 Jolanta Spravņikova
Politiskās reklāmas aizliegšanas atbalstītāju degsmi nedaudz atvēsinājuši raidorganizāciju un atsevišķu ekspertu brīdinājumi par riskiem šā priekšlikuma īstenošanā.
20.feb 2012 Baiba Lulle
Saskaņas centra deputāti, kas daudz kritizējuši līdzšinējo integrācijas politiku, izrādās, nav ne lasījuši, ne apsprieduši jaunās integrācijas pamatnostādnes. Tā vietā vairums saskaņieši norāda: ja netiks izpildītas viņu izvirzītās prasības, partija gatava iniciēt jaunus referendumus, vēsta TV3 raidījums “Nekā Personīga”.
19.feb 2012 Portāls nra.lv