Piektdiena, 31.marts

redeem Atvars, Gvido

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā \ Politika

Oktobrī populārākā partija joprojām "Saskaņas centrs"

© F64 Photo Agency

Oktobrī Latvijas iedzīvotāju vidū populārākā partija joprojām ir "Saskaņas centrs" (SC) un tās reitings salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi samazinājies vien par nepilnu procentpunktu, liecina "Latvijas Faktu" aptauja.

Oktobrī Saeimas vēlēšanās par SC būtu gatavi balsot 19,7% respondentu. Otrā populārākā partija septembrī bija "Vienotība", par kuru parlamenta vēlēšanu gadījumā oktobrī balsotu 17,9% vēlētāju. "Vienotības" popularitāte, salīdzinot ar septembri, šomēnes augusi par 2,8 procentpunktiem.

Gandrīz nemainīgs oktobrī palicis nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) reitings - par šo partiju oktobrī balsotu 7,3% pilsoņu, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā pagājušajā mēnesī. Tikmēr Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) reitings septembrī pieaudzis par 2,1 procentpunktu, un par ZZS parlamenta vēlēšanās būtu gatavi balsot 10% pilsoņu.

Savukārt pārējās partijas nesasniedz 5% vēlētāju atbalstu, kas nepieciešams iekļūšanai Saeimā. Par Reformu partiju balsotu vien 3,1% pilsoņu un par partiju "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" (PCTVL) - 2,3% pilsoņu. PCTVL atbalstītāju loks oktobrī pieaudzis par 0,9 procentpunktiem.

Mazāk nekā 1% atbalstu saņēmusi Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partija un Vladimira Lindermana dibinātā partija "Par dzimto valodu".

Savukārt 25,9% respondentu nav izlēmuši, par ko balsotu. Salīdzinot ar augustu, neizlēmušo skaits sarucis par 3,7 procentpunktiem.

Savukārt 12,5% aptaujāto norādīja, ka vēlēšanās nepiedalītos, bet septembrī šādu nostāju pauduši 12,3% pilsoņu.

"Latvijas Faktu" aptauja veikta no 11.oktobra līdz 21.oktobrim, un tajā piedalījās 1010 Latvijas pilsoņi.