Piektdiena, 12.aprīlis

redeem Ainis, Jūlijs

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem #SIF_MAF2022
Līdz ar pilnmēroga kara gadadienas apritēšanu noslēdzas pirmā sezona podkāstu ciklam "Ziņojums par stāvokli Ukrainā", taču neapstājas ne ziņu plūsma nra.lv portālā no Ukrainas, ne Latvijas sabiedrības un valsts masīvais darbs ukraiņu nācijas atbalstam. Par to, kādi darbi tiks kaldināti Ukrainas atbalstam šogad, stāsta Aigars Loss no biedrības TEV (šī organizācija iepriekšējos 12 mēnešos savākusi un aizvedusi uz atbrīvotajām teritorijām vairāk nekā 4 miljonus eiro vērtu palīdzību), kā arī uzņēmējs, pasniedzējs, zemessargs un alpīnists Juris Ulmanis, kurš nodarbojas ar palīdzības vešanu tieši frontinieku vajadzībām. Savukārt analīzi zinātniskā kontekstā piedāvā vēsturnieks un politologs Dr. Kārlis Daukšts, kurš no visiem Latvijas politologiem specializējas tieši postpadomju valstu un Āzijas norišu pētniecībā.

ZIŅOJUMS PAR STĀVOKLI UKRAINĀ: interneta raidījumu, reportāžu un mediju rakstu cikls par situāciju Ukrainā un ar to saistītajiem jautājumiem ziņu portālā “nra.lv” un drukātajā žurnālā “Vakara Ziņas”. Tas iekļaus regulāras reportāžas un video no pašas Ukrainas teritorijas un Ukrainas pierobežas, kā arī Latvijas. Tiks atspoguļota un analizēta karadarbība, Latvijas un citu valstu atbalsts, postījumu novēršana un mēģinājumi atjaunot mierīgu dzīvi, atbalsts bēgļiem, humānā un militārā palīdzība, kā arī analizēta ietekme uz situāciju Latvijā, tās ekonomiku un politiku.

Kamēr Ogres novadā notiek nokaitētas publiskās debates par to, ko muzejam vajag izstādīt un ko nevajag izstādīt, rakstnieks un žurnālists Imants Liepiņš savā podkāstā "Ziņojums par stāvokli Ukrainā" tiešraidē mēģina izprovocēt Egilu Helmani, militārās tuvcīņas instruktoru un Ogres mēru. Tā kā autors ir piedalījies jaunās grāmatas "Ukrainas Vēsture" sagatavošanā, jo pats ir bijis aculiecinieks pēdējās desmitgades notikumiem Ukrainā, tad viņš paziņo Ogres mēram, ka var doties uz novada bibliotēkām, kultūras iestādēm un muzeju, lai uzstātos ar lekcijām par Ukrainu. Noskaties, kā uz šo iespēju reaģēs Egils Helmanis!
27.feb 2023 Portāls nra.lv
Nav noslēpums, ka tiem Ukrainas pilsoņiem, kuri pirms gada, Krievijas armijai strauji triecoties uz priekšu, reālākā iespēja izkļūt no turienes bijusi tikai caur pretējo pusi — ar milzīgu līkumu cauri Rostovai, Maskavai vai Smoļenskai, Veļikije Lukiem un tad uz Latvijas robežu caur Terehovu vai Grebņevu. Tieši Ukrainas bēgļu plūsma ir galvenais arguments, kāpēc Latvija vispār nav slēgusi savu robežu ar Krieviju — tas vairāk traucētu okupēto teritoriju iedzīvotājiem izglābties nekā piespiestu Krieviju pēkšņi izmainīt savu agresīvo politiku. Kāda ir jaunākā situācija Latvijā un tieši uz robežas, apritot gadam kopš pilnmēroga kara sākuma, stāsta "Ludzas Zemes" redaktore Laima Linuža
27.feb 2023 Portāls nra.lv
Skatītāji un klausītāji aicināt iesūtīt savus jautājumus uz Ukraina@nra.lv, savukārt tiešraide pēc tam būs noskatāma arī ierakstā jebkurā laikā portāla sadaļā "Ziņojums par stāvokli Ukrainā".
27.feb 2023 Portāls nra.lv
Iemeslus, kas noveduši pie nepieciešamības izolēt Krievijas žurnālistiku no pasaules, "Neatkarīgajai" raksturoja Ukrainas Žurnālistu Savienības pārstāvis Serhijs Šturheckis — viņa teikto oriģinālā klausieties videosižetā, bet tulkojumu lasiet apakšā zem video.
27.feb 2023 Imants Liepiņš
Kā Latvija palīdz Ukrainai un kas motivē visplašāko sabiedrību Latvijā iesaistīties ukraiņu atbalsta pasākumos, par to Ukrainas radiostacijā NV (tā aptver visu valsts teritoriju un raida iekšā arī Krievijas sagrābtajās vietās) stāsta mūsu autors Imants Liepiņš, kurš apmeklēja studiju, būdams Kijivā.
26.feb 2023 Portāls nra.lv
Oktobrī pēkšņi pārtrūka Ukrainas bēgļu plūsma pāri Latvijas—Krievijas robežai, lai pēc kāda laika lēnām atjaunotos. Apritot pilnmēroga kara gadadienai, joprojām saglabājas neskaidrība par bēgļiem, kas spiesti ierasties pie mums cauri agresorvalsts teritorijai.
26.feb 2023 Imants Liepiņš
Jaudīgs minimālisms un dziļas emocijas — tādu iespaidu rada dziesma "Дай миру нашим братам / Dodi mieru mūsu brāļiem", kas sākotnēji sacerēta filmai "Dvēseļu Putenis / Blizzard of Souls", bet tagad iedziedāta ukraiņu valodā.
25.feb 2023 Portāls nra.lv
Gaisa trauksmes pa divām reizēm dienā, prettanku eži un tukšas viesnīcas: Ukrainas galvaspilsēta, pirms gada izturējusi Krievijas armijas avangarda vienību iebrukumus, šodien ieguvusi jaunu dzīves ritmu, kurā sajūtama Ukrainas tautas nosvērtā apņēmība izcīnīt uzvaru, pat ja tai būs vajadzīgs vēl viens gads.
24.feb 2023 Imants Liepiņš no Ukrainas
Par šovakar paredzēto labdarības lielkoncertu, ar kura palīdzību tiks vākti līdzekļi pārvietojamās lauka slimnīcas iegādei un nosūtīšanai Ukrainas armijai, kā arī aizvadītā gada laikā jau paveikto Ukrainas atbalstam, stāsta Laura Skrodele no labdarības fonda "Uzņēmēji Mieram".
24.feb 2023 Portāls nra.lv
Skatītāji un klausītāji aicināt iesūtīt savus jautājumus uz Ukraina@nra.lv, savukārt tiešraide pēc tam būs noskatāma arī ierakstā jebkurā laikā portāla sadaļā "Ziņojums par stāvokli Ukrainā".
23.feb 2023 Portāls nra.lv
Jānis Ozols, aktīvists no tagad jau ārpus Latvijas izpletušās ukraiņu atbalsta grupas "Savvaļas bites", kas uz 3D printeriem drukā granātu astes, dronu detaļas un citas Ukrainai nepieciešamās lietas, ir apņēmies pēc kara beigām uzaicināt uz Latviju ukraiņu frontiniekus, lai tie apmācītu Latvijas speciālistus, kā lietot bezpilota lidaparātus. Vairāk skatieties v
22.feb 2023 Portāls nra.lv
Atbalstot ukraiņu prasību, Starptautiskā Žurnālistu Federācija šodien apturējusi Krievijas žurnālistu darbību šajā vispasaules organizācijā, kā nākamo mērķi uzrādot Krievijas pilnīgu izslēgšanu no pasaules žurnālistus vienojošās "jumta" organizācijas.
22.feb 2023 Imants Liepiņš
Azovas jūras ostas pilsēta Berdjanska nonāca okupācijā kā viena no pirmajām, ko pirms gada sagrāba uzbrūkošā Z-armija. Bet jau drīz vien Berdjanska kļuva par pretošanās centru uzbrucēju plāniem — lai izprastu Berdjanskas pretošanos, jāiepazīst tās cilvēki.
20.feb 2023 Imants Liepiņš, speciāli NRA no Ukrainas
Kāda sajūta pēc karošanas pie Bahmutas un kā Krimas tatāri gatavojas savas dzimtenes deokupācijai — par šiem jaunumiem mums ziņos attiecīgi Valdis Jurgelāns no Poltavas "teroboronas" un Eskenders Barijevs no Krimas tatāru resursu centra un Medžlisa.
20.feb 2023 Portāls nra.lv
Kārtējo reizi pateicība Latvijai par konsekventu atbalstu un cerība, ka izdosies redzēt dzimteni brīvu no visādām svešām varām — tās ir lietas, kas jau devīto gadu spiestā kārtā likušas kļūt Refatam Čubarovam, Krimas tatāru Medžlisa priekšsēdētājam, par Ukrainas un starptautiskā līmeņa politisko figūru.
16.feb 2023 Imants Liepiņš