Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem #SIF_MAF2022
 
 

ZIŅOJUMS PAR STĀVOKLI UKRAINĀ: interneta raidījumu, reportāžu un mediju rakstu cikls par situāciju Ukrainā un ar to saistītajiem jautājumiem ziņu portālā “nra.lv” un drukātajā žurnālā “Vakara Ziņas”. Tas iekļaus regulāras reportāžas un video no pašas Ukrainas teritorijas un Ukrainas pierobežas, kā arī Latvijas. Tiks atspoguļota un analizēta karadarbība, Latvijas un citu valstu atbalsts, postījumu novēršana un mēģinājumi atjaunot mierīgu dzīvi, atbalsts bēgļiem, humānā un militārā palīdzība, kā arī analizēta ietekme uz situāciju Latvijā, tās ekonomiku un politiku.

5.aug
"Tā nav nekāda "pilsētas leģenda", tā ir patiesība: pēc pirmā tvīta sākās ziedojumi Ukrainai, ziedoja pa mazumiņam, cik nu kurš varēja, taču beigās izrādījās saziedots miljons eiro naudā, tātad aptuveni tikpat liela bija saziedoto transportlīdzekļu vērtība," saka Reinis Pozņaks, "Twitterkonvoja" iniciators.
 
4.aug
Kādas ir iespējas un kāda ir prakse saukt pie kriminālatbildības dažādu agresorvalstu līderus, kas atbildīgi par genocīdu?
 
4.aug
Ikvienam tagad ir jauns stimuls sarīkot šķūnītī vai garāžā tīrīšanu: tajā starp krāmiem var atrasties kas noderīgs Ukrainai — piemēram, degvielas kannas. "Rūsējušas vai iedauzītas — Ukrainā frontes apstākļos derēs jebkādas degvielas kannas. Izmantojiet šo kā ieganstu iegādāt sev jaunas, bet vecās atdot palīdzības organizācijām, kas organizē transportus uz Ukrainu! Frontē šīs kannas tāpat sašaus vai caursitīs ar šķembām," stāsta Jānis Ratkevičs, krāmējot Brīvprātīgajai armijai paredzētā džipā kādā tipiskajā pussagruvušajā Latvijas šķūnītī atrastās degvielas kannas.
 
2.aug
Vietnē Manabalss.lv jau vairākus mēnešus tiek vākti paraksti par fizisku Latvijas robežas slēgšanu ar Krieviju un Baltkrieviju, lai tādā veidā apgrūtinātu agresorvalsti — taču šobrīdējā situācijā, ja to izdarītu, tāda rīcība kavētu Ukrainas bēgļu ierašanos Latvijā caur Krievijas teritoriju.
 
2.aug
Piestājam Harkivā - pilsētā, kurā kādreiz dzīvoja 1,5 miljoni cilvēku, tas ir trīs reizes vairāk nekā Rīgā. Dienas laikā šeit valda dīvains klusums. Bet harkivieši visvairāk baidās no naktīm, jo tad ik nakti pilsētā atlido kāda raķete.
 
1.aug
Ukrainas atbalsta biedrības pārstāvis Jānis Ratkevičs stāsta un rāda – ko un kādēļ par Latvijas iedzīvotāju saziedotajiem līdzekļiem viņa pārstāvētā organizēcija piegādā tiem latviešiem, kuri cīnās par Ukrainas neatkarību.
 
1.aug
Ļvivas pievārtē dzīvojošais Volodja, pie kura viesojamies, ik nedēļu saņem ziņu par kādu savu paziņu, kas nogalināts karā. Viņš teic, ka pieci kara mēneši atstājuši iespaidu uz karotāju noskaņojumu. Ukrainas aizstāvji ir noguruši. Urrāpatriotisma vairs nav. To nomainījušas dusmas. Tik lielas dusmas, ka vienīgā vēlme ir nogalināt iebrucējus.
 
30.jūl
Par Ukrainas ārlietu ministra Dmitro Kulebas jauno vietnieku bez iepriekšēja brīdinājuma iecelts Jevhens Perebijnis, kurš iepriekšējos gados sevi izcili parādījis darbā, būdams vēstnieks Latvijā un Čehijā.
 
30.jūl
Viesojamies pie Volodjas - pie puiša, kura māja kopš kara sākuma ir pārvērtusies par sava veida viesnīcu brīvprātīgajiem palīgiem no Latvijas, noliktavu no Latvijas sūtītajai palīdzībai un autoservisu frontei tik nepieciešamajiem auto.
 
29.jūl
"Ziņojumā par stāvokli Ukrainā" ar ziņām tieši no Donbasa frontes ekskluzīvi dalās Ukrainas spēkos karojošais latvietis, kurš pazīstams tikai kā "Dņipro Spoks". Pēdējos mēnešos viņš karojis pie Lisičanskas un Sjeverodoņeckas, tāpēc pastāstīja par to, ko frontē dara latvieši un no kā visvairāk baidās ienaidnieki, tāpat par saņemto palīdzību. Tā kā frontē ir ļoti slikts internets, pirms tam tika nosūtīti jautājumi, uz kuriem Spoks ierunāja atbildes un pārsūtīja kopā ar fotogrāfijām no frontes.
 
28.jūl
Šodien video podkāstā "Ziņojums par stāvokli Ukrainā" piedalās Reinis Pozņaks, aizsācējs tā saucamajam "Twitterkonvojam" — simtiem automašīnu ziedošanai un nogādei Ukrainā, kas šobrīd ir viena no masīvākajām latviešu palīdzības kustībām Ukrainas labā, un Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere, kas jau desmitgadēm ilgi sadarbojas ar Ukrainu zinātnes jomā un pastāstīs par t.s. "kultūras diplomātiju", kas uzņēmusi tik plašus apjomus kā vēl nekad.
 
28.jūl
Šodien video podkāstā "Ziņojums par stāvokli Ukrainā" piedalīsies Reinis Pozņaks, aizsācējs tā saucamajam "Twitterkonvojam" — simtiem automašīnu ziedošanai un nogādei Ukrainā, kas šobrīd ir viena no masīvākajām latviešu palīdzības kustībām Ukrainas labā, un Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere, kas jau desmitgadēm ilgi sadarbojas ar Ukrainu zinātnes jomā un pastāstīs par t.s. "kultūras diplomātiju", kas uzņēmusi tik plašus apjomus kā vēl nekad.
 
27.jūl
Pienākot arvien biežākām ziņām par vērtīgu Krievijas armijas mērķu iznīcināšanu, ko ukraiņi veikuši ar Rietumu sagādātajām HIMARS iekārtām, Kremļa propagandisti no "Russia Today" un "Sputnik" prasījuši palīdzību baltkrieviem, lai nofilmētu kaut vai HIMARS maketa saspridzināšanu 22. jūlijā kādā Baltkrievijas poligonā. Taču šis 18. jūlijā rakstītais lūgums, kā jau vienmēr, noplūdis un sācis ceļot apkārt — 21. jūlija "Ziņojumā par stāvokli Ukrainā" tiek apspriesta Kremļa propagandas pērle, kuru viltus ziņu autori vēl tikai gatavojās safabricēt nākamajā dienā.
 
27.jūl
Katru reizi, kad tas šķiet izdevīgi, Krievijā parādās aicinājumi atcelt Baltijas valstu un Ukrainas neatkarības atzīšanu — laiks izpētīt, no kurienes šādi ierosinājumi un kāds būtu to izteikšanas “pamats”.
 

Mediju atbalsta fonda ieguldījums
no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

Par projekta "Ziņojums par stāvokli Ukrainā" saturu atbild SIA "Mediju nams".
#SIF_MAF2022

ZIŅOJUMS PAR STĀVOKLI UKRAINĀ: interneta raidījumu, reportāžu un mediju rakstu cikls par situāciju Ukrainā un ar to saistītajiem jautājumiem ziņu portālā “nra.lv” un drukātajā žurnālā “Vakara Ziņas”. Tas iekļaus regulāras reportāžas un video no pašas Ukrainas teritorijas un Ukrainas pierobežas, kā arī Latvijas. Tiks atspoguļota un analizēta karadarbība, Latvijas un citu valstu atbalsts, postījumu novēršana un mēģinājumi atjaunot mierīgu dzīvi, atbalsts bēgļiem, humānā un militārā palīdzība, kā arī analizēta ietekme uz situāciju Latvijā, tās ekonomiku un politiku.