Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem #SIF_MAF2022
 
 

ZIŅOJUMS PAR STĀVOKLI UKRAINĀ: interneta raidījumu, reportāžu un mediju rakstu cikls par situāciju Ukrainā un ar to saistītajiem jautājumiem ziņu portālā “nra.lv” un drukātajā žurnālā “Vakara Ziņas”. Tas iekļaus regulāras reportāžas un video no pašas Ukrainas teritorijas un Ukrainas pierobežas, kā arī Latvijas. Tiks atspoguļota un analizēta karadarbība, Latvijas un citu valstu atbalsts, postījumu novēršana un mēģinājumi atjaunot mierīgu dzīvi, atbalsts bēgļiem, humānā un militārā palīdzība, kā arī analizēta ietekme uz situāciju Latvijā, tās ekonomiku un politiku.

22.sep
Lai apspriestu notikumus Ukrainā, šodien uz sarunu aicinām — attālināti — Atvaru Aniņu, kurš ir viens no tiem Latvijas pārstāvjiem, kas Ukrainā karo atklāti. Viņš piedalījās lielajā pretuzbrukumā no Harkivas uz Donbasu un tagad varēs pastāstīt, kas jādara, lai sakautu okupantus. Viņam studijā pievienosies Jānis Sils — militārais instruktors un biedrības Tēvijas Sargi dibinātājs, kurš brauca uz Ukrainu apmācīt tās armiju vēl pirms daudziem gadiem, kad tas vēl nebija populāri, un kam par to gribēja iztaisīt nepatikšanas pašu mājās.
 
21.sep
Pēc “daļējās mobilizācijas” izziņošanas Krievijas Federācijā var gadīties situācija, ka mūsu valstī ierodas bēgļi ne tikai no Ukrainas, bet arī Krievijas — tādi krievi, kas atsakās piedalīties Ukrainas okupācijā.
 
20.sep
Pretuzbrukuma gaitā atbrīvotajās apdzīvotajās vietās atklājusies līdzīga postaža kā Bučā un Irpiņā: spīdzināšanas kambari, masu kapi un līķi zem klajas debess. Tā ir sistēma, nevis izņēmumi, raksta aculiecinieks.
 
19.sep
Ziedojumi "Bayraktar" sagādei Latvijā un gaidāmās Saeimas vēlēšanas: lai Ukrainas notikumus skatītu šajos kontekstos, šodien uz studiju esam aicinājuši mūziķi un sabiedrisko līderi Ralfu Eilandu, kurš no Eirovīzijas atlases uzvarētāja un Eiropas gada cilvēka Latvijā šogad kļuva par publisko demonstrāciju aizsācēju, kas noveda pie okupācijas obeliska nogāšanas Pārdaugavā, savukārt šobrīd viņš aģitē savākt naudu Latvijas ziedotam "Bayraktaram" priekš Ukrainas armijas. No otras puses, sarunā piedalīsies Filips Rajevskis — pieredzējušais politologs un firmas "Mediju Tilts" dibinātājs, kurš analizēs politiķu priekšvēlēšanu piedāvājumu Ukrainas kontekstā. Epizodes noslēgumā visus gaidīs pārsteigums — šos abus "Ziņojuma par stāvokli Ukrainā" dalībniekus, kas nākuši no divām dažādām pasaulēm, vieno kāds negaidīts elements.
 
19.sep
Tuvojoties Saeimas vēlēšanu dienai, vēlētājiem der paanalizēt partiju priekšvēlēšanu programmas, lai noskaidrotu sev svarīgos jautājumus. Ko partijas saka par Ukrainu un Krieviju?
 
18.sep
Nav noslēpums, ka Latvija palīdzējusi Ukrainai vairāk nekā daža laba ES un NATO lielvalsts — publiskais sektors vien devis 300 miljonus eiro, savukārt privāto ziedotāju sagādātās vērtības var tikai nojaust. Jo labdarība lielākoties notiek anonīmi.
 
16.sep
Katru reizi, kad Krievijas armijas ieņemto teritoriju aizmugurē uzsprāgst kārtējā munīcijas noliktava vai krievu tehnikas kaudze, to ukraiņi apzīmē ar vārdu "bavovna". Jautājām Ksenijai Barvinenko, no kurienes tas nāk.
 
15.sep
Krievijas armijas sakāve Ukrainas pretuzbrukumā ir parādījusi Krievijas armijas vājumu ne tikai Rietumiem. Jūtot Krievijas nespēju šai valstij kalpot par kārtības garantu bijušajā postpadomju telpā (drīzāk par otrāk), savstarpējo naidu un apšaudes atsākušas Azerbaidžāna un Armēnija, Turkmenistāna un Kirgizstāna. Turpretī Kazahstāna pēc iedzīvotāju dumpja šī gada pašā sākumā strauji modernizējas un rietumnieciskojas. Par to izjautāsim profesoru Kārli Daukštu, kurš no visiem Latvijas politologiem visvairāk specializējas Vidusāzijas, Kaukāza un postpadomju politikā. No otras puses, sazināsimies ar frontinieku Atvaru Aniņu, kurš pats piedalās lielajā pretuzbrukumā un ar ieroci rokās pēdējo nedēļu dzinies pakaļ krieviem pa Harkivas apgabalu!
 
15.sep
Masīvajā pretuzbrukumā no Harkivas apgabala uz Donbasa pusi Ukrainas Bruņoto spēku sastāvā piedalās daudzi brīvprātīgie no Baltijas, Eiropas, Kaukāza un pat Dienvidamerikas — izrādās, ka viņiem lieliski noderējušas sešas pašgājējhaubices, kuras pirms mēneša nodeva Latvija.
 
14.sep
Gandrīz divas diennaktis ceļā jāpavada evakuācijas vilcienam ar bēgļiem no Hersonas apgabala puses, kamēr tas nonāk drošībā Polijā: no Hersonas apgabala atkal strauji pieaugusi bēgļu ģimeņu plūsma ar bērniem, jo šajā virzienā jau trešo nedēļu attīstās Ukrainas armijas lielā pretuzbrukuma dienvidu flangs.
 
14.sep
Izjumas pilsēta, kas atrodas Harkivas apgabala nomalē vietā, kur Slobodanščina kļūst par Donbasu, šajās dienās atkal nonākusi Ukrainas spēku kontrolē, kamēr masīvais ukraiņu prettrieciens turpinās. Atbrīvoto Izjumu šobrīd apmeklē prezidents Volodimirs Zelenskis.
 
12.sep
Lielā ofensīva un pretuzbrukums ir klāt: Ukrainas spēki iet uz priekšu kā kara suņi, kas norāvušies no ķēdes. Jaunas atbrīvotas apdzīvotās vietas katru dienu un vienlaikus izteikta slepenība šo rezultātu apstiprināšanā — par notikumiem šodien spriež filmētājs Romans Šklenniks, kurš atbraucis no Ukrainas, un rezerves virsnieks Mārtiņš Vērdiņš, kompetentākā Latvijas militārā bloga Vara Bungas veidotājs. Aplūkosim kā notikumus uz vietas, tā notikumu attīstības "lielo ainu" pēdējo dienu un nedēļu laikā.
 
12.sep
Pamazām sāk iezīmēties ukraiņu stratēģija pašreizējam pretuzbrukumam: ienaidnieku apmānīšana ir izrādījusies tikpat svarīgs ierocis kā amerikāņu “HiMARS” un pašu ražojuma raķetes “Neptun ”. Kāda tad ir Ukrainas stratēģija pretuzbrukuma īstenošanai?
 
8.sep
Turpinoties Ukrainas karaspēka pretuzbrukumam Hersonas un Harkivas apgabalos, šodien studijā esam aicinājuši Ogres mēru Egilu Helmani, kurš ārpus sava darba pašvaldībā ir armijas tuvcīņas instruktors un ceļojis pa visu pasauli, apgūstot dažādas tuvcīņas skolas un mācot pašaizsardzības metodes tālāk citiem interesentiem.
 

Mediju atbalsta fonda ieguldījums
no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

Par projekta "Ziņojums par stāvokli Ukrainā" saturu atbild SIA "Mediju nams".
#SIF_MAF2022

ZIŅOJUMS PAR STĀVOKLI UKRAINĀ: interneta raidījumu, reportāžu un mediju rakstu cikls par situāciju Ukrainā un ar to saistītajiem jautājumiem ziņu portālā “nra.lv” un drukātajā žurnālā “Vakara Ziņas”. Tas iekļaus regulāras reportāžas un video no pašas Ukrainas teritorijas un Ukrainas pierobežas, kā arī Latvijas. Tiks atspoguļota un analizēta karadarbība, Latvijas un citu valstu atbalsts, postījumu novēršana un mēģinājumi atjaunot mierīgu dzīvi, atbalsts bēgļiem, humānā un militārā palīdzība, kā arī analizēta ietekme uz situāciju Latvijā, tās ekonomiku un politiku.