Jāņu padomi

26.jun
Izrādās, ka kvasu itin viegli ir iespējams pagatavot arī mājas apstākļos. Seko soli pa solim receptei un pagatavo šo gardo dzērienu!
 
25.jun
Izmēģini kādu no šiem līdzekļiem, kas palīdzēs uzlabot veselību un mazinās paģiras. Veselības portāls "Health" apkopojis dažādu uztura un veselīga dzīvesveida ekspertu ierosinājumus, kas palīdzēs "savākties" pēc svētkiem.
 
25.jun
Kad svētki būs godam aizvadīti, bet viss ķimeņu siers vēl nebūs apēsts, to varēs izmantot gardu salātu pagatavošanā un, tas neaizies postā. "Rimi Gardēži" piedāvā recepti otrās dienas ķimeņu salātiem. Lai labi garšo!
 
24.jun
“Šajā laikā, ejot pļavā, svarīgi izturēties ar cieņu pret katru zālīti un katru stiebriņu, jo plūcēju ir daudz. Tikpat svarīgi ir arī atcerēties par indīgajiem un īpaši aizsargājamajiem augiem, kurus noteikti nedrīkst izmantot ne vainagu darināšanā, ne uzturā. Tāpēc, ja ir šaubas par kādu no pļavā atrodamajiem augiem, labāk to atstāt pļavā,” stāsta farmaceite Laila Zālīte.
 
23.jun
Jāņos alus ir viens no svarīgākajiem elementiem, kaut lietojams ar mēru. Taču var gadīties, ka svētku dunā pa rokai nav pudeļu attaisāmā. Nebēdā, daudzi citi sadzīves priekšmeti var noderēt šim uzdevumam.
 
22.jun
Drīz ikkatrā mājā ģimenes un radu lokā tiks svinēti vasaras saulgriežu svētki. Kā zināms, Līgo svētku un Jāņu neatņemama tradīcija ir vainagu pīšana kā vīriem, tā sievām. Lai tavs Jāņu ozollapu vainags sanāktu tāds, kā iecerēts, seko līdzi soli pa solim video pamācībai!
 
22.jun
"Healthline" atklāj, kādi pasaules sieru veidi ir veselīgākie.
 
21.jun
Sāc laicīgi domāt par Līgo dienas vainagu. Izveido skaistu, vienkāršu vainagu no izturīgiem materiāliem, kas kalpos ne tikai svētku dienai, vakaram, bet arī citiem vasaras svētkiem!
 
21.jun
Gurķis ir nepārspējama uzkoda - vai tas būtu uz sviestmaizes, salātos ar dillēm vai ar kopā ķiploku mērcīti kā uzkoda nelielās svinībās vai atpūšoties pie TV. Šoreiz izmēģinām recepti, kas sola sālītus gurķīšus jau pēc divām stundām!
 
20.jun
Vasaras saulgriežu laiks ir ne vien apvīts ar tradīcijām un neparastiem nostāstiem, bet ir arī daudzu ārstniecības augu ziedēšanas un ievākšanas laiks. Tādēļ došanos pēc pļavas ziediem svētku vainagam un Jāņu zāļu pušķiem varētu apvienot arī ar ārstniecības augu iepazīšanu un vākšanu. Par šobrīd aktuālajiem ārstniecības augiem, to vākšanu un piesardzību lietošanā stāsta  farmaceite Ilze Priedniece.
 
20.jun
Tas ir mīts, ka Jāņu siera siešanai neder veikala piens.
 
18.jun
Skaists ziedu vainags ir burvīga rota. Kāpēc maksāt bargu naudu, tādu iegādājoties veikalā, ja vari to uzpīt pati savām rokām? Turklāt šādā veidā process būs viegls un neradīs sarežģījumus.
 
17.jun
Odi bieži vien ir nelūgts viesis dažādas dārza ballītēs, piknikos un pat svētkos. Tāpēc parūpējies par to, lai odi tev netraucētu atpūsties un izveido no dabiskiem produktiem efektīvu pret odu sveci!
 
16.jun
Pagatavo gardu Jāņu sieru. Vīnkalnu saimniece Zanda Žentiņa dalās ar pavisam vienkāršu Jāņu siera pagatavošanas recepti. Lai pagatavotu sieru, būs nepieciešamas vien 30 minūtes.
 
11.jun
Ātri un vienkārši pagatvojams deserts, pēc kura baudīšanas nebūs jāmocās sirdsapziņas pārmetumos par daudzajām uzņemtajām kalorijām.
 
6.jun
Lai veselīgi un garšīgi atveldzētos, kokteiļi ir lieliska alternatīva, ar kuru aizvietot ar cukuru un konservantiem bagātās sulas, jo satur vērtīgas minerālvielas un vitamīnus.
 
3.jun
Iestājoties vasarai arvien vairāk laika pavadam pie dabas - pļavās, mežos, dārzā. Tomēr patīkamo atpūtu var sabojāt pavisam mazs posmkājis - ērce. Svarīgi ir laicīgi pamanīt to, kad ērce ir piesūkusies un to rūpīgi noņemt. Tomēr nereti gadās, kad pēc ērces izņemšanas, pāris dienu laikā, veselības stāvoklis pasliktinās. Tāpēc rūpīgi izlasi, kādi simptomi var parādītes pēc ērces izņemšanas un kā izvairīties no šiem posmkājiem!
 
30.mai
Vasara straujiem soļiem tuvojas, tāpēc ir pēdējais laiks, lai sagatavotu savu dārzu siltajiem vakariem, kad arvien vairāk laika tiek pavadīts svaigā gaisā. Izveido skaistas laternas, kuras būs gan praktiskas, gan gaumīgi iederēsies lapenēs un uz balkona!
 
23.jun 2020
Vasaras saulgrieži jeb Līgo svētki šogad būs krietni atšķirīgāki. Izpaliks jau ierastā un tradicionālā Līgo svinēšana Krastmalā, kas tik ļoti piesaista gan vietējos iedzīvotājus, gan tūristus. Vīruss vēl nav uzvarēts, tāpēc, lai neatgrieztos situācijā, ko piedzīvojām marta sākumā, tūrisma eksperte, Biznesa augstskolas Turība absolvente Jolanta Lele aicina šogad svinēt mierīgi un dalās ar pieciem ieteikumiem svinēšanai šaurā lokā.
 
23.jun 2020
Kas gan būtu vasaras saulgrieži bez skaistajiem ziedu un zāļu vainagiem? Katrai Jāņu zālei ir sava nozīme, tāpēc ir rūpīgi jāizvēlas, kuru iepīt vainagā. Vislabākie būs tie vainagi, kas pīti no Līgo dienā plūktiem augiem. Lūk, populārākie no tiem.