5 ekspertu ieteikti līdzekļi paģiru mazināšanai

© pixabay

Izmēģini kādu no šiem līdzekļiem, kas palīdzēs uzlabot veselību un mazinās paģiras. Veselības portāls "Health" apkopojis dažādu uztura un veselīga dzīvesveida ekspertu ierosinājumus, kas palīdzēs "savākties" pēc svētkiem.

pexels.com

1. Tēja ar ingveru un banānu

Uztura speciāliste Sintija Sasa iesaka pagatavot tēju ar svaigu ingveru un medu, kurai pievienot arī banānu. Ingvers ir dabīgs līdzeklis cīņai pret sliktu dūšu un šie trīs elementi nodrošina organismu ar antioksidantiem, kas pasargās no dažādiem iekaisumiem, ko rada alkohola lietošana. Lietojot alkoholu tiek zaudēts ne tikai šķidrums, bet arī kālijs, kura ir daudz banānos.

pexels.com

2. Ogu un augļu smūtijs

Mediķis Rošini Rejs iesaka dzert smūtiju, kas pagatavots no zemenēm, mellenēm un banāna. Tas palīdzot novērst ķermeņa dehidratāciju un ir bagāts ar antioksidantiem un kāliju.

pexels.com

3. Taukains ēdiens

Jogas pasniedzēja Lorēna Tausa norāda, ka, lietojot alkoholu tāpat kaitējam organismam, tāpēc otrā dienā var ļauties "krāpšanas dienai" (cheat day) un droši baudīt taukainākus ēdienus, kas palīdzēs justies labāk. Šis ir laiks kartupeļiem frī, burgeriem vai pankūkām.

pixabay

4. Tējkarote ābolu etiķa

Jogas entuziaste Sāra Leveja iesaka pēc alkohola lietošanas pirms gulētiešanas izdzert pudeli ūdens, bet no rīta viņa lietojot vienu tējkaroti ābolu etiķa, kas atšķaidīts ar ūdeni. Tas palīdzot vēdera izejai.

pixabay

5. Kombuča ar ingveru

Kā norādīts "dzivibasdzeriens.lv", Latvijā kombuču pazīst kā tējas sēni, jo augšanas procesā tās kultūra līdzinās sēnei. Fermentācijas procesu nodrošina simbiotiska raugu un baktēriju kultūra, kuras baro viena otru. Kombuča ir laba alternatīva citiem saldinātajiem dzērieniem jo ir 100% dabīgs un bioloģiskas izcelsmes.

Šis dzēriens kopā aringveru palīdzēdz samazināt skābes daudzumu kuņģi un novērst kuņga darbības traucējumus. Turklāt, kā jau minēts, ingvers palīdzēs pret nelabumu.

Dzīvo gudri!

Daudzi cilvēki nespēj savu ikdienu iedomāties bez karsti kūpošas kafijas tases. Kafija sniedz mums enerģiju un mundrumu, tieši tāpēc to nav ieteicams dzert vēlu vakaros, lai neietekmētu miega kvalitāti un spētu aizmigt.

Svarīgākais