Ideja! Izveido no metāla bundžām skaistas dārza laternas

© Ekrānuzņēmums no Youtube

Izveido skaistas laternas, kuras būs gan praktiskas, gan gaumīgi iederēsies lapenēs un uz balkona!

Vajadzēs:

  • metāla bundžas;
  • ūdeni;
  • āmuru;
  • naglu;
  • stiepli;
  • knīpstangas;
  • sveces vai mākslīgās sveces, kuras darbojas uz baterijām;
  • krāsas flakonu.

Process:

1. Ja uz metāla bundžas ir etiķete, tad nepieciešams no tās atbrīvoties. Visvieglāk to būs izdarīt iegremdējot bundžu siltā ūdenī.

2. Lai nesabojātu bundžas formu, nepieciešams sākotnēji tajā ieliet ūdeni un ielikt to saldētavā. Tādējādi veicot nākamās darbības netiks iespaidota bundžas forma un iznākums būs glītāks!

3. Pēc tam paņem āmuru un naglu. Bundžas pretējās malās nepieciešams izveidot caurumus, lai varētu uztaisīt rokturi. To visvieglāk būs izveidot, ņemot āmuru un naglu. Novieto naglu pie bundžas augšējās malas un ar āmuru uzsit pa to. Pēc tam to izdari pretējā pusē, vienādā augustumā ar jau izveidoto caurumu.

Ekrānuzņēmums no Youtube

4. Tālāk veidosim ornamentus! Šajā solī vari izpausties. Ņem āmuru, naglu un veido uz bundžas dažādus caurumus, kā tas tika darīt iepriekšējā solī. Šeit vari veidot dažādus attēlus, vai vienkārši punktiņus. Jo vairāk caurumu izveidosi, jo vairāk gaismas "nāks ārā" no laternas.

Ekrānuzņēmums no Youtube

5. Kad dizains ir izveidots pagaidi, kad izkusīs iekšā esošais ledus.

6. Pēc tam nepieciešams izveidot rokturi no stieples. Izdomā, cik garu rokturi vēlies, un ar kīpstangu palīdzību nogriez stiepli. Ievieto stiepli bundžas augšējos caurumos un uzloki stieples galus uz augšu, lai tā varētu noturēt laternu.

Ekrānuzņēmums no Youtube

7. Šobrīd atliek vien nokrāsot laternu un tā būs gatava!

Laternā vari ievietot gan sveces, gan arī mākslīgās LD sveces, kuras darbojas uz baterijām!

Avots

Pats savām rokām

Laikam ejot, skaisti baltās flīžu šuves virtuvē vai vannasistabā var kļūt pelēkas. Tas var šķist visai kaitinoši. Tāpēc, lai padarītu flīžu šuves atkla sniegbaltas, tīriet tās ar cepamo sodu, etiķi un vēl divām citām sastāvdaļām.

Svarīgākais