Dānija, Jaunzēlande un Somija šogad atzītas par visbrīvākajām valstīm no korupcijas, savukārt viskorumpētākās valstis pasaulē ir Sudāna, Ziemeļkoreja un Somālija, liecina ikgadējais korupcijas uztveres indekss, kuru trešdien publiskojusi nevalstiskā organizācija "Transparency International".
Baltijas valstīs pēdējo divu gadu laikā uzņēmēju vidū samazinājies korupcijas un krāpšanas uztveres līmenis un Baltijas reģions pirmo reizi parāda zemāku korupcijas un krāpšanas uztveres līmeni par starptautiski vidējo, liecina jaunākais EY (agrāk "Ernst & Young") krāpšanas un korupcijas izplatības vispasaules pētījums.
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs trūkst lielas politiskas apņēmības pilnībā izskaust korupciju, - šādu secinājumu šodien Eiropas Komisijas (EK) rīkotajā diskusijā "Finanšu noziegumu un korupcijas apkarošana: veiksmes stāsti Eiropā un mācības Latvijai" pauda EK Iekšlietu ģenerāldirektorāta iekšējās drošības direktors un ES Antikorupcijas ziņojuma idejas autors Reinhards Prībe.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) varētu rosināt pastiprināt sodus valsts amatpersonām, kuras sodītas par koruptīvām darbībām, - ar šādu ierosinājumu KNAB Sabiedriskās konsultatīvās padomes sēdē klajā nāca biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.
Iespējams, pret Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāju Rūtu Valteri krimināllieta sākta par fiktīva līguma slēgšanu, tādējādi Valterei ļaujot tikt pie tūkstoš latiem, šodien vēsta LTV raidījums "de facto".
Bijusī Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Sandra Strence pēc informācijas saņemšanas no tieslietu ministra Jāņa Bordāna par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) bažām vērsusies Ģenerālprokuratūrā.
Organizācijas "Transparency International" šodien publiskotais korupcijas uztveres indekss atspoguļo korupcijas uztveri, nevis faktisko situāciju, ko ir gandrīz neiespējami precīzi izmērīt, jo korupcija ir latents noziegums, uzskata Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāvji.
Viskorumpētākās valstis pasaulē ir Afganistāna, Ziemeļkoreja un Somālija, kamēr tādas valstis kā Dānija un Jaunzēlande uzskatāmas par gandrīz brīvām no korupcijas, liecina ikgadējais korupcijas uztveres indekss, kuru otrdien publiskojusi nevalstiskā organizācija "Transparency International".
Rumānijas tiesa piektdien piesprieda transporta ministram Relu Fenečiu piecus gadus cietumā, atzīstot viņu par vainīgu apsūdzībās korupcijā.
Fenečiu kļuvis par pirmo Rumānijas ministru, kuram tiesa amata pilnvaru laikā piespriedusi cietumsodu.
55% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka pēdējo divu gadu laikā korupcijas līmenis valstī nav mainījies, liecina organizācijas "Transparency International" veiktais pētījums.
Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) izdevis rīkojumu par darba grupas izveidi, kuras uzdevums būs izstrādāt priekšlikumus valsts augstākajām amatpersonām pasniegto dāvanu novērtēšanai.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aicina valsts un pašvaldības veselības aprūpes iestādes iesaistīties korupcijas novēršanā ārstu un pacientu attiecībās.
Latvijas korupcijas uztveres indekss (KUI) šogad ir nemainīgi zems - tās ir 49 balles no 100, un kopš vēsturiski labākā rezultāta 2008.gadā, indekss ir būtiski pazeminājies, un ir kritiski zems.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Rīgā pārstāvēto vēstniecību pārstāvjus aicina Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dalībvalstis atbalstīt Latvijas iestāšanos organizācijas Pretkorupcijas darba grupā.
Analizējot Mājokļu un vides departamenta darbību, Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs (BAC) konstatējis augsta korupcijas riska iespējamību jaunu kapavietu ierādīšanā, šodien Drošības, kārtības un korupcijas apkarošanas jautājumu sēdē pastāstīja centra eksperts Ēriks Ivanovs.
Šokējošie dati par to, ka 67 procenti Latvijas iedzīvotāju uzskata tiesu sistēmu par korumpētu, ir emocionāls spriedums, uzskata tiesībsargājošās iestādēs strādājošie. Arī politologs, korupcijas risku pētnieks Valts Kalniņš atgādina, ka sabiedrībā priekšstats par korumpētu tiesu varu pastāv sen, jau kopš 90. gadiem.
Cīņa ar kukuļdevējiem un kukuļņēmējiem ir viens no efektīvākajiem veidiem arī cīņai ar korupciju policijā, valstī, un sabiedrībā kopumā. Ceļu satiksme ir tā joma, kurā cilvēks ar policijas darbinieku sastopas visbiežāk, līdz ar to potenciāli augstāks arī korupcijas riska līmenis, tāpēc korupcijas izskaušana ceļu satiksmē ir viena no Valsts policijas (VP) prioritātēm.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki pirmo reizi saskārušies ar gadījumu, kad policija uzsāk kriminālprocesu pret KNAB ziņotāju, vēsta TV3 raidījums Nekā Personīga.