Bēgļu krīze Eiropā

13.apr 2016
Trešdien EP deputāti ar Padomes priekšsēdētāju Tusku un Komisijas prezidentu Junkeru apsprieda ES 18.marta vienošanos ar Turciju par migrantu un patvēruma meklētāju atgriešanu no Grieķijas salām uz Turcijas teritoriju.
13.apr 2016
Pie Maķedonijas un Grieķijas robežas policija sākusi izmantot asaru gāzi, lai izklīdinātu imigrantus, kuri ceļot nekārtības, vēlas nokļūt Maķedonijā un doties tālāk uz Rietumeiropu. Imigranti asaru gāzes baloniņus raida atpakaļ policijas virzienā.
13.apr 2016
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti balsojumā par 2016.gada budžeta pirmajiem grozījumiem devuši zaļo gaismu, lai piešķirtu 100 miljonus eiro ārkārtas palīdzībai bēgļiem Eiropas Savienības (ES) teritorijā, kā arī divus miljonus eiro papildu darbinieku pieņemšanai jaunajā Eiropas Terorisma apkarošanas centrā (ETAC), liecina EP paziņojums.
13.apr 2016
Nākamā patvēruma meklētāju grupas pārvietošana uz Latviju no Eiropas dienvidvalstīm ir gaidāma "tuvākajās dienās" un tajā varētu būt 10 līdz 20 cilvēku, šodien žurnālistiem sacīja Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.
13.apr 2016
Ziņu aģentūra REUTERS informē, ka Maķedonijas policija trešdien raidījusi asaru gāzi, lai izklīdinātu apmēram 50 patvēruma meklētājus, kuri centās nojaukt žogu, kas atrodas uz Maķedonijas un Grieķijas robežas.
13.apr 2016
Veco dokumentu labošanas sesija, tā īsumā tiek raksturota šī nedēļa Eiropas Parlamentā: dienaskārtībā tie paši migranti, terorisms un riski, tikai pēc Briseles notikumiem – eiroparlamentāriešu runas ietērptas sēru noformējumā, bet idejas migrantu aprūpē kļuvušas vēl radikālākas.
13.apr 2016
Eiropas Parlaments (EP) šodien balsos par 2016.gada budžeta pirmajiem grozījumiem, lai piešķirtu 100 miljonus eiro ārkārtas palīdzībai bēgļiem Eiropas Savienības (ES) teritorijā, kā arī divus miljonus eiro papildu darbinieku pieņemšanai jaunajā Eiropas Terorisma apkarošanas centrā (ETAC), aģentūru LETA informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.
12.apr 2016
Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) redz iespēju ar citu Eiropas Savienības (ES) valstu kolēģiem sākt sarunas par iespējām iestāties pret pastāvīgu patvēruma meklētāju kvotu ieviešanu, taču prognozē, ka diez vai šis jautājums parādīsies jūnijā gaidāmās Eiropadomes sanāksmes darbakārtībā.
12.apr 2016
Centralizēta patvēruma sistēma ļaus ES efektīvāk tikt galā ar joprojām augošo migrantu un patvēruma meklētāju pieplūdumu, EP deputāti saka otrdien pieņemtajā rezolūcijā. EP deputāti prasa arī nodrošināt iespējas, kā bēgļi droši un likumīgi varētu pieteikties patvērumam Eiropas Savienībā, nemeklējot cilvēku kontrabandistu pakalpojumus un neriskējot ar savām dzīvībām.
12.apr 2016
Austrijas varasiestādes informē, ka sākts darbs pie ciešākas imigrācijas kontrolēšanas, vēsta BBC.
12.apr 2016
Pēc svētdien notikušajām sadursmēm uz Grieķijas un Maķedonijas robežas, kur sapulcējušies vairāk nekā 11 000 nelegālo migrantu, kas vēlas doties uz Eiropas ziemeļrietumiem, situācija bija saspringta arī vakar, un tika fiksēti vairāki mēģinājumi šķērsot slēgto robežu.
12.apr 2016
Nākamā patvēruma meklētāju grupas pārvietošana no Eiropas dienvidvalstīm uz Latviju gaidāma šomēnes, aģentūrai LETA pastāstīja Iekšlietu ministrijā (IeM).
12.apr 2016
Bēgļi ir maksa, kas Eiropas Savienībai (ES) ir jāmaksā par ārpolitikā pieļautajām kļūdām, savlaicīgi nenovērtējot situāciju konfliktu skartajās valstīs, šādu viedokli intervijā aģentūrai LETA pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V).
11.apr 2016
Migranti Grieķijā izraisījuši masveida nekārtības protestējot pret to, ka netiek ielaisti Maķedonijā. Grieķijas Idomeni nometnē pie robežas ar Maķedoniju patlaban iestrēguši vairāk nekā 11 000 migrantu, bet visā Grieķijā - vairāk nekā 50 000. Kā jau zināms, Maķedonija slēgusi savu robežu migrantiem- tagad nelegālie iebraucēji tiek sūtīti atpakaļ uz Turciju.
11.apr 2016
Lībijas krasta apsardze pirmdien izglāba un Tripoles ostā nogādāja 115 nelegālos imigrantus. Cenšoties no Lībijas krastiem šķērsot Vidusjūru, imigrantu laiva sāka slīkt.
11.apr 2016
Pie Grieķijas-Maķedonijas robežas atrodas 11 tūkstoši migrantu. Daļa no tiem vardarbīgā veidā pagājušajā nedēļas nogalē centās iekļūt Maķedonijā, lai turpinātu ceļu uz Eiropas turīgākajām valstīm.
10.apr 2016
Imigranti Grieķijā atkal centušies salauzt žogu uz robežas ar Maķedoniju, ziņo BBC. Policija pret viņiem izmantojusi asaru gāzi.
9.apr 2016
Britu raidsabiedrība BBC infromē, ka Egejas jūrā apgāzusies migrantu laiva. Negadījumā gājušas bojā četras sievietes un viens bērns.
9.apr 2016
Anglijas bērnu komisārs lūdzis Francijas valdību palīdzēt vientuļajiem bērniem Kalē bēgļu nometnē sasniegt viņu radiniekus Lielbritānijā, informē raidsabiedrība BBC.
8.apr 2016
Eiropas Parlaments (EP) nākamnedēļ, 13.aprīlī, balsos par 2016.gada budžeta pirmajiem grozījumiem, lai piešķirtu 100 miljonus eiro ārkārtas palīdzībai bēgļiem Eiropas Savienības (ES) teritorijā, kā arī divus miljonus eiro papildu darbinieku pieņemšanai jaunajā Eiropas Terorisma apkarošanas centrā (ETAC), aģentūru LETA informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.