"Advokāte iegrūda dunku sānos un nošņāca -neko nesaki", Ilze Viņķele dalās iespaidos par tiesas sēdi

© Ģirts Ozoliņš/F64

"Klausoties bijušo kolēģu liecības, vienā brīdī gribējās raudāt par notiekošā bezjēdzību, " pēc tiesas sēdes sociālajā vietnē "Facebook" ar ierakstu dalījās bijusī veselības ministre Ilze Viņķele.

Portāls NRA jau rakstīja, ka Rīgas pilsētas tiesa skata bijušās veselības ministres Ilzes Viņķeles krimināllietu.

Apsūdzība Viņķelei celta saistībā ar to, ka I. Viņķelei, zinot par iespējamo vakcīnu pret Covid-19 pieejamību pasaules tirgū 2021.gadā, un to, ka Latvija kā Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts atbalsta vienošanos par Covid-19 vakcīnu iegādi dalībvalstu vārdā un ar to saistītās procedūras projektu, bija pienākums līdz brīdim, kad tiek lemts par pasūtāmo vakcīnu skaitu, nodrošināt Covid-19 vakcinācijas stratēģijas izstrādāšanu Covid-19 vīrusa infekcijas izplatības ierobežošanai Latvijā, kas ietver vakcīnu iegādi, glabāšanu, loģistiku, amatpersonu kompetenci un medicīniskos resursus vakcinācijas procesa nodrošināšanai.

"Kolēģu liecības atmiņā atsvaidzina 2020.gada notikumus, kas nu jau padzisuši. Neziņa, informācijas trūkums, krīzes centralizēta nevadīšana, kurā VM pirmo Covid gadu airēja par visiem, liecības par nenormālo pārslodzi, stresu un izdegšanu, ņemtne ar politiķu kaprīzèm…Bet jautājums paliek - kāpēc nepiesaistījāt armiju…
Un kolēģu pacietība liecībās apsūdzību izglītot par epidemioloģijas pamata konceptiem. Par to, kas ir “vakcinācijas aptvere” - a kā jūs tā izdomājāt, cik jāvakcinē?, “pūļa imunitāte”, ka vakcinējamo prioroitārās grupas pēc riska (ne politiskās konjunktūras, kur daži krita gar zemi, jo vajadzēja valdību vakcinēt pirms pensionāriem) nav Viņķeles izdomājums, bet imunizācijas kā tādas koncepts. Un vēl un vēl…
Šoks un totālais apjukums pēc raganu medību 1.cēliena 2021.gada sākumā par vakcīnām ir atkāpies, politiski un citu interešu dēļ uzkultās putas noplakušas un paliek liecības no cilvēkiem, kas savu zināšanu, kompetences un godaprāta ietvaros totālā informācijas trūkuma apstākļos ik dienu, ik stundu pieņēma lēmumus, cenšoties izdarīt labāko.
Liecības tiesā arī iezīmē, cik būtiski katrs mēnesis un pat nedēļas nesa klāt jaunu informàciju, kas īsā laikā mainīja pieņēmumus, lēmumus un rīcības.
Bet apsūdzības jautājums -a kāpēc tomēr nepiesaistījàt armiju? Un liecinieku dažādos toņos un intonācijās vaicātais pretī - jūs tiešām neko nesaprotat?
Kad prokuros vienā no manis pratināšanām izmeta frāzi - klausījos parlamentàrās izmeklēšanas komisijas sēdes un tā arī nesapratu, ko vispār VM 2020.gadā darīja. Mana sejas izteiksme pēc tà lika advokātei iegrūst dunku sānos un nošņākt - lūdzu, nē, lūdzu neko nesaki.
Mana iztiesāšana vilksies pāris gadus. Un jā, tā ir paraugprāva. Un jā, es tur stāvu arī par saviem kolēģiem, par to, lai mēs varam no krīzēm mācīties, bet ar paraugprāvām neparalizējam politiskās un valsts pārvaldes spēju reaģēt un lemt citās krīzēs, kurās būs līdzīga neprognozējamība, informācijas trūkums un neskaidrība.
Tomēr paliek viens jautājums - kā ar tām Pfizer vakcīnām, ko pēc ļaunuma saknes izravēšanas vieglu roku pa nodokļu maksātàju naudu desmitiem miljonu vērtībā sapirka bez sāta, lai gan jau bija zināms, ka tās nevarēs izlietot," ierakstā dalās I. Viņķele.Slavenības

Kāds amerikānis, kurš sociālajos tīklos izteica draudus dziedātājai Teilorei Sviftai, tika aizturēts īsi pirms viņas koncerta Vācijas pilsētā Gelzenkirhenē un tiks turēts apcietinājumā, līdz beigsies viņas koncerti Vācijā, ceturtdien paziņoja policija.

Svarīgākais