Ārste atklāj, ko nedrīkst darīt, ja ar Covid-19 slimo mājās

© Andrius Ufartas /F64

Lai gan katru dienu Covid-19 pacienti nonāk slimnīcā, ļoti daudzi inficētie vīrusu izslimo salīdzinoši viegli un ārstējas mājās. Ģimenes ārste Daiga Krustiņa iesaka, ko Covid-19 pacients drīkst darīt, bet ko nekādā gadījumā darīt nevajadzētu, vēstīts Aijas Kincas materiālā "lsm.lv".

Ģimenes ārste Daiga Krustiņa tiem, kuri vīrusu ārstē mājās, iesaka neiegulties dīvānā, bet celties, kustēties un vingrot.

“Svaigs gaiss, vēdināt telpas, kustēties, negulēt. Piecelties kājās, veikt elpošanas vingrojumus un tad skābekļa saturācija paaugstinās. Negulēt uz muguras. Gulēt uz vieniem sāniem, uz otriem sāniem, mainīt pozas. Rokas celt uz augšu,” mudināja ārste.

Covid-19 slimniekiem nākas ārstēt simptomus: “Nav Covid-19 zāļu! Simptomātiska terapija. Ūdens šķidrums, plaušu bronhu tējas, ingveru iesaku. Kā pie jebkuras vīrusa saslimšanas. Kas, nu, kuram ir ledusskapī. Saldētas ogas vai sulas.”

Taču par internetā reklamētājām zālēm, no kurām dažas jāpērk veterinārajā aptiekā, gan ir jāaizmirst. “Mīļie cilvēki, nelietojiet nekādas tārpu zāles, ne to, ar ko feisbuks ir pilns. Tas ir toksisks, bojā aknas, nieres un pārējos orgānus. Zvana un prasa, viens otram piegādā un iesaka dzert. Nu briesmas,” šausminājās ģimenes ārste.

Ja ir temperatūra, uzreiz ar tās nosišanu neaizrauties nevajag. “Ja ir temperatūra līdz 38 grādiem, nemazināt. Ja galva sāp un slikta pašsajūta, tad paracetamolu vai ibuprofēnu,” norādīja Krustiņa.

Mediķe iesaka iegādāties vai izīrēt skābekļa saturācijas pulsa oksimetru. “Ja mazinās zem 92, tad jāuztraucas būtu. Sevišķi vecāka gadagājuma pacientiem,” norādīja Krustiņa.

Sākums

Grīnsfeldes policija ziņo par kādu 38 gadus vecu vācieti, kurš nozaga ekskavatoru un izraisīja pamatīgu grautiņu 50 minūšu garumā. Viņš uzbrauca automašīnām, nodarīja ievainojumus policistiem un iznīcināja kādu automašīnu tirdzniecības centru Bādenes-Virtembergas pavalstī, mirror.co.uk.

Svarīgākais