Arī pēc nepārvēlēšanas partijas "Vienotība" valdē Saeimas deputāte Ilze Viņķele (V) apņēmusies izmantot savas kā parlamentārietes likumdošanas iniciatora tiesības un kopā ar domubiedriem strādāt partijā un Saeimā, lai panāktu uzlabojumus arī izglītības, tiesiskuma un veselības jomā.
Taujāta par viņas un sabiedrotās deputātes Lolitas Čigānes (V) nepārvēlēšanu valdē, Viņķele atbildēja, ka praktiski nekas nemainās un politiķes turpinās strādāt. Galvenais esot vēlētāju sniegtā uzticība, tāpēc viņa, Čigāne, kā arī parlamentārieši Andrejs Judins (V) un Aleksejs Loskutovs (V) to izmantos, lai īstenotu vēlētājiem dotos solījumus. Atšķirībā no viņiem vairāki citi "Vienotības" politiķi neesot saņēmuši pietiekamu tautas uzticību un nav iekļuvuši parlamentā, piemēram, bijusī izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.
Vaicāta, vai "Vienotības" kongresa balsojums neliecina, ka politiskais spēks neatbalsta liberālas idejas, bet gan virzās uz konservatīvu nostāju, politiķe atbildēja, ka "nav zīmju tulce" un piebilda, ka vienīgā liberālā ideja, par kuru pastāv viedokļu atšķirības, ir partnerattiecību noregulēšana. Taču vairākas citas lietas, par ko iestājas Viņķele un vairāki viņas kolēģi, piemēram, aicinājums izvērtēt partijas paveikto nebūtu saucams par liberālu nostāju - šis vārds tiek izmantots, lai mēģinātu noreducēt politiķu plānus un piekārt viņiem kādu birku.
"Vienotībai" nepieciešams strādāt pie vairākām solījumiem vēlētājiem, tajā skaitā, veidojot tautsaimniecību ar augstu pievienoto vērtību, veidojot atbilstošu izglītības sistēmu, strādājot pie tiesiskuma nodrošināšanas un risinājumu rašanas veselības jomā. Runa ir par kvalitatīvu vispārējo izglītību un konkurētspējīgu augstāko izglītību, un pēdējā panākama, valdībai nosakot atbilstošu augstākās izglītības iestāžu finansējuma modeli," norādīja politiķe.
Viņa skaidroja, ka partijai ir samazinājusies degsme tiesiskuma nodrošināšanā, un nav notikusi cīņa par tieslietu ministra un Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja amatiem, kuros būtu iespējams rīkoties. Attieksme pret tiesiskuma jautājumiem ir jāmaina, tajā skaitā, ieguldot darbu, lai normalizētu situāciju Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā. Lai gan veselības joma nav "Vienotības" tiešā pārraudzībā, taču jebkuru ministriju nevienai partijai nevajadzētu uztvert kā savu "lēņa muižu", tāpēc Viņķele raugās uz iespēju strādāt pie uzlabojumu veikšanas arī šajā sfērā.
Politiķe apsveic Āboltiņu ar pārvēlēšanu amatā un novēl viņai pildīt solīto, ieklausoties kolēģos un strādājot pie dažādu viedokļu salāgošanas. Vaicāta par iespēju atstāt partiju un dibināt jaunu politisku spēku, Viņķele šādu iespēju noraidīja, skaidrojot, ka tā būtu nevajadzīga laika tērēšana un neracionāla rīcība, jo ir nepieciešams strādāt pie izmaiņu veikšanas "savās mājās".
Kā ziņots, "Vienotības" priekšsēdētājas amatā vēl uz diviem gadiem 6.decembrī pārvēlēta tās līdzšinējā vadītāja Āboltiņa. Par Āboltiņu nobalsoja 334 kongresa delegāti. Kopumā bija 489 derīgas vēlēšanu zīmes.
Uz partijas vadītāja amatu šoreiz bija divi kandidāti - Āboltiņa un partijas valdes loceklis Judins.
Vairāki līdzšinējie valdes locekļi, kuri bija izvirzīti uz valdes locekļa amatu arī šoreiz, netika pārvēlēti, piemēram, Viņķele, Čigāne, Olafs Pulks un Inese Vaidere.
Savukārt Judins un Loskutovs tika ievēlēti valdē.