Otrdiena, 16.aprīlis

redeem Alfs, Bernadeta, Mintauts

Rožkova/Lasmans kļūst par pasaules čempioniem ratiņkērlingā jauktajiem pāriem

© Reuters/Scanpix/Leta

Latvijas duets Poļina Rožkova/Agris Lasmans svētdien Kanādā triumfēja pasaules čempionāta ratiņkērlingā pāriem un izcīnīja Latvijai pirmo medaļu kērlingā.

Finālā Latvijas duets ar 11:8 pārspēja ASV ratiņkērlingistus Pemu Vilsoni/Deividu Samsu.

Pirms tam pusfinālā Latvija ar 10:7 pārspēja Ķīnu, bet amerikāņi ar 7:6 bija pārāki par Kanādas duetu.

Jau vēstīts, ka Rožkova/Lasmans ar 8:5 pieveica Itāliju, ar 9:4 pārspēja Japānu, un ar 8:4 - Anglijas komandu, piedzīvoja neveiksmi pret Kanādu ar 5:10, ar 8:2 uzvarēja Dāniju, ar 9:10 piekāpās Vācijai, ar 9:4 pieveica Zviedriju un ar 10:7 - Dienvidkoreju. Ceturtdaļfinālā Latvijas duets ar 7:5 pārspēja Slovākiju.

Šogad meistarsacīkstēs piedalījās 19 valstu izlases, kas bija sadalītas divās grupās. Jaukto pāru čempionātā vispirms apakšgrupās tika aizvadīts viena apļa turnīrs. Katras grupas pirmās vietas ieguvēji automātiski kvalificējās pusfinālam, bet otro un trešo vietu ieguvēji noskaidroja atlikušos pusfinālistus.

Rožkovai un Lasmanam čempionātā asistē treneris Erki Lills un trenera asistents Aleksandrs Dimbovskis.