Francijas policija otrdien, 21. februārī atkal aizturējusi bijušo Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) vadītāju Dominiku Strosu-Kānu, šoreiz, lai viņu nopratinātu par līdzdalību sutenerismā un uzņēmumu līdzekļu nelikumīgā izmantošanā, raksta izdevums Le Monde.
Kā ziņo aģentūra France-Presse,Strosu- Kānu vajadzēja nopratināt liecinieka statusā Francijas ziemeļu pilsētas Lilles policijā, kuras izmeklētāji iepriekš bija viņu izsaukuši , bet prokuratūra paziņojusi, ka tagad Strosam-Kānam piemērots aizdomās turētā statuss.
Stross-Kāns ir aizturēts uz nopratināšanas laiku, pēc kurām viņam var tikt izvirzīta apsūdzība un draudēt līdz septiņiem gadiem cietumā, kā arī 375 tūkstošus eiro liels naudassods.
Policija veic izmeklēšanu par ballīšu organizēšanu ar prostitūtu līdzdalību Parīzes, Vašingtonas, Madrides, Vīnes un Ģentes restorānos un svingeru klubos.
Francijas policijas jau 2011. gada rudenī izmeklēšanā par sutenerismu Lilles luksusa viesnīcā «Carlton» noskaidroja, ka Stross-Kāns apmeklēja uzņēmēju apmaksātus pasākumus ar prostitūtu piedalīšanos. Bez tam meitenes tikušas no Lilles nogādātas arī uz ballītēm Parīzē, kurus apmeklējis arī Stross- Kāns. Policija arī izmeklē uzņēmēju un Lilles policijas priekšnieka viesošanos Vašingtonā, kad tur atradās Stross-Kāns.
Stross-Kāns apgalvo, ka nezināja, ka sievietes ir prostitūtas. “Es izaicinu jūs atšķirt kailu prostitūtu no jebkuras citas kailas sievietes,” viņa advokāts paziņoja Francijas presei.
Izmeklēšanas miertiesneši tagad vēlas noskaidrot, vai Stross-Kāns zināja, ka dāmas, kas piedalās saviesīgajos vakaros, ir prostitūtas un nauda, ko viņām maksāja, bija iegūta krāpšanas ceļā.
Miertiesneši jau izvirzījuši apsūdzības vairākām personām, un ir aizdomas, ka bijušais būvniecības kompānijas «Eiffage» filiāles vadītājs Dāvids Rokē sedza daļu izdevumu par pasākumu Parīzes viesnīcā un savai kompānijai izrakstīja rēķinus ar Strosa-Kāna iniciāļiem DSK.
Kopumā šajā procesā apsūdzības ir izvirzītas astoņām personām - trijiem luksusa viesnīcas vadības pārstāvjiem, kādam ietekmīgam advokātam un vietējās policijas priekšnieka vietniekam. Izmeklētāji gan uzskata, ka Strosa Kāna līdzdalība šajos noziegumos bijusi otršķirīga. Taču tiek prognozēts, ka pēc nopratināšanas bijušajam Valūtas fonda vadītājam varētu izvirzīt apsūdzības sutenerismā un ļaunprātīgu sabiedrības īpašumu ļaunprātīgas izmantošanas slēpšanā. Viņam draud 7 gadi cietumā un 375 000 eiro liels naudassods.
Stross-Kāns pērn bija iesaistīts vairākos skandālos, kas praktiski iznīcināja viņa politisko karjeru.
Ņujorkas viesnīcas «Sofitel» istabene Nafisata Diallo apgalvoja, ka pērn 14.maijā Stross-Kāns viņu mēģinājis izvarot savos viesnīcas apartamentos. Stross-Kāns tās pašas dienas vakarā tika aizturēts Ņujorkas Džona Kenedija lidostā. 15.maijā ASV prokuratūra viņam izvirzīja apsūdzības par kriminālu seksuālu aktu, izvarošanas mēģinājumu un nelikumīgu brīvības atņemšanu.
19.maijā Stross-Kāns atkāpās no SVF izpilddirektora amata, lai pasargātu SVF un savu ģimeni, bet pēc divām dienām Stross-Kāns pret drošības naudu tika atbrīvots no apcietinājuma Ņujorkas Raikersailendas cietumā, viņam bija jāuzturas mājas arestā Ņujorkā.
Prokurori atzina, ka Strosam-Kānam un istabenei tiešām bijušas seksuālas attiecības, bet istabenes liecības esot vienīgais pierādījums, ka tas noticis piespiedu kārtā. Tā kā istabene savās liecībās vairākkārt melojusi, prokurori uzskatīja, ka kriminālapsūdzības nevar uzturēt. Tiesa 23.augustā atcēla Strosam-Kānam izvirzītās apsūdzības, un viņš atgriezās Francijā.