Lietuvā pret "Rammstein" krimināllietas nebūs

Demonstranti Berlīnē mudina atcelt jūlijā ieplānotos trīs “Rammstein” koncertus. © EPA/Scanpix

Pirms mēneša uzliesmojušais skandāls, kad kāda mūzikas fane pēc Viļņā notikušā koncerta apsūdzēja rokgrupu “Rammstein” un tās līderi Tilu Lindemanu seksuālā vardarbībā, beidzies ne ar ko. Lietuvas galvaspilsētas policija, uzklausot dažādas liecības, nospriedusi, ka pamata ierosināt krimināllietu nav, un šādu nostāju atbalstījusi arī Lietuvas ģenerālprokuratūra. Tikmēr mūziķu dzimtajā Vācijā izmeklēšana gan ir uzsākta, jo vēl vairākas jaunas sievietes apgalvojušas, ka “Rammstein” vīri pret viņām izturējušies seksuāli vardarbīgi.

Vācu rokgrupas koncerts Viļņā notika šā gada 22. maijā, atgādina “Deutsche Welle”. Neilgi pēc tam sākumā interneta sociālajos tīklos, bet vēlāk arī Lietuvas policijai savu sāpi izstāstīja no Ziemeļīrijas atbraukusī Šelbija Linna. Viņa apgalvoja, ka viesnīcā notikušajā ballītē pēc koncerta viņas dzērieniem tikušas piejauktas narkotiskas vielas, bet pēc tam Lindemans bijis ļoti sašutis, kad jaunā fane nav vēlējusies ar viņu stāties intīmās attiecībās. Linna neapgalvo, ka tikusi izvarota, taču uzsver, ka seksuālas uzmācības mēģinājumi no rokgrupas līdera puses bijuši. No viņas izteikumiem var saprast, ka tie sākušies jau uzreiz pēc koncerta - grupas ģērbtuvēs, kurās, saskaņā ar tradīciju ielaiž “Rammstein” lojālākās fanes.

Neraugoties uz šīm skaļajām un publiskajām apsūdzībām, Viļņas policija secinājusi, ka pietiekamu pierādījumu, lai ierosinātu krimināllietu pret Lindemanu un citiem grupas dalībniekiem nav. Interneta ziņu vietne “15min. lt” raksta, ka tas saistīts ar citu cilvēku liecībām. Kāda jauna sieviete, kura gandrīz visu laiku - gan pirms koncerta, gan tā laikā, gan pēc koncerta - bijusi kopā ar Linnu, stāstījusi, ka viņa pamatīgi piedzērusies un vairs nav spējusi kontrolēt sevi. Šī lieciniece arī norādījusi, ka gan grupas ģērbtuvēs, gan vēlāk viesnīcā notikušajā ballītē meitenēm piedāvāts cienāties no alkohola pudelēm, kas bijušas neskartas un aizkorķētas - nekādas narkotikas tur piejauktas neesot. To pašu apgalvojušas vairākas citas ballītes dalībnieces, un Linna esot vienīgā, kurai šķitis, ka viņa ir sazāļota.

Tomēr “Deutsche Welle” uzsver, ka pēc Linnas atklāsmēm beidzamo nedēļu laikā līdzīgas apsūdzības “Rammstein” dalībniekiem izvirzījušas vēl vairākas grupas fanes, kuras arī esot cietušas no seksuālas vardarbības pēc koncertiem. Lindemana juristi šīs apsūdzības nolieguši un paziņojuši, ka ir gatavi tiesāties ar apmelotājām. Tikmēr Berlīnes policija ir uzsākusi izmeklēšanu, lai noskaidrotu, cik pamatotas ir šīs apsūdzības. Sabiedrības viedoklis šajā jautājumā dalās. Daļa cilvēku uzskata, ka jaunās sievietes, kuras apsūdz “Rammstein” līderi seksuālā vardarbībā, vienkārši vēlas kļūt slavenas un cer, ka ideālā gadījumā viņām izdosies no mūziķa saņemt pieklājīgu kompensāciju. Taču vairāk nekā 100 000 vāciešu parakstījuši divas petīcijas, kurās Berlīnes varasiestādes aicinātas atcelt jūlija vidū ieplānotos trīs “Rammstein” koncertus Vācijas galvaspilsētā.

Pasaulē

Eiropas Savienībā (ES) ir nobriedis plāns nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas vārdā izveidot visu cilvēku aktīvu superreģistru, kurā cilvēkiem pastāvīgi jāreģistrē visu savu aktīvu faktiskais statuss. Jau šajā pavasarī tika pabeigts pētījums, kura mērķis bija atrast veidus, kā izveidot Eiropas iedzīvotāju aktīvu superreģistru, ziņo Igaunijas medijs "Postimees".