Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 11. līdz 17. februārim

© Publicitātes foto

10.lapa

Hičkoka darbu odiseja

Publicitātes foto

Pirmdien, 13. februārī, pulksten 19.00 kinoteātris “Splendid Palace” ielūdz uz “Gadsimta refleksijas uz Lielā ekrāna” otro kino vakaru kopā ar Ditu Rietumu un filmu “Mans vārds ir Alfrēds Hičkoks”.

2022.gadā apritēja simts gadi kopš Alfrēda Hičkoka (attēlā) pirmās pilnmetrāžas filmas. Gadsimtu vēlāk Hičkoks joprojām tiek uzskatīts par vienu no ietekmīgākajiem filmu veidotājiem kino vēsturē, kurš spēja trillera žanram piešķirt autorkino pazīmes.

Hičkoku mēdz dēvēt par spriedzes meistaru, kurš spēja manipulēt ar kino skatītāju trauksmi un bailēm. Bet kā viņa milzīgais darbs un kino filmu mantojums saglabājies mūsdienās?

Marks Kazinss, godalgotais dokumentālo filmu režisors, Alfrēda Hičkoka plašo filmogrāfiju interpretē inovatīvi - izmantojot autora balsi. Kamēr Hičkoks atkārtoti skatās savas filmas, skatītājs rotaļīgā un atklājošā veidā tiek aizvests Hičkoka darbu odisejā, sākot no viņa spilgtajām mēmajām filmām, leģendārajām 50. un 60. gadu filmām līdz viņa vēlīnajiem darbiem.

Marks Kazinss - īru režisors, rakstnieks un producents, kas plašākai publikai vislabāk pazīstams ar savu 2011. gada 15 stundu garo dokumentālo filmu “Filmas stāsts: Odiseja” (“The Story of Film: An Odyssey”), “Filmas stāsts: Odiseja, Orsona Velsa acis” (“The Story of Film: An Odyssey, The Eyes of Orson Welles”) un “Filmas stāsts: Jaunā paaudze” un “Stāsts par bērniem filmās” (“A Story of Children and Film”). Kazinss ir izveidojis daudzveidīgu dokumentālo filmu kolekciju, kas veltīta kino vēsturei. Viņš ir goda profesors Glāzgovas un Edinburgas universitātēs, kā arī viņš ir patrons Edinburgas starptautiskajā festivālā.

Pirms filmas režisora Marka Kazinsa video uzruna “Splendid Palace” auditorijai, savukārt klātienē uz kopīgu sarunu viesosies kinozinātniece un kinokritiķe, Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.

Svarīgākais