Veselība

4.mai 2023
Šķiet,ka tik daudz zināms par sezonālajām alerģijām – kāpēc tās rodas un kā izvairīties – taču, kad sākas lielā pavasara ziedēšana un līdz ar to arī šķaudīšana un acu asarošana, paliec viens pret vienu ar mokošajiem simptomiem un aktuāls kļūst jautājums: ko lai es daru tieši tagad?
3.mai 2023
Garda sviestmaize brokastīs, pāris maizes šķēlītes uzkodās un tostermaize pusdienās. Maize ir gards un ērts veids, kā ātri mazināt izsalkumu. Tomēr, kā jebkurš cits ēdiens, arī maize var atstāt nelabvēlīgu iespaidu uz mūsu pašsajūtu un veselību, ja to lietojam par daudz. Uzziniet, kā ķermenis mums var signalizēt par to, ka ēdam par daudz maizi!
2.mai 2023
Pārslimotie vīrusi ziemas sezonā organismam ne tikai atņem spēku, bet arī patukšo uzkrātās vitamīnu un minerālvielu rezerves. Bieži vien tieši pēc ziemas perioda cilvēki sastopas ar pastiprinātu nogurumu, jūtas nomākti un apātiski, sajūt enerģijas trūkumu, var būt arī apetītes traucējumi. Gripas vai citu vīrusu pārslimošanas laikā organismā ir izdalījušies toksīni, kas bojā organisma šūnas un audus, un, kamēr tie neatjaunosies, pašsajūta tik ātri neatgriezīsies. Kā atgūt spēku, enerģiju pēc garās ziemas, padomus sniedz  farmaceitei Laila Zālīte.
30.apr 2023
Laikam kļūstot siltākam, sākam vairāk staigāt vaļēja tipa apavos, kas ietekmē arī pēdu ādu. Kādas ir biežākās ar pēdu ādas kopšanu saistītas problēmas un kā ar tām tikt galā? Padomiem dalās farmaceite Liene Graudiņa.
14.apr 2023
Insults ir pēkšņs galvas smadzeņu asinsrites traucējums, asinsizplūdumam vai trombam nosprostojot asinsvadu. Lai gan pirmajās stundās pēc insulta iespējama efektīva ārstēšana, tas joprojām ir viens no biežākajiem invaliditātes un nāves iemesliem pasaulē. Ieteikumus insulta profilaksei atgādina neiroloģe Dace Bērziņa un farmaceite Ieva Virza.
12.apr 2023
Pavasaris ir rosības laiks, kad pārmaiņas manāmas teju visur, dabā, mūsu ikdienas paradumos, aktivitātēs, apģērbā, ēdienkartē un citur. Mainās arī mūsu vajadzības un iespējamie ikdienas riski. Tādēļ šobrīd ir īstais laiks, lai pārskatītu mājas aptieciņu – atbrīvotu to no nederīgajiem un vecajiem medikamentiem, un iekļautu sezonai aktuālos līdzekļus. Par to, kas jāņem vērā, veicot pavasara tīrīšanu mājas aptieciņā, stāsta farmaceite Ilze Priedniece.
4.apr 2023
Lūk, seši iemesli, kāpēc savā ikdienas ēdienkārtē iekļaut olas.
2.apr 2023
Bērnībā daudzi gulēja pie iedegtas gaismas, jo doma par gulēšanu tumsā iedvesa bailes. Arī daži pieaugušie mēdz gulēt pie iedegtas naktslampiņas. Izrādās, ka šāds paradums var atstāt iespaidu uz mūsu veselību.
31.mar 2023
Izmanto liftu, visur dodies ar automašīnu un ar sportu esi uz "jūs"? Pastāv liela iespēja, ka ikdienā kusties par maz. Izrādās, ka mūsu ķermenis dažādos veidos var signalizēt par to, kad kustību ir par maz. Uzzini, kā to noteikt un kam jāpievērš uzmanība!
28.mar 2023
Pārmērīga gāzu veidošanās un vēdera uzpūšanās ir izplatīta problēma ar kuru nākas saskarties daudziem cilvēkiem. Lai mazinātu diskomfortu un nepatīkamās izjūtas, ņemiet vērā šos sešus padomus.
26.mar 2023
Eksperti nosauc četrus iemeslus, kāpēc mājās nevajadzētu staigāt basām kājām.
22.mar 2023
Pēc garās un tumšās ziemas esam zaudējuši vitamīnu un enerģijas krājumus, tādēļ pavasarī ir laiks tos atjaunot ar produktiem, kuros ir nepieciešamie vitamīni un minerālvielas. Kādus produktus izvēlēties pavasara ēdienkartē, stāsta sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un farmaceite Ilze Priedniece.
20.mar 2023
Kas ir laktozes nepanesamība? Laktozes nepanesamība rodas tad, kad tievajā zarā netiek saražots pietiekami daudz enzīmu (laktāzes), kas sagremo piena cukuru (laktozi). Ja organisms nesaražo pietiekami daudz šī enzīma un jūs lietojat produktus, kuri satur laktozi, varat izjust vairākus nepatīkamus simptomus. 
16.mar 2023
Izrādās, ka kafijas baudīšana pēc maltītes nemaz nav veselīga. Šādi mēs tikai varam kaitēt savam organismam un izskatam.
14.mar 2023
Drēgnie laikapstākļi, gaisa temperatūras svārstības, nepiemērota apģērba izvēle, kā arī emocionāla pārslodze var mazināt organisma aizsargspējas, kā rezultātā tas kļūst uzņēmīgāks pret dažādiem vīrusiem un ir lielāka iespēja saaukstēties. Kakla sāpes ir viens no izplatītākajiem saaukstēšanās simptomiem. Kādas dabas veltes var palīdzēt kakla sāpju mazināšanai, kādus ārstniecības līdzekļus kādos gadījumos izmantot un kā profilaktiski stiprināt kakla veselību, skaidro farmaceite Laila Zālīte.
13.mar 2023
Pēdējais ziemas mēnesis un pavasaris ir laiks, kad mazliet pagurstam no aukstuma un pelēcības visapkārt. Turklāt patlaban vairāk enerģijas organismam nepieciešams, lai apkarotu aktivizējušos vīrusus un infekcijas. Kādus vitamīnus labāk lietot spēku atjaunošanai? Viennozīmīgas atbildes nav, jo katram gan ārsts, gan farmaceits ieteiks kaut ko individuāli, ņemot vērā vecumu, dzimumu, hronisku slimību esamību un daudzus citus faktorus. Tomēr vērā ņemami ieteikumi vitamīnu izvēlē, protams, ir. Par pilnvērtīga uztura nozīmi, kā arī vitamīnu un minerālvielu uzņemšanu sīkāk –  farmaceite Jeļena Bebre.
12.mar 2023
Halitoze jeb slikta elpa, iespējams, ir viens no nepatīkamākajiem un pat apkaunošākajiem stāvokļiem, kāds var būt, ja atrodamies ārpus mājas un mums nākas komunicēt ar daudziem cilvēkiem. Pie sliktas elpas var būt vainojamas dažādas lietas, ne tikai iepriekš apēstā pārtika. Lasiet tālāk rakstu un uzziniet, kas var būt par cēloni tam, ka jums ir slikta elpa!
11.mar 2023
Pēc saspringtas un grūtas darba dienas nekas nešķiet labāks, kā doties karstā dušā, lai "nomazgātu nost" stresu un raizes. Ūdenim piemīt dziednieciskas īpašības un tas tik tiešām var palīdzēt mums justies labāk. Tomēr pārlieku ilga mazgāšanās dušā var radīt dažādas ādas problēmas. Eksperti nosauc četrus neparastus iemeslus, kāpēc pārlieku bieža mazgāšanās var būt kaitīga.
9.mar 2023
Gulēšana blakus cilvēkam, kurš krāc var būt neizturama. Ja miegs ir dziļš, tad, iespējams, partnera krākšana nemaz netraucē. Tomēr, ja teju katru nakti nespējat izgulēties, jo partneris blakus krāc, vai arī jūs esat vaininieks pie tā, ka citi neizguļas, tad jums var noderēt šie padomi.
7.mar 2023
Dažkārt pamostoties no rīta jau esam noguruši, izjūtam nespēku, bieži vien vainojam sliktu miegu. Reizēm var šķist, ka nespēks un enerģijas trūkums ir iedomāts un pat neaizdomājamies, ka arī gadalaikiem un to maiņām ir liela ietekme uz mūsu organismu. Kas rada tā saukto ziemas nogurumu un kā par sevi parūpēties, skaidro farmaceite Zane Melberga.
1.mar 2023
Eksperti nosauc piecus mutes dobuma higēnas "noteikumus", kurus būtu jāievēro ikvienam, lai ne tikai parūpētos par zobu veselību, bet arī savu pašsajūtu.
28.feb 2023
Tuvojoties pavasarim, arvien vairāk cilvēku sāk ievērot dažādus organisma atslodzes pasākumus, piemēram, pavasara kūres vai dažādas diētas, turklāt šis ir arī Lielā gavēņa laiks. Kas ir jāņem vērā, gavējot un ievērojot atslodzes dienas? Stāsta sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un farmaceite Ilze Priedniece.