Atnākot pavasarim, dienas kļūst garākas, gaišākas un siltākas. Noskaņojums uzlabojas un arī enerģijas līmenim vajadzētu pieaugt. Tomēr bieži vien, mainoties gadalaikiem, daļa cilvēku piedzīvo tā saukto depresiju. Ļoti izplatīta ir rudens depresija, bet tikpat bieži cilvēki cieš arī no tā sauktās pavasara depresija.
Ārsts Ešvins Šharma norāda, ja, mainoties gadalaikam, jūs piemeklē neizskaidrojams nogurums un garastāvokļa svārstības, iespējams, jums ir pavasara nogurums jeb sezonālā depresija.
Šādas depresijas pazīmes var parādīties pavasara sākumā un beigties vien ar vasaras iestāšanos.
Lai gan pavasara depresija nav medicīniski atzīsts stāvoklis, daudzi cilvēki smagi izjūt gadalaiku maiņu.
Saskaņā ar ASV Nacionālās garīgo slimību alianses datiem aptuveni 10% pasaules cilvēku piedzīvo pavasara depresiju. Joprojām mediķiem nav īsti skaidrs, kas izraisa šādu emocionālo stāvokli, mainoties gadalaikiem.
Ārsts pieļauj, ka, iespējams, pie pavasara depresijas vainojama saule jeb tas, ka dienas ir kļuvušas gaišākas un netīši tiek ietekmēts mūsu diennakts ritms. Tāpat laikam kļūstot siltākam un patīkamākam, daudzi cilvēki var izjust ar vien lielāku spiedienu socializēties un doties ārpus mājas.
Ja jūs cīnaties ar kādu no šiem simptomiem, eksperti iesaka doties pie sava ģimenes ārsta. Jūsu garīgā veselība ir tikpat svarīga kā jūsu fiziskā veselība.
Avots
*Raksti Lifehacks.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītības mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.